USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

Пенсія з 1 липня в Україні збільшується: кому і на скільки

15 Червня 2020 07:00
У липні 2020 року планово зростає прожитковий мінімум, що тягне за собою підвищення і мінімальної пенсії, і надбавки за стаж.

Кому саме та на які суми підвищать пенсію - розбирався 24 канал.

Що відомо про підвищення пенсій з 1 липня

Чому зростають деякі пенсії з 1 липня:

- Прожитковий мінімум, як і було заплановано, з 1 липня зросте з 2027 гривень до 2118 гривень.

- Розмір мінімальної пенсії за віком прив'язаний до цього показника, тож ця пенсія також стане більшою.

Якою буде мінімальна пенсія за віком з 1 липня

До 1 липня мінімальна пенсія становила 1638, гривень, після 1 липня вона складатиме 1712 гривень.

Отже, мінімальну пенсію підвищать на 74 гривні.

Які ще види пенсії зростуть:

- Соціальна пенсія. Українці, які досягли пенсійного віку, але не напрацювали досить стажу для отримання соціальної виплати, з 1 липня отримуватимуть до 1712 гривень.

- Надбавка за стаж. Щомісячна доплата для тих, хто має стаж у понад 35 років для чоловіків і 30 років для жінок, становитиме 1% мінімальної пенсії за кожен додатковий рік (до липня це було 16,38 гривні, а з 1 липня буде 17,12).

Коротко про зміни у пенсійній системі 2020 року

Надбавка за віком

З 1 квітня 2020 року пенсіонери, яким виповнилося 80 років і більше, почали отримувати доплати – по 500 гривень. Якщо, звісно, їхня пенсія не вища за середню зарплату (мовиться про приблизно 9000 гривень).

Мінсоцполітики готові запровадити щомісячну надбавку у 500 гривень для пенсіонерів, які досягли 75 років. Однак ця надбавка ще не закріплена у законодавстві.

Індексація у травні

8,4 мільйона пенсіонерів з майже 11,3 мільйона отримали більшу пенсію, середній розмір підвищення – 260 гривень. Зауважимо, для понад половини пенсіонерів надбавка не сягнула й 100 гривень.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 11
українець Показати IP 15 Червня 2020 11:01
Щоб ви (влада) і ваші нащадки жили при таких мінімалках і таких підвищеннях.
Лариса Показати IP 15 Червня 2020 14:38
А сами пробовали прожить на 1700 грн. Имейте совесть !!! , как минимум хотя бы 5000 грн., если человек не болеет и не надо на лекарство... а кварплаты пусть государство оплачивает...
Ленин Показати IP 16 Червня 2020 02:09
Ну как Вам живеться при капитализме?
Kabik Показати IP 16 Червня 2020 14:12
Моя бабуся у СРСР отримувала 12 рублів пенсії.Так що не треба розповідати про те,як гарно жилося у совку
Kibak Показати IP 16 Червня 2020 15:02
Сказочник! Минимальная была 30 рублей. Без стажа работы. Просто назначалась социальная выплата.
EdNov до Kibak Показати IP 22 Червня 2020 15:25
Я подтверждаю, что и моя бабушка пенсию имела в 26 руб. и 40 копеек. А на сегодня и я почти, пенсионер. Так, что не нужно тут гнать фуфло, ПОРОХОБОТ ты эдакий...
Пенсіонер Прокопчук Показати IP 16 Червня 2020 18:32
Значить твоя бабуся немала 25 років відповідного трудового стажу, щоб можна було їй призначити пенсію за віком або можливо якщо й працювала десь, то трудовий договір не заключався і тоді стаж не йшов або ще можливо працювала у селі на бурякових, соняшникових чи картопляних полях (полола рядки від бур"янів) тоді стажу в селах не зараховували, а платили трудоднями. Ось в сільській місцевості пенсія була дійсно від 12 рублів (1955-1960 роки) в СРСР, а через 5 років призначили 47 рублів, потім знову (1970 рік) підвищили до 62 рублів. До слова 1965-1975 роки буханка хліба коштувала від 14 копійок; 1 кг. цукру 86 копійок; 1 літр молока 34 копійок; 1кг. муки 36 копійок; 1 кг. вершкового масла коштував 3 рублі 42 копійки і т.д.
EdNov до Пенсіонер Прокопчук Показати IP 22 Червня 2020 15:31
І тобі відповім. Цікаво, а де наші люди, які гнули спину в колгоспах за трудодні могли заробити, аж 25 років стажу? Не цікавився? Їм паспорти почали видавати тільки після 1973 року. Ото такі знатоки і керують зараз... Довели народ до злиднів... А самі ні історії, а ні географіїї толком і не знають! Тай і нічого незнають, окрім англійської мови.
marina Показати IP 16 Червня 2020 18:35
чтоб вам жить на такую пенсию и не в чем себе не отказывать....
Larissa Показати IP 3 Липня 2020 18:52
В пенсионных фондах по месту жительства бардак.Справки о з.п.теряют(а попробуй их восстановить, если предприятий давно нет, архивы разводят руками) поэтому справедливой пенсии не добиться-насчитывают как хотят и по минимуму.Я инженер -конструктор со стажем 34года получаю 2150 гр.Лечится не за чего, питаемся уценкой, в общем, жизнь скотская.Во что они народ превратили?В СКОТ!ж
валентина влаимировн Показати IP 2 Серпня 2020 21:16
Да, уж мы в совке работали по 8-15, а за рубежом в это же время по 6 часов, у них всё было автоматизировано, а у нас в основном в ручную ( дешёвая раб. сила ) и они заработали минимальную - 550 евро, а мы работали и заработали 70 евро 80% населения.У моего мужа 34года и 3 месяца не хватает 9 м-цев до 35, пенсия 1735 гр. и у кого не хватает 10 лет тоже такая. и где справедливость. а муж в 59 получил инсульт и доработать не сможет.