USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Ми переходимо в найсильнішу стагнацію, – Ігор Палиця про падіння курсу долара

29 Листопада 2019 12:59
Ситуація, яка склалася на валютному ринку України, стрімко призводить до стагнації та зубожіння країни. При чому робиться це не випадково, а навмисно. Про це заявив народний депутат від Луцька Ігор Палиця під час ефіру на телеканалі «Аверс» 28 листопада.

Народний депутат пояснює: вплив падіння курсу іноземної валюти на українську економіку – колосальний. Зміцнення курсу гривні і, як наслідок, падіння долара – штучне явище, від якого вітчизняна економіка несе великі втрати.

«Відбувається пограбування України і українців. Адже коли уряд почав масово розміщувати короткотермінові облігації внутрішнього займу в обсязі близько 3 мільярдів доларах в гривні під 16% річних, то іноземні фінансові установи зайшли в Україну. Вони продали валюту по курсу 28-29 і скупили облігації внутрішнього займу в гривні. Сьогодні вони отримують за пів року 8% за свої цінні папери, зараз долар по 23, і закінчується термін виходу з облігацій», - зазначив він.

Тобто, уточнює Ігор Палиця, іноземні капітали продали долар в Україні по 28, купили облігації, отримали 8% за пів року і після того, як їх скинуть, - куплять валюту на 20% дешевше за нинішнім курсом. Фактично ці фінустанови заробили 28% за пів року за допомогою Нацбанку.
«Іде пограбування національного бюджету, їм плювати, що Нацбанк втратив 12 мільярдів під час цього падіння долару. Ми валютнозалежна країна, дефіцит валютного балансу за 9 місяців склав 10,8 мільярда. Тобто валюти виходить більше, ніж заходить.

Як заходить валюта? Це або заробітчани, або послуги, або експортери (металурги, аграрії). Металурги платять податки в гривнях, за сировину платять в гривнях, зарплату платять в гривнях. Вони вклали в продукцію по 28 гривень за долар, а отримали по 23, і втратили 20% собівартості, тож працюють у збиток. Аграрії теж. Їх заганяють в збиток спеціально: коли відкриється ринок землі, то вони не змогли б стати його учасниками.

Сьогодні люди не поспішають продавати долари, бо це невигідно. Зупиняється торгівля і оборот грошей в Україні. Крім цього, банки не кредитують внутрішній ринок. Ми переходимо в найстрашнішу стагнацію з того часу, як я в 1993 році почав займатися бізнесом. Я ще не бачив, щоб так цілеспрямовано і таким турборежимом країну доводили до стагнації і зубожіння. Це все робиться не випадково, а спеціально», - переконаний нардеп.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 18
скептик Показати IP 29 Листопада 2019 13:11
мета зю-команди - звільнити Україну від її населення, а тих, хто залишиться - зробити злиднями-рабами
ббс до скептик Показати IP 29 Листопада 2019 16:16
до зю були такі самі попередники...
АС до скептик Показати IP 29 Листопада 2019 17:44
А що поганого в тому що населення скорочується? Судячи по Луцьку воно росте, будинки будуються, автівок більшає, черги до обмінників, а головне подивіться на смітники вони переповнені гедь усім, так що населення багатіє з року врік
Луцьк до скептик Показати IP 30 Листопада 2019 19:35
А то вже кінець епохи бідності ?
Луцьк Показати IP 29 Листопада 2019 13:16
Молодець. Сказав влучно і доступно. Чи почули дурні, невідомо. 1 з 8 почув.
Економіст до Луцьк Показати IP 29 Листопада 2019 14:00
Вперше чую, що зміцнення національної валюти є зло для держави.
Фінансист до Економіст Показати IP 30 Листопада 2019 19:36
Це не зміцнення гривні, а спекуляції на ринку зовнішніх запозичень. Таких бездарних і невигідних позик не брав ніхто.
Лучанин до Луцьк Показати IP 29 Листопада 2019 14:03
Зміцнення гривні то є погано?????.
Лу Ча Нин до Лучанин Показати IP 29 Листопада 2019 14:40
так, але не для всіх!
лучанка до Лучанин Показати IP 29 Листопада 2019 17:11
і як же вона зміцнилась? Якби у нас всі платили податки. працювали б підприємства, заходили інвестиції - так таке зміцнення було б позитивним і корисним. А продавати векселі, які через трохи треба буде "повертати" - яке ж це зміцнення?! Через невеликий проміжок часу таке "зміцнення" вилізе всім громадянам боком.. Тоді згадаєте про зубожіння!
Володя до Лучанин Показати IP 1 Грудня 2019 01:30
Для заробітчан погано, хто возить сигарети в Польщу теж погано. А ціни ростуть так чи інакшe особливо на продукти, нeзважаючи на тe, що податки нe піднялися, а газ впав. Тeпeр продукти в Польщі однозначно дeшeвші, наприклад, найдeшeвший хліб в бєдронці 1.59, цe вeликий різаний хліб, в нас ужe навіть батон за такі гроші нe купиш. Паливо майжe нe падає. Ранішe з/п були мeнші, алe і ціни тeж, а зараз з/п всeрівно мeнші, а ціни вищі. Психологічний момeнт. Хоч по з/п ми однозначно підтягуємся до Польщі, правда в основному за рахунок заробітчанського попиту.
сорос Показати IP 29 Листопада 2019 13:23
ничего, запад нам поможет, - ведь уже 30 лет помогает)
1111 Показати IP 29 Листопада 2019 13:42
А щож він казав перед виборами.....
Селюк до 1111 Показати IP 29 Листопада 2019 16:29
Що долар буде по 5гр......???????
нострадамус Показати IP 29 Листопада 2019 16:15
а народу що? долар росте - ціни ростуть! долар падає - знов ціни ростуть! без варіантів