USD 39.00 39.37
  • USD 39.00 39.37
  • EUR 39.25 39.70
  • PLN 9.76 9.95

Незаконні рубки та продаж деревини завдали збитків лісовій галузі Волині на 19 млн

15 Лютого 2017 17:00
Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області підсумували результати перевірок Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства. Порушень виявили на суму 19 мільйонів 10 тисяч гривень.

Ревізії в 2016-му році включали 20 планових та 9 позапланових перевірок.

Так, у Державному підприємстві «Поліське ЛГ» здійснили незаконну порубку 730 дерев на площі 1,8 га без наявності спеціального дозволу на заготівлю деревини (лісорубного квитка). Заподіяну шкоду оцінили в 2 мільйона 321 тисячу гривень.

ЧИТАТИ ЩЕ: НА ВОЛИНІ КЕРІВНИЦТВО ЛІСГОСПУ ВЛАШТУВАЛО «САНІТАРНІ РУБКИ» В ЗАПОВІДНИКУ

У ДП СЛАП «Любешівагроліс» здійснили незаконні суцільно-санітарні рубки трьох ділянок площею 4,9 га, вибірково-санітарні рубки 22 ділянок площею 63,4 га та очищення від захаращення 10 ділянок площею 69,8 га. ). Загалом, не стало 7213 дерев на площі 138,1 га у межах природно-заповідного фонду загально-державного значення – Національного природного парку «Прип’ять-Стохід». Розмір шкоди, заподіяної внаслідок незаконної порубки дерев, становить 2 мільйона 702 тисячі гривень.

У ДП «Колківське ЛГ» виявили порушення при розширенні лісової дороги, під час чого здійснили незаконну порубку 403 дерев на площі 1,9 га у заказнику місцевого значення «Осницький». В наслідок цього розмір шкоди становить 561,6 тисячі гривень.

ЧИТАТИ ЩЕ: КАР’ЄРА КВАТИРКА ВІД ХУЛІГАНА ДО НАЧАЛЬНИКА - КРИМІНАЛЬНІ СПРАВИ ТА МІЛЬЙОННІ ЗБИТКИ

Також, в ході ревізій, провели обстеження ділянок лісу, які перебувають у користуванні 10 держлісгоспів. Там встановили незаконні рубки 120 дерев, сума збитків - 30,1 тисячі гривень.

Окрім цього, працівники Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області виявили, що 11 держлісгоспів продали 8 тисяч кубометрів деревини поза аукціоном та за заниженими цінами. Ці дії призведи до втрати доходів на суму 807,1 тисячі гривень.

Порушення виявили й щодо неналежної претензійно-позовної роботи, що призвело до безпідставного списування дебіторської заборгованості. Зокрема 9-ма держлісгоспами, внаслідок невжиття заходів щодо своєчасного стягнення дебіторської заборгованості за відпущену комерційним структурам лісопродукцію та безпідставного списання дебіторської заборгованості нанесено збитків на загальну суму 806 тисяч гривень.

За результатами проведених контрольних заходів аудитори встановили порушення у веденні бухгалтерського обліку і звітності та інші порушення фінансової дисципліни. Це дало можливість запобігти втратам на суму 7 мільйонів 218 тисяч гривень.
Нагадаємо, лише торік на Волині зменшилося площ лісів на 2 тисячі гектарів.

А Державна екологічна інспекція зафіксувала різке збільшення кількості порушень працівниками Волинського обласного лісового та мисливського господарства.

Зокрема, у 2016 році за вчинення адміністративних правопорушень у сфері охорони навколишнього природного середовища, недотримання вимог природоохоронного законодавства про охорону, захист, використання та відтворення лісів, до адміністративної відповідальності притягнули 346 посадових осіб державних лісогосподарських підприємств. Насамперед, це стосується заготівлі, охорони лісу, дотримання правил пожежної безпеки та санітарного стану зелених насаджень.

Також Інфомраційне агентство Волинські Новини повідомляло, що волинські лісівники віддають приватному бізнесу лісопродукцію, не отримавши за неї гроші, потім судяться, а через кілька років «пробачають» борги. Громадські активісти припускають, що таким чином відбувається змова лісівників із покупцями задля власного збагачення. Як наслідок - підприємства «скочуються» до банкрутства.

Зваживши на такий стан справ в лісовій галузі, депутати обласної ради ухвалили рекомендаційне рішення керівництву Держлісагентства та Мінагрополітики розглянути питання щодо невідповідності займаній посаді начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Олександра Кватирка.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 25
нудить Показати IP 15 Лютого 2017 17:18
нудить від висновків таких перевірок та намагь Свободи "нагадити" лісникам
Дуб до нудить Показати IP 15 Лютого 2017 17:48
Нє, то вже хвороба писати про лісників.
до дуба до Дуб Показати IP 16 Лютого 2017 08:48
це тільки одна сторона медалі внутрішноь - екологічна. а продажа в цуманському держлісгоспі самої фанери не відображеної в матерікалах відводу на страшну суму а офшори а продажа за заниженою вартістю палетів. та кругляка в румунію холдінг а фіктивні акти виконаних робіт через городоцьку підприємницю а реакреційні пункти нікому непотрібні куди закопали міліони грн. іт. д. і т.п.. подивіться як живуть керівники держлісгоспів як не будується а бо побудувався а бо звідки мисливській клуб в с. сваловичі побудований з одного дерева джипи з салону. виникає питання звідки в попа гармонь .і декому треба давно звернути увагу на це. а то зовсім залишимося без лісу. слава Україні!
Лісовичок до нудить Показати IP 15 Лютого 2017 17:49
А в лісах Волині давно були? Не нудить від того, що залишилось?...
РЕВІЗОР Показати IP 15 Лютого 2017 17:36
"Зваживши на такий стан справ в лісовій галузі, депутати обласної ради ухвалили рекомендаційне рішення керівництву Держлісагентства та Мінагрополітики розглянути питання щодо невідповідності займаній посаді начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Олександра Кватирка" -???????????????????? Я В ШОЦІ , 19 МІЛЬОНІВ ЗБИТКІВ ВОНО ЗАВДАЛО А ТІ НЕДОЛУГІ РЕКОМЕНДУЮТЬ ЗВІЛЬНТИТИ, ЦІЙ АФРИКАНСЬКІЙ КРАІНІ ВЖЕ НІЧОГО НЕ ДОПОМОЖЕ.
Шок до РЕВІЗОР Показати IP 15 Лютого 2017 17:58
Якшо в шоці, то випий водки грам так 350... а потім пива. Побач - відпустить.......
Булгахтер до РЕВІЗОР Показати IP 15 Лютого 2017 18:01
так вони ж розглядають питання не в площині відповідальності, або відшкодування нанесених збитків... тут питання надто складніше - самим сісти і очолити ці грошові потоки, а там, як повезе і скільки протримаються...
до до Булгахтер Показати IP 16 Лютого 2017 09:13
правильно треба просити повернення винними нанесених матеріальних збитків та звільнення всього керівництва пачкою.
Чемний Показати IP 15 Лютого 2017 17:51
Ми за свого начальника - горою стоїмо! А посєму людям з поганими і невиправданими намірами вже справді нічого не допоможе. Тужте - не тужтеся ....
СВ Показати IP 15 Лютого 2017 18:03
Шкода заподіяна, а дальше що? Керівники Маневицького і Поліського названі людьми року і отримали нагороди і грамоти.Влада "так сказати" заохочує.
Пп Показати IP 15 Лютого 2017 18:06
Кватирко переплюнув Колісника за 1рік - молодець!!!!!
до до Пп Показати IP 16 Лютого 2017 09:15
Слава мафії !
ооо Показати IP 15 Лютого 2017 18:12
Знову травля
Анонім до ооо Показати IP 16 Лютого 2017 08:57
"вор должен сидеть в тюрьме"!
лiсник Показати IP 15 Лютого 2017 18:19
Поцiкавтесь за який перiод данi збитки заподiянi, чи вiдомо силовыми структурами по даних не законных дiях, хто понiс вiдповiдальнiсть за таке? А то складатиме выраженная що хто в...Вся - невiстка, а невiстка хто в нас: - Кватирко
Анонім до лiсник Показати IP 16 Лютого 2017 11:34
Та невістка побувала скрізь у 2012-2013 збитки по екології у Володимирі 385 тис.грн - хто керував? -невістКо, Цумань 2014-2015 хто керував ? .... невістка вчасно змінює місце дислокації ... 2016 підсумки втрат 19 млн.... тоже керує невістка , якась прям закономірність , один гадить а всі вигрібають.
я до всiх писак Показати IP 15 Лютого 2017 18:38
Товарищу пирожку з свободи дуже до вподоби крiсло начальника управлiння, спить i бачить там когось з "своiх побратимiв", хватить вже тих нам пирожкiв " свободных", вже вони були при владi разом з своiм махнiцким злодюгою який згрiб в донецьких касу i десь всiх бачив,
Жучок М. Показати IP 15 Лютого 2017 18:48
По всій Волині ліс знищили так , як будь-то кінець світу наблизився ... Під час німецької окупації такого не було , як під керівництвом наших "патріотів" ,які тільки вміють горланити " Слава Україні " і під цим гаслом творити свої чорні діла . Пора всіх їх вивести на чисту воду і осудити ...!!!
Анонім до Жучок М. Показати IP 15 Лютого 2017 19:47
тут варіанта 2 або вони залишаються і керують далі ввівши воєнний стан спільно з свинею або іх вже судити ніхто не буде
знаток Показати IP 15 Лютого 2017 18:57
Данi збитки були заподiянi керiвниками тих пiдприэмств, яких Кватирко звiльнив з роботи в тому числi i одного свободiвця, ( за що тепер маэ ворогiв). За даними особами ще пiв року назад був в змi влаштована пiдтримка що буцiмто Кватирко звiльняэ не угодних, що вони великi лiсовi фахiвцi i т д. А збитки то цих великих спецiв, а чогось приписоють другим людям, жоден з цих керiвникiв суд не поновив на посадi, та i запитай до органiв прокуратуру э по цих людях.
Тарас до знаток Показати IP 15 Лютого 2017 20:28
А хіба керівник не відповідає за своїх підлеглих? Хочете сказати , що всі враз стали білі і пухнасті? В кожному лісгоспі є порушення при проведенні вибірково- санітарних рубок. Просто ще мало їх перевіряють. Ці порушення видно навіть і неспеціалістам. Ліс проріджують з космічною швидкістю.
рибалка Показати IP 15 Лютого 2017 20:12
Загалом, не стало 7213 дерев на площі 138,1 га у межах природно-заповідного фонду загально-державного значення – Національного природного парку «Прип’ять-Стохід». Розмір шкоди, заподіяної внаслідок незаконної порубки дерев, становить 2 мільйона 702 тисячі гривень,а екологи сидять на озері Білому і стрижуть з кожного рибалки по 10 гривнів за послуги,які не надаються.Коли тими дармоідами займеться прокуратура,СБУ,КРУ,поліція-це щодня 2000-5000гривнів,куди діваються ці кошти???????????
до всіх Показати IP 15 Лютого 2017 20:58
свободівців і їхніх друзів на мило!!!
до до до всіх Показати IP 16 Лютого 2017 09:08
правильно все "організувала" свобода а кватирко ні ні, Ви що він не керує і екскаватора в ставку на обкомовських дачах Гаражанського лісу не топили бо він нічого незнає що там пзф, там тільки один старий ляхович причетний-тікавий персонаж. І взагалі я прошу звільнити пирожика від займаної посади керівника управління лісового та мисливського господарства. нехай тепер знає.
ліс Показати IP 16 Лютого 2017 10:27
займіться краще люстацією самих партій та владних керівників,котрі ніц не вміють керувати а тільки горланать лозуги