USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Меморіал у Луцьку хочуть звільнити від «наруги над свідомістю»

21 Січня 2015 14:15
Позбавити меморіальний комплекс «Вічна слава» статусу об’єкта національної спадщини вимагають представники братства ОУН-УПА Волинського краю імені Клима Савура.

Про це йшлося під час засідання постійної комісії Луцької міської ради з питань освіти, науки, культури та мови 21 січня.

Депутати розглянули спільне звернення декількох громадських організацій щодо демонтажу плит та іншої символіки окупації України.

Представник братства Володимир Засєкін назвав наругою над свідомістю волинян плити, які увічнюють пам'ять партійних керівників та бійців НКВС (КДБ), які вбивали вояків УПА та мирне населення Волині.
Він, від імені організації, наполягав на тому, щоб депутати міськради звернулися до Уряду та Президента щодо позбавлення меморіального комплексу статусу національної пам’ятки. На його думку, меморіал потрібно передати органам місцевого самоврядування, аби вони демонтували плити, які є «наругою над свідомістю волинян». З його слів, Друга світова війна є національним горем України, а не гордістю.

Голова комісії Анатолій Пархом’юк зауважив, що депутати можуть доручити управлінню культури поглиблено вивчити питання та визначити, на підставі яких документів можна вилучити меморіал із переліку національних пам’яток. Його пропозицію у підсумку підтримали члени комісії.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 28
Анонім Показати IP 21 Січня 2015 14:19
Партійних керівників та бійців НКВС (КДБ) забрати, а прості нехай будуть.
лучани Показати IP 21 Січня 2015 14:22
Перенести кагебістів в Гараджу.
Анонім до лучани Показати IP 21 Січня 2015 14:24
За чий рахунок?
Вітя до Анонім Показати IP 21 Січня 2015 14:34
За твій)
брищани до лучани Показати IP 21 Січня 2015 15:42
краще в брище на сміттєзвалище
Штефан, Луцьк Показати IP 21 Січня 2015 14:25
Коли під час війни собаці нема що робити, то вона...
степан до Штефан, Луцьк Показати IP 21 Січня 2015 15:44
...чистить автомат
Лучанка Показати IP 21 Січня 2015 14:27
От нема до чого вчепитись!!! Ви краще реальні проблеми міста вирішуйте!!!!!!!!!
Андрей Воронов Показати IP 21 Січня 2015 14:35
Наруга над свідомістю волинян — це те, що зараз відбувається в країні. А це чм8 — хай зариється назад в свій схрон і не гавкає!
МИ Показати IP 21 Січня 2015 14:41
Питання! Скільки украінців воювало в Советскої Армії, а скільки в ОУН-УПА? Задумайтеся люди, схаменіться! Люди перемогли в такій страшній війні, а ви що пропонуете!!!
ВИ до МИ Показати IP 21 Січня 2015 15:22
Да, победили - но какой ценой... Кстати, та война, которую Кремль развязал на востоке Украины - ничем не лучше.. и - она еще не закончилась. История помнит зверства советской власти, люди помнят - их не много осталось - но они помнят все. Историческая справедливость должна восторжествовать. Много украинцев воевали и погибли в той страшной войне. Но воевали они за свою землю, за "Батькивщину", а не за родину и сталина, с его концлагерями и нквд.
Андрей Воронов до ВИ Показати IP 21 Січня 2015 15:38
Ты явно что то перепутал у себе в голове
свідомість до ВИ Показати IP 21 Січня 2015 16:27
Війну створила недолуга влада після втечі Януковича!!! І зараз ВСІ вони і "творять"...!!!
Такі да! Показати IP 21 Січня 2015 14:49
Подивіться який смітник під мостом на проспекті Перемоги (?) біля залізничних колій. Стид і ганьба лучанам і їх недолугим очільникам. А Зассакін просто старий мд\к.
Петро Показати IP 21 Січня 2015 15:25
Давно пора... а хто рахував ,скільки грошей відмито місцевими нуворишами на безкінечних "реставраціях" центральної стели,яка постійно ( чомусь ) сиплеться і кришиться?)...
Анонім Показати IP 21 Січня 2015 15:33
Ці плити нікому не мішають
луцкий Показати IP 21 Січня 2015 15:50
пусть свой мемориал сделают, а от этого - руки прочь!!!
Лучанин Показати IP 21 Січня 2015 15:53
Наруга над свідомістю - це називати представників ОУН-УПА героями, і це при цьому, що ще живі свідки їхніх звірств і убивств мирного населення. А той Володимир Засєкін - це взагалі неадекватна людина.
Не лучанин до Лучанин Показати IP 21 Січня 2015 16:24
Правду кажете. Щодо Засєкіна - не впевнена. Але якщо він таке пропонує, то щось у нього з головою точно не все гаразд. І взагалі, питання Меморіалу повинне вирішувати усе місто, а не купка депутатів. Не вони будували Меморіал - не їм його руйнувати!
Лучанин до Не лучанин Показати IP 21 Січня 2015 17:46
Він деколи в центрі міста буває, можна почути як він говорить, що говорить, хід думок. Ну і можна зробити висновок, яке він має право робити такі заяви
sos Показати IP 21 Січня 2015 15:54
Не мертвих ворогів треба ворушити,а прикладати всі сили на боротьбу з сьогоднішніми ворогами України!!!
умка Показати IP 21 Січня 2015 16:25
А от такі вирази обличчя (як на фото) і з такими "пропозиціями" і у такий час - дійсно треба ізолювати від суспільства! Більше проблем немає в Україні???
Анонім Показати IP 21 Січня 2015 16:58
коментар було видалено
МЦ Показати IP 21 Січня 2015 17:17
Не страждайте х*рн*ю, люди. Ті що там лежать вже давно постали перед Вищим судом і своє отримали, а хто прах чіпає - накликає біди, це з містичної точки зору, з чисто людської - щоб і як не було, але ритись в могилах і вирішувати хто де гідний чи не гідний лежати через стільки років - не по людськи, з політичної - ви хочете щоб зараз черговий гвалт підняли? з чисто практичної - Засєкін за це заплатить з своєї кишені? і врешті - зараз, б..дь,коли йде війна важливіших, нагальніших, гостріших проблем нема ?!!!!
захожий Показати IP 21 Січня 2015 17:29
шановні лучани - нагадую що меморіал - то колишнє польське, в основному (якщо помилився то поправте!) кладовище. а отже ніяких там поховань нквд і т.п. немає! отож треба прибрати ті плити які насправді нічого не значать і не вартують. щодо меморіалу то, думаю, він має лишитись але як місце Увіковічнення пам"яті справжніх Героїв України, як то - Небесної Сотні, полеглих у війні з російською агресією, своє Законне! місце там би знайшов обеліск і воїнам ОУН-УПА.! як зараз стоїть воїнам-афганцям. А бандитам з НКВД там справді не місце.
ЛисЛис Показати IP 21 Січня 2015 20:24
На мемориале хоронили в свои года всех, то останки после 1-й мировой, то после 2-й. Вопрос об установлении памятников ОУН-УПА, по-моему, должна решать именно городская община, сами жители Луцка, ведь вопрос, согласитесь, весьма спорный. Так же как и то, сносить ли плиты или нет. Почему всякие Засекины и его группка лиц должны решать эти вопросы и сколько на них тратить деньги из бюджета??? И вообще какого, простите, Х***рена самые острые политические и истрические нюансы должны подниматься в то время, когда в стране творится черти что? Засекину бы писать ходатайства Президенту о том, что нам не во что солдат одевать!!!
Бригадир Показати IP 21 Січня 2015 20:42
коментар було видалено
Ігнатій Лойола Показати IP 22 Січня 2015 00:42
Погана ідея. Ветерани ще живі, а вони такого не пробачать.