USD 39.62 39.90
  • USD 39.62 39.90
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.75 9.94

Кому платити податок на житло – вирішать луцькі депутати

21 Січня 2015 12:41
Луцькрада планує затвердити податок на житло у кого більше 70 квадратних метрів. Втім, рахунки будуть приходити лучанам лише у 2016-му році.

Про це йшлося під час засідання постійної комісії Луцької міської ради з питань міжнародного співробітництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму сьогодні, 21-го січня.

Зі слів начальника управління фінансів та бюджету Луцької міської ради Лілії Єлової раніше податок за великогабаритне житло плати ті, в кого була квартира чи будинок більше 100 метрів квадратних, а тепер «планку» мають знизити.

Як розповідає посадовець, що Уряд передав право місцевим органам влади встановлювати граничний розмір ставки податку на нерухомість у розмірі не більше 2% від мінімальної заробітної плати за 1 квадратний метр.

Врахувавши теперішню мінімальну зарплату 1218 гривень, максимальна ставка податку буде становити 24,36 гривень за квадратний метр.

«Рекомендують податок платити тим у кого більше 60 квадратних метрів. Тому ми порахували, що середньостатистична трикімнатна квартира в Луцьку має 68 квадратних метрів. Якщо старенькій бабусі доведеться платити за, навіть, 50 гривень за ті додаткові метри, то це буде дуже важко, тим паче вона не знатиме куди гроші заплатити. Ми пропонуємо поріг оподаткування створити - більше 70 квадратних метрів», - поінформувала Лілія Єлова.

Зауважимо, що в Луцьку 5,5 тисяч власників помешкань, площа яких перевищує 70 квадратних метрів.

Єлова зауважила, що як депутати ухвалять такий поріг оподаткування, то лучани будуть платити податок лише з 2016-го року. Пояснила це паперовою тяганино, мовляв немає «свіжої» бази мешканців й цього року містян тільки мають повідомити, що вони будуть платити податок за додаткові квадратні метри.

ЧИТАТИ ЩЕ: НА ВОЛИНІ ВЖЕ НЕ ПЛАТИТИМУТЬ ПОДАТОК «ВІДРОМ КАРТОПЛІ»
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 10
Анонім Показати IP 21 Січня 2015 12:43
"Жити по новому".
лучанин до Анонім Показати IP 21 Січня 2015 12:57
ти шо довбень? Вони навпаки хочуть "підняти" планку, щоб такі д%білоїди як ти міг собі зекономи гривню на чупачупс
Xa! до лучанин Показати IP 21 Січня 2015 13:05
До пори до часу... Якщо ввести одразу всі їхні покращення що запланували, буде революція. Будете платити і за 2 кв м площі, у 2016-2017.
Лучанин Показати IP 21 Січня 2015 14:18
Підвищили вони на 10 кв.м. і що з того, хай подивляться як інші місцеві ради приймають цей податок, наприклад Івано-франківська міська рада квартири до 120 кв. будинки до 250 кв. взагалі звільняються, а які більше не 2% від мінімальної заробітної плати, а лише 1%.Аналогічно у Львові, Черкасах і т.д. А в нас як завжди, думають не про людей, а про себе і людські гроші! Нічого скоро місцеві вибори люди Вам згадають!!!!!!!
Хлоп до Лучанин Показати IP 21 Січня 2015 15:13
Можете посилання зробити? Про Черкаси не знаю, але в жодному обласному місті на заході України податок рахується з 60-70 кв.м.
Лучанин до Хлоп Показати IP 21 Січня 2015 15:22
Івано франківська міська рада http://kurs.if.ua/news/ivanofrankivska_miska_rada_zatverdyla_mistsevi_podatky_i_zbory_12869.html
Лучанин Показати IP 21 Січня 2015 15:30
Директор департаменту фінансової політики Львівської міської ради зпропонує залишити податок на тому ж рівні що і був раніше нічого не змінюючи http://vgolos.com.ua/articles/podatok_na_neruhomist_u_lvovi_shcho_i_yak_opodatkovuvatymut_169169.html
Марина Показати IP 21 Січня 2015 17:21
Депутати не думають, що при зарплаті 2000 грн. потрібно заплатити за комунальні, купити поїсти, одягнутись, податки заплатити вони думають лише про себе! Саме легше з простих людей забирати останню копійку, хай заберуть хоча б мільйон який порозкрадали, але ж немає в кого забирати лише самих в себе!
Антон Показати IP 21 Січня 2015 17:22
Підтримую Лучанина! Дійсно скоро місцеві вибори от тоді всі будуть говорити багато, і про податки знижені і покращення умов життя....
ЛисЛис Показати IP 21 Січня 2015 20:46
Экономия должна быть экономной, а не убийственной. Предлагаю сходу обложить налогом всех до последнего народного депутата, министра, члена комиссии, начальника налоговых, пенсионных. Начнем с авто, потом, дома с башнями(другой архитектуры они у нас не признают, вкус так выработан), потом пройдемся по сумасшедшим пенсиям, льготам. Итого я думаю на скудный годовой бюджет страны денег хватит. А потом, когда наши(то есть мещанские) зарплаты и пенсии приведут в соответствие с ценами на потребительскую корзину, комун.услуги, бензин, вот тогда мы и поговорим о том, платить ли бабушке за кв.метры, построенные еще во времена СССР налог, потому что видите-ли она шикует более чем в 60 метрах. Если депутаты начали с таких непопулярных ходов - чо ж б***ть там в Раде никто не откажется от зарплат? Непопулярно, но зато хоть как-то равноправно.