USD 39.56 39.84
  • USD 39.56 39.84
  • EUR 39.65 39.90
  • PLN 9.75 9.87

Латвія передасть Україні ЗРК Stinger, гелікоптери, дрони і боєприпаси, а Канада – 200 броньованих машин Senator

19 Січня 2023 11:20
Латвія відправить в Україну зенітно-ракетні комплекси Stinger, гелікоптери, кулемети з боєприпасами і безпілотники.

Про це, як пише Європейська правда, повідомляє портал Delfi.

Цього тижня міністерка оборони Інара Мурнієце в рамках робочого візиту відвідала Україну, де в Києві зустрілася з міністром оборони Олексієм Резніковим. Під час зустрічі міністри детально обговорили ефективність вже наданої Латвією підтримки та заплановані поставки військової допомоги Україні.

«Під час бесіди з міністром оборони України я підтвердила непохитну підтримку уряду і жителів Латвії Україні в цій страшній війні. Найближчим часом ми відправимо в Україну нові партії військової підтримки – зенітно-ракетні комплекси Stinger, гелікоптери, кулемети з боєприпасами і безпілотні літальні апарати. Латвія й цьогоріч продовжить навчання солдатів ЗСУ різного рівня, заплановано збільшити інтенсивність навчання й навчити щонайменше удвічі більше українців, як ми це робили в 2022 році», – сказала Мурнієце після зустрічі.

Читати ще: 56% жителів Латвії зробили пожертви на підтримку України

У листопаді минулого року фонд Ziedot.lv розпочав кампанію зі збору коштів «Хороші новини». Протягом двох місяців під час кампанії було пожертвувано 439 768 євро, які підуть на закупівлю виробленої в Латвії військової техніки та спорядження.

25 січня в будівлі 19-го батальйону бойового забезпечення Земессардзе в Улброці відбудеться захід із відправлення першої партії техніки.

У ньому візьмуть участь міністерка оборони Інара Мурнієце, посол України в Латвії Олександр Міщенко, колишній командувач Національних збройних сил Латвії Раймонд Граубе, керівниця Ziedot.lv Рута Діманта, представник LV-Teh Угіс Свірідо, представник Global Wolf Motors Клавс Ашманіс і представники збройних сил України.

Читати ще: Латвія виділить €560 тисяч на купівлю генераторів для українських ЗМІ

Міноборони повідомило на початку січня, що підтримка, яку Латвія надає Україні, склала 0,93% від ВВП, або понад 314 млн євро. Із цієї суми приблизно 300 млн євро – це військова підтримка, надана латвійським урядом Україні, а інша частина – кошти, які пожертвували латвійці. Військова допомога Латвії Україні складається з боєприпасів, протитанкових засобів, зенітно-ракетних комплексів Stinger, безпілотних літальних апаратів, самохідних гаубиць, гелікоптерів, палива, індивідуального спорядження, сухих пайків для солдатів та інших необхідних предметів.

Окрім того, сьогодні, 18 січня, міністерка оборони Канади Аніта Ананд під час візиту до Києва повідомила, що її країна передасть Україні 200 броньованих машин Senator.

«Цей новий пакет військової допомоги є відповіддю на конкретний запит України на ці машини, які закуповують у канадської компанії Roshel. Ця допомога оцінюється в понад 90 мільйонів доларів і виділяється в рамках додаткової військової допомоги Україні у розмірі 500 мільйонів доларів, оголошеної прем'єрміністром Трюдо в листопаді 2022 року», – йдеться у повідомленні.

Бронетранспортери Senator – легко маневрені та адаптовані. Вони оснащені найсучаснішими, найкращими у своєму класі технологіями, на них можна легко встановити зброю. Ці БТРи дозволяють безпечно транспортувати персонал і обладнання, а також здійснювати медичну евакуацію.

Машина має сталевий кузов та скло, здатне витримувати постріли з 50-каліберної зброї. Senator також має вибухозахищений кузов, тож він може витримати підрив гранати чи міни. Шини автомобіля мають систему Run Flat з підкачуванням на ходу.

Автомобіль обладнано системою, що може протидіяти хімічним, біологічним, радіологічним атакам, генеруючи чисте повітря усередині герметичної кабіни.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus