USD 39.00 39.35
  • USD 39.00 39.35
  • EUR 39.20 39.50
  • PLN 9.76 9.94

Луцьк – на другому місці. Опублікували рейтинг українських міст за якістю життя

16 Вересня 2021 12:14
Журнал НВ вперше презентував глобальний рейтинг міст України за якістю життя та десятком інших параметрів.

Він складений відповідно до індексу оцінки якості обслуговування та послуг у 24 містах України.

Серед послуг, що увійшли до переліку оцінювання:

– тротуари

– збір сміття

– транспортна інфраструктура, громадський транспорт

– дороги

– заклади культури

– публічні парки та сквери

– двори та прибудинкові території

– діяльність поліції

– екологія, навколишнє середовище

– паркування

Як виявило щорічне Українське муніципальне опитування, що його проводить Міжнародний республіканський інститут (МРІ), до якого долучився НВ, найвищий показник задоволеності мешканців тими послугами та комфортом, що забезпечує їм міська влада, у 2021-му отримала Вінниця. Вона перемогла не тільки столицю, а ще 24 обласні центри та великі міста країни.

Читати ще: «Ми маємо бути першими»: Луцьк – у топі найбільш комфортних міст України

За Вінницею розташувався Луцьк, чия економіка насичена грошовими переказами трудових мігрантів з Польщі. Далі йдуть Івано-Франківськ, у якому відбувається істотне зростання зарплат, а також Чернігів, що значно покращив свої показники, та Хмельницький з високою діловою активністю мешканців.

Повний рейтинг обласних центрів та найбільших міст України за якістю життя і десятком інших параметрів (без урахування окупованих регіонів):

1. Вінниця – 3,6 (загальний індекс якості 22 виміряних послуг, разом взятих, де 1 означає жахливо, 2 – погано, 3 – середньо, 4 – добре, а 5 – відмінно);

2. Луцьк – 3,3

3. Івано-Франківськ – 3,3

4. Чернігів – 3,3

5. Хмельницький – 3,3

6. Маріуполь – 3,3

7. Харків – 3,2

8. Тернопіль – 3,2

9. Черкаси – 3,1

10. Львів – 3,1

11. Кропивницький – 3,1

12. Сєвєродонецьк – 3,0

13. Ужгород – 3,0

14. Одеса – 3,0

15. Житомир – 3,0

16. Рівне – 2,9

17. Суми – 2,9

18. Київ – 2,9

19. Дніпро – 2,9

20. Запоріжжя – 2,9

21. Полтава – 2,9

22. Миколаїв – 2,8

23. Чернівці – 2,8

24. Херсон – 2,7

Всеукраїнське муніципальне опитування проводиться Міжнародним республіканським інститутом (МРІ).
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 13
Скромних забувають ! Показати IP 16 Вересня 2021 12:50
Мамо, а нас люди хвалять ! Луцьк вважає, шо він другий, а з таким же успіхом і Франківськ, і Чернігів, і Хмельницький, і Маріуполь вважать, шо вони другі ! Кожен кулик своє болото хвалить !
Народна прокуратура Показати IP 16 Вересня 2021 13:02
Щось не побачив у переліку житлово-комунальних послуг
Хехе Показати IP 16 Вересня 2021 14:09
а саме хєрово жити в Хєрсоні... логічно...
лучанин Показати IP 16 Вересня 2021 14:18
Читайте уважно,чому Луцьк на другому місці.Економіка Луцька насичена грошовими переказами трудових мігрантів із ПольщіІІІІІ Ось де показники росту економіки і заможного життя в Луцьку.Більше нема чого додати.
Андрiй до лучанин Показати IP 16 Вересня 2021 17:45
Всi смокчуть грошi зi своiх батькiв якi в рабствi за кордоном а самi бездарi i лiнтяюги…..сором i cрам !!!!
я Показати IP 16 Вересня 2021 16:30
особенно с этой вонью, экология -класс
Аха Показати IP 16 Вересня 2021 19:49
Що ж вам ,нитікам, так тут всім погано, ви і в Парижі нили б що все не так , просто така натура, всі вам щось винні , самі працюйте і буде все ок , а не ждете подачок і всі не такі от у всьому винна влада і Зеленський а бички кидає за вікно і харкається теж Зеленський? Начніть з себе
Семен до Аха Показати IP 17 Вересня 2021 10:19
В парижі не смердить нечистотами по пів року. Якби були таки запахи я б і в Парижі говорив що не дуже. Вибач що не радію фейковим купленим рейтингам. Мінуси можу назвати. Проблеми екології . Луцьк входить в топ українських міст з екологічними проблемами. Друге це робота навіть при тому що є якісь шкідливі підприємства які запускають сморід роботи майже немає. Громадський транспорт їздить не по графіку а вечірні рейси взагалі не їздять бо так хочуть. Плюс є проблеми з транспортною доступністю в віддалені райони міста. І взагалі логічно було б розвивати місто в плані більш плотної застройки, але замість цього застроюють пустирі і поля на околицях. А центр це глухі ліси болота і руїни. Як на мене це не друге місто по якості життя вже ж точно
Антон Показати IP 16 Вересня 2021 21:29
Вінниця це саме відстале місто де я бував. Радягський союз, крім фонтанів там нісого нема, тому цей рейт навіть не читав далі. 1.Львів, 2.Луцьк. 3.Київ. Ось найкращі міста
До Аха Показати IP 16 Вересня 2021 21:36
Шо правда - то правда ! І бичків не кидає за вікно і не харкається ! Він талановить грає х.... на роялі !
До до Показати IP 16 Вересня 2021 22:23
Та ти так і не поняв , діло не в Зеленському не в Порошенку ні Кучмі діло в таких недалеких людях як ти
Анонім до До до Показати IP 17 Вересня 2021 10:29
І таких як ти
Shliom Показати IP 18 Вересня 2021 10:55
Сюди врахували кількість бидла, що смаркається на тротуар під ноги іншим людям???