USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Остання надія Луцького автозаводу - ЛуАЗ 1301

13 Серпня 2015 18:18
ЛуАЗ 1301 (1984/88/94) – прототип легкого позашляховика. Він повинен був замінити на конвеєрі застарілу модель 969М. Перший варіант машини сконструювали ще в 1984-му році. Це був той же 969М з новим кузовом. Прототип 1988-го року відрізнявся каркасно-панельним кузовом (сталевий каркас і пластикові панелі), пневмоелементами в незалежній пружинній підвісці, що дозволяють змінювати дорожній просвіт. Як силову установку використовували модернізований двигун МеМЗ-245 від «Таврії». Про останню надію Луцького автозаводу читайте в матеріалі Автопалац.

Привід всіх коліс – постійний, в трансмісії блокується міжосьовий диференціал. Дах і боковини знімалися, дозволяючи легко перетворити джип в пікап, планувалася також версія і з м’яким верхом. Задні двері машини були з двох секцій – верхньої і нижньої, запасне колесо і набір інструментів розміщувалися в нішах під передніми сидіннями, таким чином повністю звільняючи багажний відсік.

Прототип повністю зберіг позашляхові якості свого «предка» і став володарем куди кращих споживчих якостей.

У 2002-му році широкій публіці під тим же індексом представили прототип зразка 1994-го року, що відрізнявся трохи зміненим дизайном екстер’єру, двигуном МеМЗ-2457 об’ємом 1,2 літра і потужністю 58 к.с., що працювали в парі з п’ятиступінчастою коробкою передач. На базі цього прототипу зібрали декілька версій машини, включаючи довгобазовий автомобіль для швидкої допомоги (ЛуАЗ-1301-08 / 07).

Автомобіль так і не став серійним, а модернізація виробництва, яка планувалася ще в 1975-му році, затягнулася, об’єднання з ЗАЗ нічого Луцькому заводу не дало, нових двигунів не вистачало навіть на Таврії, а випускати нову модель зі старим двигуном від запорожця просто не було сенсу. У 1989-му році влаштували конкурс на нову модель автомобіля для села, в якому брав участь і інший прототип НАМИ-ЛуАЗ «Прото», однак, про підсумки конкурсу нічого не відомо.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 25
123 Показати IP 13 Серпня 2015 18:44
"очень красиво".краще нічого чим г....о.
чебурашка до 123 Показати IP 13 Серпня 2015 19:07
Ну, і їздь собі на самокаті.
Луч Показати IP 13 Серпня 2015 20:00
Скоро авто будуть літати а наші досі живуть совком!
поліщук до Луч Показати IP 13 Серпня 2015 22:34
ну й летай собі, якщо свербить між лопатками.
Микола Показати IP 13 Серпня 2015 20:03
Нічого не второпав,чого цей нафталін витягли.
поліщук до Микола Показати IP 13 Серпня 2015 22:35
Бо тре з чогось починати тутика, а ні - ідь у Польщу трускалки збирати.
Микола до поліщук Показати IP 13 Серпня 2015 23:48
Про що ми говоримо ця інформація не актуальна. Стаття витягнута з архіву
Андрій Показати IP 13 Серпня 2015 20:06
Памятник "Гунчику і Ко"
Леся Показати IP 13 Серпня 2015 20:10
Автозаводу вже давно нема.А те, що лишилося похоронить той убогий " керовнік" що там зараз штани протирає.
лох до Леся Показати IP 13 Серпня 2015 22:32
Ви про похорон чи про життя? Дайте вижити заводу. Збережіть робочі місця. Маю дві іномарки. ЛуАЗ придбаю заради містечкового патріотизму. Ціна значення не має. Просто це моє місто і я звідти нікуди виїжджати не збираюсь.
Андрюха до лох Показати IP 13 Серпня 2015 23:44
Народ ви про що, то журналісту який так назвав статтю шафа на голову впала, власники з заводу зробили зборочний цех, яке вже там авто коли на зборку тих тролейбусів=автобусів звозять з усіх сторін роботяг, які не знають як ту гайку прикрутити.
Сем Показати IP 13 Серпня 2015 20:13
Я б собі придбав. Ціна неважлива.
Олексій Показати IP 13 Серпня 2015 22:38
Цікаво яка ціна такого авто
ну й що Показати IP 13 Серпня 2015 22:52
І я придбаю, якщо випустять. Хоч це буде і третій. Підтриую все, що наше. Пора ж злазити з дерев колись.
Лучанин Показати IP 13 Серпня 2015 23:23
Ну чому не можна зробити людський дизайн кузова? Хай начиння буде те саме, ну хоча б зовнішність...не можете самі придумати, візьміть у когось і зробіть схоже...як це успішно робить китай, і заробляє на своїх авто нехілі грошики...Особисто я б не купував це авто вже із за зовнішнього вигляду....як якке воно б було круте всередині, глянув і відразу розумієш, лах, і думаю там в конструкторському бюро сидять 70-ти річні дядьки які це конструюють, і своїми ділами тягнуть виробництво на дно!
статья супер Показати IP 14 Серпня 2015 08:33
хорошо показано на примере луцкого автозавода как 25 лет грабили Украину.а ведь никакой джип не проедет там где волынянка легко
Кріс Показати IP 14 Серпня 2015 08:40
Треба перейменувати на Луаз -Тітаник
волиняка Показати IP 14 Серпня 2015 08:54
То нехай Гунчик пересяде з свого Лексуса і їздить по області! По таких дорогах саме воно! У Києві у відрядження нехай засвітиться, а соромно? То чому для людей таке робили?
працівниця Показати IP 14 Серпня 2015 10:10
та капец цьому заводу хай дякують гунчику,що розікрали все
Михайло Показати IP 14 Серпня 2015 11:29
Шановний авторе, не пишіть нісенітниці! Хто вам проплатив за таку відверту "джинсу"?! Якщо не володієте темою - не ганьбіть прилюдно свій "професіоналізм" або ТЕРМІНОВО міняйте сферу діяльності. Схоже на те, що пан журналіст завод Стаття з серії "чув дзвін - та не знаю, де він"! Завод ПРАЦЮЄ, виробляє автобуси та тролейбуси, які успішно експлуатуються не лише в Україні, але й за її межами. Підприємство також успішно займається розробкою нових моделей в тісній співпраці із закордонними виробниками. Ні про яку "останню надію" не йдеться - завод працював, працює і буде працювати (що б там не писали журналісти, які завод бачили в кращому випадку на мапі України)!
Михайло Показати IP 14 Серпня 2015 12:47
прошу відредагувати мій попередній коментар: Схоже на те, що пан журналіст завод бачив лише на мапі України.
Галя до Михайло Показати IP 14 Серпня 2015 17:19
Михайло! Ти хто? Бува не директор цього процвітаючого заводу ? Нащо ця бравада на пустому місці.
Михайло до Галя Показати IP 25 Серпня 2015 14:05
Не директор, а начальник відділу маркетингу. Це по-перше. По-друге, шановна пані Галино, виховані люди до встановлення близьких особистих відносин звертаються одна до одної на "ви". Закликаю бути чемними навіть в Інтернеті.
Перехожий Показати IP 14 Серпня 2015 18:42
Для якихось спеціальних операцій: полювання, військо і т.п. - нормальна тєлєга. Хай би робили і постачали. Ламати - не будувати.
Леонід Показати IP 25 Серпня 2015 09:54
Шановні читачі, я може і щось не зовсім нове пишу, але автозавод вже давно не робить легковиків, а лише автобуси і тролейбуси. Тому говорити про "волинянку" трохи запізно...