USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

«Ми – самоврядна церква», – що Онуфрій говорив у Луцьку про Томос

23 Жовтня 2018 13:40
Предстоятель Української православної церкви (Московського патріархату) митрополит Онуфрій закликав лучан берегти віру, яку отримали від прадідів і шукати свій особистий Томос. Натомість зазначив, що церква «тримає молитовні зв’язки і в Росії, і в Греції, і в усіх кінцях світу» та додав, що «якщо ми розірвемо їх – перестанемо любити один одного і перестанемо бути християнами».

Про це Онуфрій розповів 23 жовтня під час урочистого богослужіння з нагоди престольного свята у кафедральному соборі Всіх Святих Землі Волинської.

«Хто правильно зрозуміє Бога, той може покаятися в останню хвилину і йому Бог простить, і щоб вгодити йому, треба знати хто він такий. Сьогодні нам слід зберігати ту віру, яку ми маємо. Не треба шукати собі щось особливе і надзвичайне, а треба цінувати те, чим жили наші батьки і діди, прадіди. За ту віру вони боролися не тільки словом, а й часто життя віддавали, і такої віри ми повинні триматися», – звернувся до вірян митрополит Онуфрій.
«Те, що сьогодні нам Томоси якісь обіцяють і ще незрозуміло що… Ми маємо всі свободи і незалежності, адміністративні і церковні, ми самоуправляєма церква. Ми все робимо самі, як вважаємо за потрібне і тримаємо молитовні зв’язки з усіма православними – і в Росії, і в Греції, і в усіх кінцях світу. Ці зв’язки не можна розривати в угоду комусь. Якщо ми розірвемо молитовні зв’язки – ми перестанемо любити один одного і перестанемо бути християнами, то яка ж тоді користь від нашого життя»,- зауважив Онуфрій.

Предстоятель УПЦ МП наголосив на тому, що кожна людина має шукати свій особливий і особистий Томос – свободу від гріха. «Це той Томос, який ми маємо отримати від Бога, а інші Томоси нас не цікавлять. Його ми маємо всі шукати і блаженна та людина, яка знайшла і звільнилася від гріха», - додав митрополит і закликав тримати в серці ту віру, яку люди мають сьогодні і яку одержали від своїх предків.

Томос – це унікальний церковний документ, указ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію.

Президент України Петро Порошенко звернувся до Вселенського патріарха (він же – Константинопольська православна церква, у світовому православному суспільстві церква і юрисдикція «першого за честю», першого з настоятелів 14-ти незалежних (автокефальних) помісних церков) про надання автокефалії Українській Церкві. З цього приводу на Петра Порошенка в Україні подали до суду. Фактично автокефалія означає «вищість» УПЦ КП, ніж була досі, рівність її з іншими автокефальними православними церквами.

У відповідь на це Російська православна церква прийняла рішення розірвати євхаристійне спілкування зі Вселенським патріархатом.

Згодом з'явилась інформація, що Путін наказав керівництву силових відомств РФ: «гарантувати безпеку наших митрополитів при будь-якому розвитку подій», шляхом розміщення в найважливіших монастирях УПЦ МП груп спецназу ГРУ під прикриттям.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 52
Анатоль_ Показати IP 23 Жовтня 2018 14:15
Всьо то правда, браття православнi
888 до Анатоль_ Показати IP 23 Жовтня 2018 16:49
Не треба бути далекоглядною людиною, щоб оцінити... як людей настроюють проти один одного :... ніхто не пише про підняття газу на 23,5 %... а навіщо ?? нам головне ще більше посіяти гніву та нелюбові, і що вчить ваша віра... православні брати та сестри ??? Вам і ЄПЦ.. нічим не поможе.. бо починати треба кожному із себе... де в нас мир буде у державі, коли миру духовного немає
Лучанин до 888 Показати IP 24 Жовтня 2018 09:34
Єдиний адекватний коментар.
Атеїст київського па до Лучанин Показати IP 24 Жовтня 2018 11:52
Що не говоріть але це зібралося неблагодарна секта людей що жере український хліб та сало живе серед нас а молиться кагебісту Путіну і цій кровавій імперії сатаністів де більше 100 років взагалі не має ніякої церкви. Будьте уважні запамятайте їх обличчя і прізвища. завтра ця 5 та колона прибіжать в українську церкву.
Пенсіонер до 888 Показати IP 24 Жовтня 2018 13:15
От ти написав про підняття цін на газ і після твоєї репліки їх скасують ? Ні . Може московські попи в Україні попросять свого настоятеля кирила подіяти на кремлівського фашиста щоб він забрав свої війська і усю російську зброю з лугандона і війна закінчиться . Не чув я такої їхньої пропозиції . Кому вони служать , своїм прихожанам українцям чи вірному псу путіна кирилу ?
Світлана до Анатоль_ Показати IP 25 Жовтня 2018 21:02
Прочитала виступ Онуфрія і зрозуміла - там де руська церква - там ВІРИ немає, там одна політика. Прикро за народ: на сході за них життя віддають, а вони кацапським попам руки облизують та гроші їм тикають, які повертаються зброєю проти України. Що ж це за народ такий, який ненавидить Україну, мізки забиті кацапією,позиції своєї немає, а жити тут хоче - стадо.
Коля Показати IP 23 Жовтня 2018 14:21
Навіть не знаю що написати.то капець.
123 Показати IP 23 Жовтня 2018 14:25
Чим футбол відрізняється від релігії? Основна мета - зібрати гроші з максимально можливої кількості людей. Все. Крапка. От тільки гроші московського патріархату йдуть москалям.
Клава Показати IP 23 Жовтня 2018 14:28
Про яку незалежність йде мова, якщо Онуфрій прибув сюди після мінських інструкцій генерала ФСБ Кіріла ?..
222 до Клава Показати IP 23 Жовтня 2018 17:42
Менше дивись 1+1
Рома Показати IP 23 Жовтня 2018 14:36
В Україні має бути тільки українська церква !!!
Стомлений від брехун Показати IP 23 Жовтня 2018 14:47
Немає УПЦ МП, є філіал секти РПЦ_ФСБ в Україні...
333 до Стомлений від брехун Показати IP 23 Жовтня 2018 17:43
Пруф хоть один є? Чи ти зомбі з зомбоящика? Якому в уши нас*али і ти несеш це дальше
Орест до 333 Показати IP 25 Жовтня 2018 22:23
церква"=>кіріл(гундяєв)=>путін=>рпц_фсб. (надскладнющий ланцюжок)
грішник до Стомлений від брехун Показати IP 23 Жовтня 2018 18:12
Сходи краще посповідайся, а не пишеш тут на Церкву
Сергій до Стомлений від брехун Показати IP 24 Жовтня 2018 08:01
В Україні мають люди жити достойно. Отримувати достойні зарплати та пенсії. А нас настроюють один проти одного. І ще в нормальній державі віротерпимість та свобода совісті . І не Вам вказувати як мені вірити в Бога.
Петро Показати IP 23 Жовтня 2018 15:08
Мовчання ягнят...
вірянин Показати IP 23 Жовтня 2018 15:17
....Ці зв’язки не можна розривати в угоду комусь. Якщо ми розірвемо молитовні зв’язки – ми перестанемо любити один одного і перестанемо бути християнами, то яка ж тоді користь від нашого життя»,- зауважив Онуфрій.....Якась шизофренія ( роздвоєння розуму), бо саме УПЦ МП разом з РПЦ розірвала з їх же ініціативи євхаристичне спілкування з Вселенським патріархом, який до речі такого ж кроку їм у відповідь не зробив. То хто ж них є прикладом християнської любові?
Сергій до вірянин Показати IP 24 Жовтня 2018 08:05
Православна церква- це не дипломатія. Тут не може бути дзеркальних рішень. В Вселенського Патріарха не має підстав розривати звязки з УПЦ чи РПЦ , тому, що останні ніяких канонів не порушували, на відміну від Константинополя.
Василь Показати IP 23 Жовтня 2018 15:54
Маразм крепчал.... що ті московські самодури далі брехати будуть
лучанка до Василь Показати IP 23 Жовтня 2018 17:30
Звичайно.КГБісти,як створювали цю церкву думали насамперед про любов.І московські попи як освячують зброю якою вбивають наших хлопців теж.
Сергій до лучанка Показати IP 24 Жовтня 2018 08:11
А у Вас , шановна, звідки така інформація. 1+1 надивились, чи може ви посуд з свяченою водою тримали , коли цю зброю освячували?
Рм Показати IP 23 Жовтня 2018 15:58
Радує що велика кількість людей прийшла на свято. Бережіть віру православну
Важливо Показати IP 23 Жовтня 2018 16:06
Дивишся на цей шабаш і розумієш-ось головна причина невдач нашої Держави.Скільки людей не здатних ввімкнути мозок щоб зрозуміти істину-московських рабів до раю не пускають!
до важливо до Важливо Показати IP 23 Жовтня 2018 16:43
отримаємо томос, економіка підніметься, ВВП зросте,Україна зацвіте, робочі місця з"являться...а головне... зарплата та пенсія стане ЄВРОПЕЙСЬКА..... от вся проблема тільки в МП
ха-х до до важливо Показати IP 23 Жовтня 2018 18:09
"Томос" це замилювання очей українському народові і ніщо більше
сар Показати IP 23 Жовтня 2018 16:21
нашо про них взагалі писати ???
Че Показати IP 23 Жовтня 2018 16:56
"Ми все робимо самі, як вважаємо за потрібне і тримаємо молитовні зв’язки з усіма православними – і в Росії, і в Греції, і в усіх кінцях світу. Ці зв’язки не можна розривати в угоду комусь. Якщо ми розірвемо молитовні зв’язки – ми перестанемо любити один одного і перестанемо бути християнами, то яка ж тоді користь від нашого життя»,- зауважив Онуфрій." Сказав би він це Кірілу, зразу б наклали йому анафем, цілий мішок))
Бобер Показати IP 23 Жовтня 2018 17:02
"Те, що сьогодні нам Томоси якісь обіцяють і ще незрозуміло що..." Оце незрозуміло що називається помісною православною церквою в Україні і уже як два тижні разпалює пожар в мацковскіх попів, що аж в мацквє смог стоїть.
лол Показати IP 23 Жовтня 2018 17:34
"берегти віру, яку отримали від прадідів" - а чи зберегли віру прадіди, що її отримали від своїх прадідів?
Реаліст Показати IP 23 Жовтня 2018 18:37
Який спецназ гру, що ви мелете? Забрехалися вже по самі вуха, людей за ідіотів маєте! Таку недовладу, як наша, гнати ср####ю мітлою, щоб нею і не пахло. Зібралася купка нечисті, і за весь народ вирішує!
Серж до Реаліст Показати IP 23 Жовтня 2018 23:54
Це тебе потрібно мітлою гнати
8881 Показати IP 23 Жовтня 2018 21:29
Ви користуєтесь російськими мобільними операторами,купуєте російські товари,зато на церкві зациклились!!!УПЦ самостійна церква яка має свій священний синод, ми ж миряни,священники всі хрещенні в канонічній церкві підпорядковуємось рішенню синоду по церковним канонам.І якщо синод вирішив що не стоїть повністю розривати зв'язок з Московським патріархатом це їхнє право.Більше про свої гріхі свої страсті думати треба над собою працювати,себе міняти треба а не церкву,коли будуть нічні молитви зі слізми і покаянням тоді томос не важливий.
АнтиКіріл Показати IP 23 Жовтня 2018 21:45
Війна почалася через зазомбованих з МП, які з іконами лягали під танки нашим солдатам. "Паломники" з монастирів МП були в складі загонів Гіркіна-Стрєлкова, які першими захоплювали українські міста. Агентура ФСБ ховається по лаврах і до цього часу. РПЦ (включно з УПЦ МП) зрощена з ФСБ та являють по суті єдину структуру. І ще тут хтось за віру батьків і дідів говорить? МП має бути ЗАБОРОНЕНИЙ, майно конфісковане. Крапка. Церква одна - українська.
Анонім Показати IP 23 Жовтня 2018 21:49
Чому в неділю працюють базари? Нічні клуби в великий піст.З садочка вчать англійську а молитись діти не вміють навіть і в школв,Чому на Успіння немає вихідного?зато нас так Лаври Успенські хвилюють?чому не має релігійних просвітницьких роликів перед святами по ящику?і багато інших чому?ніхто не думає про духовність нації,про зміну ціностей,про пробудження. Влада не робить те що в її повноваженнях, це не підніме рейтинг на виборах.
Василь до Анонім Показати IP 23 Жовтня 2018 22:54
А ще краще всіх в концтабір і вчити молитися до пуйла і головнн діток туди ж. Це вже проходили
Суятий Показати IP 23 Жовтня 2018 22:27
Не пишіть туфту про канонічну УПЦ МП , яка самостійна і незалежна . Читаємо уважно статут цієї церкви : Пункт 3. Українська Православна Церква з’єднана з Помісними Православними Церквами через Руську Православну Церкву ( тобто єднається з усім православним світом не як автономна церква , а частина РПЦ) Пункт 4. Українська Православна Церква здійснює свою спасительну діяльність на основі Святого Письма та Святого Передання, неухильно дотримується догматів православної віри та священних канонів і у своєму управлінні керується постановами Архієрейського Собору Руської Православної Церкви від 25-27 жовтня 1990 року та даним Статутом при повазі до державних законів і дотриманні їх (що там на рахунок самокерованості ?????) Пункт 5. Українська Православна Церква об’єднує єпархії, синодальні установи, благочиння, парафії, монастирі, духовні навчальні заклади, братства, сестринства та місії і є самокерованою частиною Руської Православної Церкви ( як там на рахунок незалежної , самокерованої та канонічної ????)
Сергій Показати IP 23 Жовтня 2018 23:53
Тобі бракує вихідних? В нас і так вихідних найбільше чим у інших. Маячню якусь пишеш
Сергій до Сергій Показати IP 24 Жовтня 2018 08:18
Все правильно він написав, тільки Ви вчепились до одного слова "вихідний".
Тетяна до Сергій Показати IP 24 Жовтня 2018 12:31
Так і є . Спасіння в істотній церкві мучеників а не в розкольників
Василь Показати IP 24 Жовтня 2018 08:13
Підтекст слів Онуфрія - мої "дорогі" залишайтеся рабами, тихенько стійте в своєму стійлі, будьте бидлом і вам воздасться!!! Бабка молится - яхта строится!!! - для Гундяєва! Сам онуфрій по території України та за кордон пересувається на чартерному літаку та гелікоптерах з охороною, що потребує колосальних коштів і єдине за що він переживає - це за тупих і прєданих вірян, щоб не втратити статус, гроші... нажаль це правда. Про що може розповідати цей та інші московські попи, які себе дискредитували та не відспівували загиблих воїнів чи людей, які просто хрещені в іншому патріархаті. А як же церковна заповідь - померлого поховати. Просто померлого, а не Київського патріархату чи автокефального. Вони навіть з свого "патріархату" не ховали братовбивць - це жах!!!!!!!!!!!! І вони будуть вчити нас любові! УПЦ МП - це секта, яка набагато диструктнивніша за свідків Єгови! Московити зберегли обряд, а суть пропала. Немає там любові і простоти, про які проповідував Христос! І крапка. Це сліпі поводирі сліпих!!!
Сергій до Василь Показати IP 24 Жовтня 2018 16:10
"Немає там любові і простоти, про які проповідував Христос! І крапка. Це сліпі поводирі сліпих!!" А від Вас любов ну просто "пре"!
я Показати IP 24 Жовтня 2018 11:31
Україна й Бог понад усе ! ВІРУЮ В БОГА. А в попів не вірю. Зараз між попами боротьба за церковні посади, гроші, прихожан. Бабло в попів понад усе.
Дід Василь Показати IP 24 Жовтня 2018 11:58
Скільки б проросійські тролі тут не лайкали до посиніння, імперія валиться щодня агонія триває в усьому. Ви ще маєте останній шанс стати УКРАЇНЦЯМИ а не Мокшою без роду і племені. Слава Україні!!!!!
Юра Показати IP 24 Жовтня 2018 13:45
Найгірше в тому, що коли люди йдуть в храми УПЦ МП вони переконують себе, що Бог один і не важливо куди ходити. І що УПЦ МП це всеодно українська церква. А не подумали, що ходячи туди і ʼʼжертвуючи ʼʼ туди кошти ви цим самим купляєте ворогу патрони і цим самим забиваєте цвяхи в труни наших захисників. В 2014 році вся ця московська наволоч у Верховній Раді навіть не встала, щоб вшанувати всіх загиблих на майдані. Вони Ато називають ʼʼбратовбивчоюʼʼ війною.
антон Показати IP 24 Жовтня 2018 16:33
Слава Пєті і Вові, молодці, тотальне зомбування з обох сторін по однакових методичках.
микола Показати IP 24 Жовтня 2018 19:20
це ще цвіточки, все тільки починається,буде в різних формах спротив єднанню українців. Ще не один такий Онуфрій в "исступленії" буде закликати до розколу. Але ми є, ми віримо в нашу єдність, ми тоже будемо боротися за нас і правда поборе тих ієзуїтів і кгбістів МП. Буде в нас свято своє українське без попів московських. Браття вірте в себе і все буде, бо Бог і правда на нашій стороні
антон до микола Показати IP 24 Жовтня 2018 20:50
свої українські кгбісти як от голова зовнішньої розвіди Семочка правда ж ? боже які ви не розумні...
Валерій Показати IP 24 Жовтня 2018 21:15
бреше піп. якщо б та "церква" була такою "вільною" та "незалежною" то хіба піднялася така курява з тим томосом? ну знизали б плечами і щось сказали на кшталт "і не людям що робить". ні. тут якраз видко що москва тримає у повній залежності Україну і справа честі зробиться дійсно незалежними. рабство то для баранів.
Ольга Показати IP 25 Жовтня 2018 08:23
А деж ота терпимість, любов до ближнього, жертовність ради віри?Такі заяви, та ще у часи збройноі війни де гинуть люди, це сепаратизм проти Бога і істиноі Віри! Який такий може бути у кожного свій приватний томос? ! Це вже війна проти Господа нашого і Його рішення, бо святі з Афону не від себе зробили рішення , а від Нього! Такі заяви носять руйнівний характер для віри Божоі, воістину люди подуріли від пихи і жадоби!
пенсіонер волині Показати IP 4 Листопада 2018 18:22
чого ж це не пропускаєш мої коментарі?
Петро з Коритного Показати IP 11 Лютого 2019 16:03
Онуфрій (Орест) повертайся в село , будем корови пасти знову , як колись