USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

«Бурштиновий» скандал зі стріляниною. Є поранені

11 Липня 2015 14:08
Черговій спробі незаконного видобутку бурштину вдалося запобігти. Про це повідомила прес-служба Державної прикордонної служби України.

Так, прикордонники Луцького загону затримали 7 осіб, які за допомогою мотопомпи незаконно намивали «сонячне каміння». Жодних документів при собі затримані не мали, однак назвалися громадянами України. Спецоперація із затримання відбулася неподалік кордону на напрямку населеного пункту Обсіч на Рівненщині.

Зазначимо, що інформацію про можливі протиправні дії на ділянці відділу «Березове» отримав дільничний інспектор прикордонної служби.

На затриманих складені документи про адміністративне правопорушення за порушення прикордонного режиму, окрім того, за незаконний видобуток бурштину відомості будуть внесені до ЄРДР. Всі обставини правопорушення встановлюються. Жодних дозвільних документів на право такої діяльності, а також документів, які б посвідчували особучоловіки надати не змогли.

Трактор з мотопомпою та затриманих доставили до прикордонного підрозділу «Кам’яне» для встановлення осіб та складання необхідних процесуальних документів. Згодом двох неповнолітніх порушників відпустили.

Однак близько 19 години 10 липня біля підрозділу почали збиратися місцеві мешканці кількість яких постійно зростала. Вони вели себе агресивно та висловлювали погрози у бік правоохоронців та вимоги відпустити їхніх односельчан.

До місцевих мешканців вийшли представники Держприкордонслужби, МВС та прокуратури та спробували пояснити неприпустимість таких дій.

Після встановлення осіб затриманих та складання процесуальних документів правоохоронці дозволили їм покинути підрозділ, однак власник трактора вимагав повернути йому транспортний засіб та мотопомпу.

О 21 годині біля підрозділу вже перебувало до 100 агресивно налаштованих осіб, які все активніше висловлювали вимоги віддати власнику затримане майно. Спроба голови селищної ради вгамувати натовп
закінчилася для неї численними тілесними ушкодженнями.

Близько 23.30 години розігріті алкоголем чоловіки з числа місцевих мешканців почали закидати підрозділ камінням та ламати паркан. В результаті побито вікна в будівлі підрозділу, пошкоджено службовий автотранспорт, зламали ворота та частково огорожу.

З метою припинення незаконних дій прикордонники змушені були здійснити вгору більше 10 попереджувальних пострілів з пристрою для відстрілу гумових куль. Однак це лише на деякий час зупинило нападників та вже о 1 годині вони знову здійснили спробу захопити підрозділ.

Була створена реальна загроза життю та здоров’ю прикордонників, представників МВС та прокуратури, загроза захоплення зброї і службового майна. Правоохоронці, з метою припинення подальшого негативного розвитку подій, у відповідності до законодавства України змушені були застосувати вогнепальну зброю.

Близько 2 години нападники ретирувалися.

В результаті протистояння троє найбільш активних учасників штурму затримані. Двоє громадян отримали поранення ніг. Стан їх здоров’я задовільний. Конфліктна ситуація локалізована. Серед місцевих мешканців проводиться роз’яснювальна робота.

Раніше Інформаційне агентство Волинські Новини повідомляло, що СБУ Волині затримала «на гарячому» 20 нелегальних копачів бурштину.

Загалом же проблема незаконного видобутку цього каміння існує в області вже 10 років.

Спробувати врегулювати та узаконити видобуток «сонячного каміння» спробували депутати Верховної Ради. Вони ініціювали законопроект «Про видобування та реалізацію бурштину».

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 26
Анатоль_ Показати IP 11 Липня 2015 14:14
Шо ж то робиться з тим бурштином, брати мої?
фриц Показати IP 11 Липня 2015 14:25
бурштинщики це місцеві сепаратисти які підривають державний устрій і де влада де сбу міліція прокуратура? вони ж всі в ато були,а порядок на Волині навести не здатні ну взагалі не можуть селян пяних на місце поставити скоро ці селяни проголосять Бурштинову народну республіку
віктор такі хлопці п до фриц Показати IP 11 Липня 2015 15:43
якби силовики не кришували видобуток бурштину то і проблем було б менше...якщо можна міліції сбу прокуратурі то чому не можна дядькові з села?
123 Показати IP 11 Липня 2015 14:40
Якщо держава не дає їм змоги заробляти гроші, то що ці люди мають робити? Де створені робочі місця на селі? немає! з відчаю мусять йти в ліси на бурштин
Перехожий до 123 Показати IP 11 Липня 2015 15:18
Про що ти пишеш, телепню? Які робочі місця? Там одні бандюки на тому заробляють. В тому числі - представники "Правого сектору".
ас до 123 Показати IP 11 Липня 2015 15:54
держава нiкому не винна пора брати на себе вiдповiдальнicть треба стiльки дiтей народжувати щоб потiм не бiдувати
CKA до ас Показати IP 13 Липня 2015 07:01
не хочеш дітей українців, будуть діти мігранти.
ас до CKA Показати IP 13 Липня 2015 09:34
а зможуть вижити? в мене сусiдка четвертим вагiтна дiти жебракують чекае поки держава грошi дасть! виховання нуль, дiти наглi що з них виросте 99% ми знаем. роботи з гiдною зарплатою не мае + технологiчне безробiття навiть в луцьку замicть двiрникiв машинки катаються,а буде ще гiрше. потрiбно не кiлькicтю,а якicтю народи стiльки скiльки можеш ради дати.наша держава нiчого не дасть я щось не так сказала?
до 123 Показати IP 11 Липня 2015 14:56
всіх винних притягнути до відповідальності згідно чинного законодавства, транспортний засіб конфіскувати , а чоловіків призвати в АТО
2222 до до 123 Показати IP 11 Липня 2015 16:42
нехай всі відповідають згідно законодавства за напад на прикордонників
321 до до 123 Показати IP 11 Липня 2015 18:00
Не призвати, а взяти і відправити за протизаконні дії!!!
натовпу Показати IP 11 Липня 2015 15:14
невже ви ще не зрозуміли що ви е натовп якій заважае користуватись здобутками майдану та грабувати Украіну людям які цей майдан вигадали.газети читайте невігласи тепер бурштин без дозволу верховного видобуватись не буде
Петросян до натовпу Показати IP 12 Липня 2015 02:56
Сарказм зрозумілий, але "закон є закон". Примушуючи читати друковані видання, ви ще більше вводите людей в "блуд" (по причині відсутності об"єктивних видань). Пропонуйте, а не тільки критикуйте!!! Можливо Ви знаєте вирішення проблеми, чи просто "БЛА-БЛА-БЛА"?
макс Показати IP 11 Липня 2015 15:22
За такі дії - стріляти на ураження. Пора в країні навести порядок. Починаючи з сільських дядьків і закінчуючи Харантом.
ку Показати IP 11 Липня 2015 16:01
Нда країна знищити все що маємо, лишити після себе випалену землю і все а діти потім хай розгрібають. В даному випадкунема про що говорити є лише один висновок Українці це нація яка сама себе знищує і немає чого на когось перекладати вину.
Василь з Горохова Показати IP 11 Липня 2015 17:18
Взагалі дивує позиція - займались незаконним видобутком, то ще й наїжають на прикордонників, що вони вчинили не законно і ще й забрали техніку. Дивуюсь нашому народу.
Анат_Оль Показати IP 11 Липня 2015 17:36
Ви подивіться що у Мукачево робиться!!! От вам і Правий сектор - бандюки!!!
Анат_Оль Показати IP 11 Липня 2015 17:37
А що скаже тавагищ Гунчик...:)))
111 Показати IP 11 Липня 2015 17:42
В Мукачево стреляют,на Волыни стреляют.Скоро по всей Украине покоя не станет.Вот вам и последствия майдана.Чего добились, так только головной боли.
ас до 111 Показати IP 11 Липня 2015 20:03
это революция должен быть третий майдан и он будет если порядок не наведут, а наводится за 10 дней
r-line до 111 Показати IP 11 Липня 2015 20:10
Ти краще глянь шо в тебе в кацапії робиться, а не сюди лізеш!!!
луцький Показати IP 11 Липня 2015 18:03
Ганьба такому керівництву області!!! Контроль лише на нікому не потрібних, щоденних нарадах!!! Нараде Гунчик собі на сід...ю!!! Ганьба такому керуванню і безвідповідальності!!!
тарас Показати IP 11 Липня 2015 19:56
бурштинокопачі давайте відсіч а іначе будете працювати за 100 гривень в місяць при комунальних послугах в 1000гривень
штурмбанфюрер кгб Показати IP 11 Липня 2015 22:51
треба Вусатого Вісаріоновича на півроку префектом поставити і буде порядок
Кємєрово(Сибір) до штурмбанфюрер кгб Показати IP 12 Липня 2015 03:06
Тільки коли твій тато буде розстріляний, маму вишлють в ГУЛАГ ", а ти з дітьми попадеш в "далекі краї" (тільки за те, що ти виріс на західній Україні) , не плач!!! Надійся!!! Вусатий Вісаріонович джугашвілі наведе порядок.
Забув до штурмбанфюрер кгб Показати IP 12 Липня 2015 03:13
Я БУДУ ЗАДОВОЛЕНИЙ!!!