USD 39.75 40.20
  • USD 39.75 40.20
  • EUR 39.90 40.40
  • PLN 9.75 9.98

На Волині вшанували пам’ять воїнів ОУН-УПА

9 Травня 2014 17:32
9 травня 2014 року в селі Піддубці Луцького району Волині освятили пам’ятник воякам Української повстанської армії Максиму Малімону та повстанцю на псевдо «Аполон», справжнє ім’я якого невідоме. Їх убили енкаведисти навесні 1945 року.

Перед посвятою пам’ятника в місцевому храмі Святих Петра і Павла відбулася панахида за загиблими у Другій світовій війні. Згодом учасники мітингу-реквієму поклали вінки та квіти до меморіалу «Борцям за волю і незалежність України». Там покояться останки жителів Піддубців: першого сотника УПА Сергія Качинського на псевдо «Остап», командира групи УПА «Турів» Миколи Якимчука («Олег») та викарбовані прізвища 30 загиблих повстанців, повідомили організатори заходу.

На сільському кладовищі, де покоїться прах загиблих від рук енкаведистів повстанців Максима Малімона та «Аполона», теж відправили панахиду. Лише віднедавна загалу стало відомо, що тут – могила героїв. На ній встановили пам’ятник знак, який тепер освятили. Голова Волинського крайового братства ОУН-УПА імені Клима Савура Василь Кушнір розповів про місцевих героїв, які боролися за незалежність України та полягли в цих краях.

Присутні на заходах представники волинської влади - перший заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик та перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Кудрявцев - наголосили, що для багатьох свідомих українців 9 Травня – не свято, а день пам’яті та скорботи.

Під час поминальних заходів над могилами повстанців звучали українські повстанські пісні, які виконував хор «Посвіт» під керівництвом Ростислава Кушнірука.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 26
титушко Показати IP 9 Травня 2014 18:41
пирожик-пирожик -Розкажи які обереги тобі дружина вишила на сорочці-чи то китайська штамповка --дівчині на родючість або інші руни--.
Ун ун Показати IP 9 Травня 2014 18:49
А чим цей день злий?? По любому козлів "освободітєлєй" що тут постять слухати ніхто не буде!! Вийди на вулиця та порозмовляємо а що б плюси самому собі ставити розуму не треба
титушко до Ун ун Показати IP 9 Травня 2014 19:24
pan mówi po polsku
НЕЛУЧАНИН до титушко Показати IP 9 Травня 2014 21:11
коментар було видалено
НЕЛУЧАНИН до титушко Показати IP 10 Травня 2014 10:19
коментар було видалено
Ун унУ до Ун ун Показати IP 9 Травня 2014 19:40
Ун ун - клоун!
Ун ун до Ун унУ Показати IP 9 Травня 2014 20:58
Ун унУ - Орангутанг!
пам'ять Показати IP 9 Травня 2014 19:39
"Свобода", Тягнибок, Пирожик, Вітів, Кудрявцев і Ко. - розкольники України!!! Ганьба!!!
Ганьба до Ун унУ й к Показати IP 9 Травня 2014 20:09
Видать Ун унУ мав честь бути опущеним особисто сєржом тигіпппкой!!! З ЧЕМ И ПОЗДРАВЛЯЮ то ужо участь всіх інтерпівнів а "пам'ять" видать ОТБІЛІ Ура!!!
Василь Показати IP 9 Травня 2014 21:01
коментар було видалено
НЕЛУЧАНИН до Василь Показати IP 9 Травня 2014 21:13
коментар було видалено
НЕЛУЧАНИН Показати IP 9 Травня 2014 21:14
СЛАВА УКРАЇНІ !!!!! ГЕРОЯМ СЛАВА І ВІЧНА ПАМЯТЬ !
Анонім до НЕЛУЧАНИН Показати IP 9 Травня 2014 21:29
Повний неадекват.
НЕЛУЧАНИН до Анонім Показати IP 9 Травня 2014 22:26
люблю самокритику
лучанин Показати IP 9 Травня 2014 21:38
коментар було видалено
Василь Показати IP 9 Травня 2014 21:56
коментар було видалено
ото Показати IP 11 Травня 2014 16:17
коментар було видалено
Пиріжкові і Кудрявом Показати IP 12 Травня 2014 10:04
"Присутні на заходах представники волинської влади - перший заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик та перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Кудрявцев - наголосили, що для багатьох свідомих українців 9 Травня – не свято, а день пам’яті та скорботи". Не всі такі тхори безпамятні, як ви, панове. У більшості діди і прадіди, батьки пройшли цю війну. Хтосб повернувся, хтьсь похований у братських могилах, хтось зник безвісти. Але Перемога завжди була для людей святом, святом миру, памяті, вшанування живих і мертвих. Для більшості День Перемоги таким святом і залишається, не дивлячись на те, що такі тхори як ви і вам подібні, хочете це свято у нас вкрасти, насадити інші, привозні цінності. Але памятайте, іуди, що цього не буде, що вам не вдасться залити дурманом голови нашого народу.