НАБУ затримало тимчасового голову «Укрхімтрансаміаку»
Детективи Національного антикорупційного бюро 8 вересня затримали трьох осіб за підозрою у заволодінні та легалізації понад 40 млн грн коштів державного підприємства "Укрхімтрансаміак".
Про це повідомляє прес-служба НАБУ.
Як наголошується, цього ж дня їм повідомлено про підозру.
Зокрема, в. о. директора ДП "Укрхімтрансаміак" підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого ч.5 ст.191 Кримінального кодексу ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем").
Двох керівників приватних підприємств, задіяних, за даними детективів, у схемі заволодіння коштами ДП та їхній подальшій легалізації підозрюють у злочині, передбаченому ч.5 ст.191, ч.3 ст.209 КК України.
За версією слідства, впродовж 2014 року зазначені особи вступили у злочину змову з метою заволодіння коштами, які призначалися для виконання робіт із технічного переоснащення локальних систем оповіщення населення, що проживає в 2,5-кілометровій зоні від осі української ділянки магістрального аміакопроводу "Тольяті-Одеса".
Як з’ясували детективи, основна частина коштів була сплачена на умовах передоплати на рахунки підконтрольних підприємств, а після цього використана підозрюваними для власних потреб.
"Наразі тривають обшуки в адмінбудівлі "Укрхімтрансаміаку", офісних приміщеннях приватних підприємств, помешканнях підозрюваних, здійснюються інші невідкладні слідчі дії, спрямовані на збір додаткової доказової бази та встановлення інших ймовірних учасників злочинної схеми", - йдеться у повідомленні.
"Детективи НАБУ та прокурори САП клопотатимуть суд про обрання затриманим запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у розмірі 13,6 млн гривень кожному", - повідомляє прес-служба.
Зазначається, що розслідування зазначених фактів детективи НАБУ розпочали в лютому 2016 року.
Нагадаємо, відкритий конкурс на посаду голови "Укрхімтрансаміаку" завершився в грудні 2016 году. Тоді Мінекономіки оголосило переможцем конкурсу Павла Шебесту. Однак, він досі не був призначений.
Натомість, за розпорядженням прем’єр-міністра, виконуючим обов’язки директора було призначено Ігоря Трегубенка.
До призначення він був заступником директора Укрхімтрансаміаку - Віктора Бондика, якого ГПУ звинувачує у привласненні 2,3 млн доларів державних коштів.
УДП "Укрхімтрансаміак" - один з найбільших транспортувальників аміаку в СНД.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це повідомляє прес-служба НАБУ.
Як наголошується, цього ж дня їм повідомлено про підозру.
Зокрема, в. о. директора ДП "Укрхімтрансаміак" підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого ч.5 ст.191 Кримінального кодексу ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем").
Двох керівників приватних підприємств, задіяних, за даними детективів, у схемі заволодіння коштами ДП та їхній подальшій легалізації підозрюють у злочині, передбаченому ч.5 ст.191, ч.3 ст.209 КК України.
За версією слідства, впродовж 2014 року зазначені особи вступили у злочину змову з метою заволодіння коштами, які призначалися для виконання робіт із технічного переоснащення локальних систем оповіщення населення, що проживає в 2,5-кілометровій зоні від осі української ділянки магістрального аміакопроводу "Тольяті-Одеса".
Як з’ясували детективи, основна частина коштів була сплачена на умовах передоплати на рахунки підконтрольних підприємств, а після цього використана підозрюваними для власних потреб.
"Наразі тривають обшуки в адмінбудівлі "Укрхімтрансаміаку", офісних приміщеннях приватних підприємств, помешканнях підозрюваних, здійснюються інші невідкладні слідчі дії, спрямовані на збір додаткової доказової бази та встановлення інших ймовірних учасників злочинної схеми", - йдеться у повідомленні.
"Детективи НАБУ та прокурори САП клопотатимуть суд про обрання затриманим запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у розмірі 13,6 млн гривень кожному", - повідомляє прес-служба.
Зазначається, що розслідування зазначених фактів детективи НАБУ розпочали в лютому 2016 року.
Нагадаємо, відкритий конкурс на посаду голови "Укрхімтрансаміаку" завершився в грудні 2016 году. Тоді Мінекономіки оголосило переможцем конкурсу Павла Шебесту. Однак, він досі не був призначений.
Натомість, за розпорядженням прем’єр-міністра, виконуючим обов’язки директора було призначено Ігоря Трегубенка.
До призначення він був заступником директора Укрхімтрансаміаку - Віктора Бондика, якого ГПУ звинувачує у привласненні 2,3 млн доларів державних коштів.
УДП "Укрхімтрансаміак" - один з найбільших транспортувальників аміаку в СНД.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 0
Ветеран з Луцька Тарас Сасовський став героєм фотопроєкту «Ветерани та ветеранки на публічній службі»
Сьогодні 08:12
Сьогодні 08:12
Апеляцію відхилено: винуватець п'яної ДТП в Луцьку, у якій загинув пасажир авто, відсидить сім років
Сьогодні 07:45
Сьогодні 07:45
Лучан кличуть у парк на День адаптивного спорту
Сьогодні 07:16
Сьогодні 07:16
Волинській борчині Анастасії Алпєєвій надали звання заслуженого майстра спорту України
Сьогодні 06:48
Сьогодні 06:48
26 червня: свята, події, факти. Міжнародний день рожевого вина та Всесвітній день холоду
Сьогодні 00:00
Сьогодні 00:00
«Луцьк – територія талантів»: визначили найкращих юних вокалістів громади
25 Червня 2026 23:38
25 Червня 2026 23:38

Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.