USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Наскільки поляки багатші за українців: зарплати, пенсії та ВВП

25 Серпня 2020 08:29
Хоч Польща й далеко не найрозвиненіша країна ЄС, вона найкраще справляється з кризами. Так було у 2008 і так буде й цьогоріч за прогнозами Єврокомісії.

Наскільки рівень життя у Польщі вищий, ніж в Україні покажуть економічні показники, такі як зарплати, пенсії, ВВП тощо, які проаналізували в матеріалі 24 каналу.

Зарплати

У 2020 мінімальна зарплата в Польщі – 2 600 злотих. Це трохи більше 19 100 гривень чи 700 доларів. Для порівняння в Україні мінімальна зарплата становить 4 723 гривні. Із 1 вересня очікують підняти «мінімалку» до 5 тисяч. Та мінімальні виплати в Україні залишаться відчутно нижчими.
Середня зарплата поляків у червні становила майже 5 300 злотих, як повідомляє tvn24. Це понад 39 тисяч українських гривень або понад 1 400 доларів. Українці отримують значно менше. Середня зарплата в Україні в липні склала 11 579 гривень, за даними Держстату, що майже в 3,5 раза менше.

Пенсії

Мінімальна пенсія в Польщі за віком становить 1 200 злотих. Її підняли у червні. Це трохи більше 8 800 гривень або 323 долари. В Україні мінімальна пенсія становить 1 712 гривень, що в 5 разів менше.
В Україні чоловіки та жінки з наступного року виходитимуть на пенсії однаково – в 60 років. Наразі чоловіки виходять в 60, а жінки в 59 років і 6 місяців. У Польщі є різниця: жінки виходять у 60 років, а чоловіки у 65.

Тож доходи пенсіонерів у Польщі, хоч і низькі для Європи, але значно вищі, ніж в Україні.

ВВП на душу населення

ВВП на душу населення – один з показників, який показує рівень життя. У Польщі за 2019 рік ВВП на душу населення становив 15 595 доларів, а в Україні – 3 660 доларів.

Хоча за іншим показником, ВВП на душу населення на основі паритету купівельної спроможності, різниця не настільки разюча – 9 775 доларів в України проти 33 685 доларів у Польщі.

Економіка Польщі

ВВП

У 2019 номінальний ВВП Польщі становив 566 мільярдів доларів. В Україні – 153,78 мільярда доларів, що майже в 4 рази менше.

Імпорт/експорт

Польща – важливий торговельний партнер України, але для нас вона важливіша, ніж ми для неї. У 2019 Польща стала другою країною, в яку Україна експортувала найбільше товарів та четвертою, з якої імпортувала.

Натомість Україна навіть не потрапила у десятку країн, в які Польща експортує, зайнявши частку всього у 2,1%. Частка українського імпорту в Польщі ще нижча – 1,2%.

Найбільше Польща співпрацює з країнами Європи (Німеччина, Чехія та Велика Британія), а також з Росією та Китаєм.
У чому секрет успіху Польщі

Така різниця у рівні життя українців та поляків пов’язана перш за все з тим, що Польща є частиною Євросоюзу, який вливає значні кошти в регіон. Саме завдяки цій допомозі Польщі й вдалося розвинутися.

Як ЄС фінансує Польщу

У період між 2007 та 2013, Польща отримала 56 мільярдів фунтів (приблизно 74 мільярди доларів) фінансування від ЄС. У той час як країни потерпали від кризи та зростав рівень безробіття, Європа вкладала величезні гроші в польську економіку, особливо сферу будівництва. Із 2014 по 2020 для Польщі виділили ще 60 мільярдів фунтів (78 мільярдів доларів), пише Reuters.

Зараз ЄС знову продовжує вкладати гроші у Польщу. Зокрема, у березні, коли пандемія лиш наростала у Європі, ЄС розпланував виділення коштів на кожну з країн-членів для боротьби з COVID-19. Цікаво, що на Польщу виділили найбільшу суму – 7,43 мільярда євро. При тому, що країна була далека від лідерів по захворюванню. До прикладу, на Італію, де на той час захворювання було найвищим, виділили значно меншу суму – 2,32 мільярда євро.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 42
Alex Показати IP 25 Серпня 2020 08:49
Кого обираємо, те і маємо....
Pfhfp до Alex Показати IP 25 Серпня 2020 09:49
Зараз тобі мінусів наліплять ...
САме! до Alex Показати IP 25 Серпня 2020 09:54
Що саме цікаве, ВВП Польщі на душу населення, в якій тільки яблука, трускавка і малина БІЛЬШИЙ за ВВП газонафтозолотоалмазовидобуваючої Рашії. Хахаха. "Корінний" і "Психопланетарій" в шоці.
777 до САме! Показати IP 25 Серпня 2020 11:50
А где тут про Россию? Тут за Украину .русские сами разбираются пусть. Да.и у них там в районе 12000 при населении 150 млн.
О! до 777 Показати IP 25 Серпня 2020 15:13
Як у вас рвануло ...
Анонім до Alex Показати IP 25 Серпня 2020 10:35
а шо було з кого вибирати. ?? з двох лих вибрали менше.
Мавр до Alex Показати IP 25 Серпня 2020 11:14
Так ви 29 років обираєте і що?! :)
скептик до Alex Показати IP 25 Серпня 2020 12:57
народ в Україні звик жити по понятіям , а не по законах. от і маємо понятія: купка нуворишів розкошує, а всі решта - в злиднях.
скептик до Alex Показати IP 25 Серпня 2020 12:58
кожен народ заслуговує того правителя, якого має
лучани Показати IP 25 Серпня 2020 08:52
В Польщі податки та вартість життя набагато дорожчі. Якби українці працювали так,як гарують у Польщі,то б так само заробляли , але дома чому ліняться та бухають.
? до лучани Показати IP 25 Серпня 2020 09:50
Ти там був, чудо? Там жити дешевше і бізнес простіше вести в рази, в рази !
ототак до ? Показати IP 25 Серпня 2020 11:16
Що ти вважаєш за ведення бізнесу, купівля-продаж, спекуляція на ринку як в нас?! :)
скептик до ототак Показати IP 25 Серпня 2020 13:42
нє, у Польщі купівлею-продажем не займаються. там в холодильнику все само по собі появляється
Нєлох 42-річний Показати IP 25 Серпня 2020 09:03
Просто треба перестати красти....
Ми того варті до Нєлох 42-річний Показати IP 25 Серпня 2020 09:14
Он малдавани хочуть в Румунію, щоб зразу в дамки! Автор про цей варіант натякає?
? до Ми того варті Показати IP 25 Серпня 2020 09:51
То ти молдаван, бо молдаванські думки в голові ...
так таки так Показати IP 25 Серпня 2020 09:12
Секрет Польщі в тому ,що не краде ні верхівка ні народ,працюють закони і борються з корупцією ,а не роблять вигляд
НУ да до так таки так Показати IP 25 Серпня 2020 09:52
І цирк у владу не приводять...
анонім до НУ да Показати IP 25 Серпня 2020 10:33
а цирк чи барига у нас при владі один результат. нема за кого голосувати. і нема чого людей винити .
Помилочка до анонім Показати IP 25 Серпня 2020 15:14
Результати кардинально різні. Народ вже прозрів, місцеві вибои покажуть.
луцький до так таки так Показати IP 25 Серпня 2020 11:17
Ну Зе По не посадив - от і буде країна ще маятись... :(
анон до луцький Показати IP 25 Серпня 2020 12:48
видно там свої договорняки. може і ніхто б не посадив би його. хто б не став би. бо європа проти. а проти хазяїна непопреш а то грошей не дасть...
Анонім Показати IP 25 Серпня 2020 09:36
чогось в Польщі молоко дешевше та смвчніше. І сир. І побутова техніка і якісніша і дешевша і моделі новіші. Як же так? На заводі зарплата вища, в магазині у продавця зарплата вища, а товар - дешевший
Нім до Анонім Показати IP 25 Серпня 2020 11:19
Да і в нас така б ціна на техніку була, якби магазини-маркети не барижили! Що Самсунг, що ЛДЖі скрізь однаково продає але наші Комфі з Фокстротами ще нажитись хочуть - от і вся проблема!
Анон Показати IP 25 Серпня 2020 10:26
Ууу...яка середня зарплата там...з пальця висосали? Живу в Польщі, середня зп 3500 зл... Зп вихователя 2000 тис. Продавець - +/-2500. Пенсії малі, медикаменти дорогі. Оренда житла для сім'ї + чинш - зашкалює. Платиш медичну страховку - теж дорого. Приватні лікарі від 150 зл прийом. Щоб попасти до вузького спеціаліста хорошого можна і рік чекати. Податки тут великі. Є аспекти, які кращі ніж в Україні. Не пишіть казки.
О! до Анон Показати IP 25 Серпня 2020 11:13
О! Психопланетарій то ти? Твої думки і слова... невже найшовся ще один такий совкод*очер як ти ?
Манун до Анон Показати IP 25 Серпня 2020 11:20
Чого ж це наші ліки у Польщі купують? ти мабуть не у тій Польщі :)))
Анон до Манун Показати IP 25 Серпня 2020 19:59
Окремі ліки тут дешевші. А в основному медикаменти дорогі.
Анатоль_ Бідзюра Показати IP 25 Серпня 2020 10:27
Ні. Все не так. Поляки поважають себе. Вони націоналісти - Польща понад усе! Ми - ні. Вони не боягузи. Оце й увесь секрет.
Да до Анатоль_ Бідзюра Показати IP 25 Серпня 2020 11:14
Так і є. Поляк навіть будучи комуністом, залишався націоналістом. Тому і живуть.
правдиваЯ до Анатоль_ Бідзюра Показати IP 25 Серпня 2020 11:21
У польщі скільки національностей живе? А в нас історично як складалось? То тепер в нас людей поділили... Допоки так буде - будемо у повній ду...і! :(
тарас Показати IP 25 Серпня 2020 10:36
Секрет досить простий, в Польщі на цілу країну всього два мільярдера, а в нас ????!!!!!!! от й все.в Польщі гроші знаходяться в руках всього народу, а в нас в руках декількох мільярдерів!!!!!
О! до тарас Показати IP 25 Серпня 2020 11:15
В Польщі просто не такий "мудрий нарід", такого як в нас преза не вибрав би ніколи.
Карас до тарас Показати IP 25 Серпня 2020 11:23
В якого народу, що ти мелеш?! :))) Там приватний капітал, більшість всього скуплена великими корпораціями Заходу, а ти тут таке ліпиш :) Вчи матчастину :)
ототак Показати IP 25 Серпня 2020 11:14
Бо ті гроші що ЄС виділяє - не крадуть! А в нас крадуть все і вся!!! От у чому різниця!
ND Показати IP 25 Серпня 2020 12:10
Ну так, Польща не зацікавлена в Україні, експорт складає малий відсоток до неї, але в минулому році тільки за один квартал, службою скарбовою в Підкарпатському воєводстві РП було повернуто tax-free, громадянам України , на суму близько 34 млрд злотих, а це від вартості товару складає близько дев'ятнадцяти відсотків, тоді загальна вартість товару складає близько сто вісімдесяти млрд злотих , в річному вимірі це більше семисот млрд, а ще ж є Люблінське воєводство , та і інші, можливо в менших розмірах. Наша ж митниця нічого не бачить, бо це ж товар для власних потреб громадян України , а ще додати купу елітних продуктів харчування, які ведуть до України на чорно... Зрозуміло що ЄС буде вкладувати гроші в Польщі, так і Китай найбільший торговий партнер для РП, бо потім знову ж той товар їде до України за цими двома схемами... От вам і пенсії в Україні... І купа мільярдів доморощених
до О! до тарас Показати IP 25 Серпня 2020 12:17
так він лишив би пороха і радувався за його ріст статків?
W Показати IP 25 Серпня 2020 21:44
І який посил автора статті? Вступати в ЄС?., Там закрито, ніхто навіть і не думає відкривати. Їхати в Польщу? А хто податки буде в Україні платити? Звідки та пенсія в того пенсіонера повинна взятися? Нікому Україна не потрібна, для них ми конкуренти, сировий придаток, не більше.
Кшишьо Показати IP 25 Серпня 2020 23:09
Поляки красавчікі, а ви пишайтесь. Не країна, а ж*па з пантами
КЛВ Показати IP 25 Серпня 2020 23:41
Зате в нас гарно співають !
Alex Показати IP 30 Травня 2021 17:35
Чому нічого не написано про те, що Польща також платить гроші Європейському Союзу. Неправильно писати, що ЄС спонсорує Польщу. Якщо ви цитуєте польські джерела, ви повинні знати, що Польща сама платить принаймні половину цієї суми.
Тетяна Показати IP 31 Травня 2021 18:52
Чому поляки багатші за українців? Є три причини, перша - це релігія, друга - освіта, третя - ментальність. 1. Релігія - католицизм - це релігія грошей, так само, як протестантизму достатньо, щоб поїхати до католицької чи протестантської країни, це найбагатша країна у світі, поруч із Польщею або Чехією. Православні країни бідні (Румунія та Болгарія, які мають православ'я, є найбіднішими в ЄС), не кажучи вже про Росію, Білорусь, Молдову та Україну. 2. Освіта в Польщі краща. У Польщі діти з раннього дитинства вчаться розпоряджатися грошима. 3. Ментальність пересічного поляка - це економія, а не марне витрачання грошей. На відміну від української