На Ковельщині цьогоріч до суду спрямували 34 кримінальні справи
![](/resize/450x591/r/files/news/2008/12-01/3457-1u.jpg)
За 10 місяців 2008-го Ковельська міжрайонна прокуратура закінчила розслідування та направила до суду з обвинувальними висновками 34 кримінальні справи, серед яких є й справи щодо вчинення службових злочинів у різних сферах, у тому числі працівниками органів внутрішніх справ, податкової міліції, митниці. Про це Ковельський міжрайонний прокурор, старший радник юстиції Сергій Масалов розповів в інтерв’ю газеті «Вісті Ковельщини».
За словами пана Масалова, на прокуратуру покладається функція підтримання державного обвинувачення в суді. Протягом 2008 року працівниками прокуратури підтримано державне обвинувачення по 470 кримінальних справах.
Станом на 1 листопада до судів різних рівнів пред’явлено 147 позовів. Їх задоволено на суму 734 тисячі гривень. Реально виконано судових рішень на загальну суму 783 тисячі гривень (у тому числі – за рішеннями минулих років). Із них до бюджетів різних рівнів надійшло 630 тисяч гривень.
Прокуратура також виявляє порушення у сфері оплати, охорони праці, соціального захисту населення та захисту прав споживачів. За результатами прокурорських перевірок порушено 30 кримінальних справ щодо службових осіб, в тому числі – за фактами привласнення бюджетних коштів в особливо великих розмірах та легалізації незаконно здобутих коштів.
Низку кримінальних справ порушено у сфері банківської діяльності. Крім того, прокуратурою внесено 153 приписи та подань на усунення виявлених порушень Закону, принесено 104 протести на незаконні рішення посадових осіб, колегіальних органів. До різних видів відповідальності притягнуто 376 службових осіб. За документами прокурорського реагування з початку року відшкодовано понад 2 мільйони гривень.
За результатами прокурорських перевірок у 2008 році порушено 4 кримінальні справи за фактами отримання хабарів посадовими особами підприємств, установ, організацій міста і району, розслідування яких закінчено і справи направлено до суду.
В цьому році прокуратурою порушено дві кримінальні справи за фактом одержання хабара службовою особою, вчиненого повторно, поєднане з вимаганням хабара. Завідувачі двох ковельських дитсадків штучно створювали проблему відсутності вільних місць у дошкільних навчальних закладах, яку за умови надання їм хабара зобов’язувалися вирішити. Батьки були змушені погоджуватись з протиправними вимогами та передавати завідувачам грошову винагороду. Досудове слідство по цих справах закінчено, справи з обвинувальними висновками скеровано до суду. По одній з них уже триває судовий розгляд.
Цьогоріч прокуратурою складено протокол про вчинення корупційного діяння працівником управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області, який розглянуто судом. Винного притягнуто до відповідальності та звільнено з органів внутрішніх справ.
Закінчено досудове слідство та направлено до суду кримінальну справу щодо працівників Ковельського міськвідділу УМВС України у Волинській області та Ковельського відділу податкової міліції (за зловживання службовим становищем працівником правоохоронного органу та вимагання, вчинене службовою особою з використанням свого службового становища).
Пан Масалов наголосив, що завдяки поліпшенню координації діяльності правоохоронних органів з початку року вдалося досягти суттєвого зниження злочинності. Зокрема, станом на 20 листопада 2008-го в Ковельському міськвідділі внутрішніх справ зареєстровано 667 злочинів, тоді як за аналогічний період торік – 808. Спостерігається значне зниження грабежів, квартирних крадіжок, хуліганств, злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків. Зменшилася кількість людей, які загинули у дорожньо-транспортних пригодах (торік їх було 11, цьогоріч – 4).
Окрім того, станом на 1 листопада цього року у нас зареєстровано 297 звернень громадян (торік їх було 353). Зокрема, скаржилися на тих, хто порушував конституційні права і свободи наших громадян. Таких заяв зареєстровано 173 (торік їх було 220). А це – й оплата праці, земельні стосунки, порушення у сфері економічних відносин.
Є скарги на дії та рішення працівників органів внутрішніх справ, скарги з питань законності постанов суду в справах про адміністративні правопорушення та інші. Ковельський міжрайонний прокурор наголосив, що кількість обґрунтованих звернень зменшилася, що свідчить про належне здійснення прокурорського нагляду у всіх сферах діяльності.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 1
![](/public/images/user_no_foto.png?1722043392)
Анонім
Показати IP
1 Грудня 2008 17:27
Браво! Усім мыськрайонним прокурорам потрібно так працювати і вчитися у Ковельській міжрайонній прокуратурі.
Замало еротики: учені з'ясували, чому на Олімпійських іграх давніх греків не було плавання
Сьогодні 00:33
Сьогодні 00:33
27 липня: свята, події, факти. День медичного працівника в Україні, а в Америці продано перший гамбургер![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
У Бразилії вперше у світі зафіксована смерть людини від вірусу, що передається мошками
26 Липня 2024 23:45
26 Липня 2024 23:45
До історичного музею на Волині передали піддужні дзвіночки XIX – XX століть
26 Липня 2024 23:27
26 Липня 2024 23:27
Лучанин, який убив знайомого перед очима в його дитини, сяде на 10 років
26 Липня 2024 23:08
26 Липня 2024 23:08
Працюють майже 60%: в Естонії зросла зайнятість українців з тимчасовим захистом
26 Липня 2024 22:49
26 Липня 2024 22:49
Волинські поліцейські розшукали наркоторговця, який втік у Польщу
26 Липня 2024 22:31
26 Липня 2024 22:31
Британія розроблятиме далекобійні ракети для протидії ядерній зброї Росії, – The Times
26 Липня 2024 22:12
26 Липня 2024 22:12
Їхав на злочин на чужій машині: у луцькому суді намагалися зняти арешт транспортного засобу
26 Липня 2024 21:54
![](/public/images/logo.png)
26 Липня 2024 21:54
Допомагав загарбникам «зомбувати» жителів Куп’янська: СБУ затримала колаборанта
26 Липня 2024 21:36
26 Липня 2024 21:36
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.