USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

НАТО та США не планують відправляти свої війська в Україну

25 Січня 2022 22:55
НАТО та США не планують відправляти свої військові підрозділи у випадку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, проте готові до можливого розгортання додаткових сил у Східній Європі для захисту своїх союзників.

Про це повідомили Генсекретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв’ю СNN та речниця Білого дому Джен Псакі на брифінгу 25 січня, інформує Громадське.

Столтенберг наголосив, що НАТО підтримує Україну у її праві на самозахист, але не буде розгортати свої війська на її території.

«Але ми повинні бути впевнені, що немає непорозумінь щодо нашої готовності, нашого зобов’язання захищати всіх союзників, особливо у східній частині Альянсу», – сказав він.

Напередодні низка країн-членів НАТО оголосили про розгортання сил у Східній Європі. Так, наприклад, Данія відправила фрегат до Балтійського моря та чотири винищувачі F-16 до Литви, Нідерланди перекидають у Болгарію два винищувачі F-35, Франція висловила готовність направити війська до Румунії, а США розглядають можливість збільшення своєї військової присутності на сході.

Речник Пентагону Джон Кірбі 24 січня повідомив, що близько 8500 американських військовослужбовців були приведені в підвищену бойову готовність та готові для підтримки сил реагування НАТО та до інших надзвичайних ситуацій.

Джейн Псакі наголосила, що США діятимуть як частина сил НАТО і рішення, чи відправляти цих 8500 військових ухвалюватимуть у координації з партнерами по Альянсу.

«Просто для ясності: президент не має ні намірів, ні інтересу, ні бажання направляти війська в Україну. НАТО було сформоване, щоб підтримувати наших партнерів і країни на східному фланзі», – сказала Псакі.

Як ми писали, сьогодні в Україну прибув третій літак від уряду США в рамках військової допомоги.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 24
Зелебобік Показати IP 25 Січня 2022 23:23
Це зрада.Столтенберг агент Кремля. Батько наш Бандера
Ми до Зелебобік Показати IP 26 Січня 2022 09:21
Ми не в НАТО, тому то й так. ОТ ВАМ І БЕЗБЛОКОВИЙ СТАТУС...
Ірина Показати IP 25 Січня 2022 23:57
Ну ось все і прояснилося, застаріле озброєння нам напихають за дорого, а самі запасаються попкорном. Ніхто українцям не друг, самі повинні за себе дбати.
Валентина до Ірина Показати IP 26 Січня 2022 09:24
Ірочко, припини істерити. Про те, що ніхто крім нас, воювати не буде, ЦЕ БУЛО ВІДОМО ЗАВЖДИ. Ніхто, нічого іншого не обіцяв і не казав. А за зброю, ЯКА НА ПОРЯДОК КРАЩА ЗА ТУ ЩО МАЮТЬ НАШІ ЗСУ, ми тільки дякуємо.
Справедливий Показати IP 26 Січня 2022 00:06
Розвели нас!
СправедливоМУМУ до Справедливий Показати IP 26 Січня 2022 08:19
Як і всі 30 років!
Тролі плодять зраду до Справедливий Показати IP 26 Січня 2022 09:30
Не робіть зраду там де її немає і не було ніколи. Україна "успішно" не стала членом НАТО, тому й ніколи не розраховувала на війська НАТО. Це апріорі відомий всім факт. ВСЕ ДОБРЕ.
Реальність до Справедливий Показати IP 26 Січня 2022 09:32
А реальність в тому, що ІНФОРМАЦІЙНІ ВІЙСЬКА рф, в цій темі розкручують зраду, де її немає, не було, і не буде.
Андрій Показати IP 26 Січня 2022 00:07
ну звичайно "заград загони" щоб біженці в ситу європу не ломанулись....
Павло до Андрій Показати IP 26 Січня 2022 09:27
Яка Європа і біженці? Ми здамося і як колись, ешелони до Сибіру з хохлами помчать. А! Іще на далекий схід під Китайські кордони...
Проте готові Показати IP 26 Січня 2022 03:14
Дуже вигідно полякам - біженців набіжить повно і ЄС дасть єврів на їх утримання. І працювати вони будуть неофіційно та за меншу плату.
Я Показати IP 26 Січня 2022 06:32
воювати будуть свідомі барани проданим їм втридорога металоломом
Ти до Я Показати IP 26 Січня 2022 09:25
Будуть ще тварини, які зразу до кацапья в вертухаї підуть. Такі типу тебе лапоть.
Климкин Показати IP 26 Січня 2022 09:18
А кто воевать тогда будет ?
Анонім Показати IP 26 Січня 2022 10:10
це виходить буде війна бо ми в нато хочем?
Лишня хромосома до Анонім Показати IP 26 Січня 2022 10:56
Буде війна, бо ботоксний щур хоче почати Третю Світову, відновити срср, і зберегти свої міліарди $.
море Показати IP 26 Січня 2022 10:30
Все це сумно,дожилися
777 Показати IP 26 Січня 2022 12:30
Воюємо з 2014-го. Просто багато про це забуло. Путлін вирішив про себе нагадати, щоб перервати українську сонливість та наростання любові до рускіх. НАТО тут ні до чого. Дякуймо, що забезпечують сучасною зброєю, тиснуть на путліна на міжнародному рівні. По ділам нашим попереднім отримаємо. За любов та відданість москалям за триста років маємо відповісти. За те, що цих недоазіатів перетворили на європодібних.
янеробот Показати IP 26 Січня 2022 13:57
продали нас...
До до янеробот Показати IP 26 Січня 2022 14:30
Продають рабів та дебілів. Ти хто?
Я до янеробот Показати IP 26 Січня 2022 14:35
самі продалися за печеньки нуландші... і тішились ще ...
До я до Я Показати IP 26 Січня 2022 15:40
так і напиши, що комусь продався, але тепер шкодуєш. До чого тут печєнкі, москалику?
Анонім до Я Показати IP 26 Січня 2022 18:40
Хворобливе, ти взяв методичку з 2015 року. Проспись і ПНХ.
777-му Показати IP 26 Січня 2022 14:37
Все правильно. Австрійці з угрів зробили угорців, які до нас слов'ян-українців наставляються, а німців шанують. Данці зі шведами з угрів зробили естонців та фінів, які неухильно тримаються західної культури. А українці з угрів спромоглись зробили рускіх, які своїх породитилів виріши на себе перетворити. На недослов'ян. Що з цим бракованим продуктом робити?! Тільки одне - повернути до колишньої угорської подоби.