USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.50 39.85
  • PLN 9.70 9.86

Помилка пілота чи теракт. Версії загадкової авіакатастрофи російського ТУ-154

26 Грудня 2016 12:59
25 грудня над Чорним морем розбився військовий літак РФ. У російському Міністерстві транспорту вже назвали основні причини авіакатастрофи військового літака Ту-154: технічний стан чи помилка пілота.

Російські урядовці наголосили, що версія теракту виключається, пише ТСН.

Проте це викликає сумніви у деяких експертів та частини громадськості, оскільки агресивні дії РФ у Сирії (куди власне й летів борт) могли б викликати у її противників бажання помститися. Нещодавно, 19 грудня, у Туреччині було вбито російського посла Андрія Карлова. За вбивство нібито взяла відповідальність сирійська коаліція "Джейш аль-Фатх". Іранські ЗМІ поширили заяву, в якій йдеться, що вистріл в дипломата був "першою помстою за жінок, дітей і літніх людей з Алеппо, а також за кров мусульман, що проливається по всьому світу".

Наслідком чого було падіння Ту-154 - над цим питанням, окім російських правоохоронців, замислилися також авіа- та військові експерти.

Колишній міністр оборони України Євген Марчук зауважує, що розслідування катастрофи у Чорному морі росіяни проведуть дуже швидко. Однак істинні причини світова громадськість дізнається нескоро, оскільки літак був військовим, тож ні Євроконтроль, ні Міжнародна організація цивільної авіації не матимуть доступу до розслідування.



Російський авіаексперт Вадим Лукашевич вважає, що версію теракту таки відкидати не варто, оскільки як є досить багато факторів, що свідчать на її користь. Він наголосив, що, за повідомленнями, уламки літака були розсипані по площі в півтора кілометра.

"А це багато, тому що це може бути свідченням того, що літак почав руйнуватися ще в повітрі. Тобто він зруйнувався ні до падіння. А якщо в повітрі - то це теракт. Тому що неможливо, щоб за помилки пілотування літак зруйнувався в повітрі. Це потрібно зірвати його, наприклад, в штопор, і це дуже складно було б зробити. А якщо це технічна несправність, то, все одно, не буває таких несправностей, які призводять до руйнування в повітрі", - вказав фахівець.

Він додав, що стійки шасі перебували дуже далеко від основних уламків літака, в це свідчить про "щось нетривіальне в процесі руйнування літака". "Тому що носова стійка повинна розташовуватися всередині фюзеляжу носової частини. А основні стійки - в гондолах на крилах. Чисто теоретично, літак міг спробувати сісти, випустивши стійки, але він летів над морем. Загалом, поки що нічого не зрозуміло, можна тільки фантазувати", - зазначив Лукашевич.



На його думку, авіакатастрофа може бути свідченням того, що найбільш радикальне крило мусульманського світу веде з РФ війну через її участь в Сирії і через бомбардування Алеппо.

"Якщо це справді теракт, то може початися війна", - вважає фахівець. У сочинському аеропорту, звідки вилітав Ту-154, виключають версію із неякісним паливом. "У нас президент заправляється, а це самі розумієте", - цитує співробітників летовища російська "Новая газета".

Також вони зауважують, що погода була ясна, "дуже льотна", море не штормило, також не було несподіваних вітрів над водою. Кажуть, що літак мав сісти в Моздоціна дозаправку, але там були погані погодні умови, тож літак полетів до Сочі. У Сочі з літака вийшов технік - для заправки, зайшли два прикордонника - перевірити закордонні паспорти. Ні пасажири, ні екіпаж (крім техніка) не покидали літак. Ні нових пасажирів, ні нових вантажів в літак не було завантажено. "Якщо і теракт - щось не від нас", - стверджують у Сочі.

Тим часом водій аеропорту Сергій Кочергін розповів журналістам, що під час зльоту літак видавав нетипові звуки.

"Чуємо, літак на зліт пішов, але звук ... не такий, як треба. Неначе Боїнг злітає, як ніби реактивний літак. Турбіни вили щосили. Ми напружилися. Дивимося на Flightradar - вилетів. Але він за маршрутом мав повернути вліво, убік Абхазії і вже далі - на Сирію. А він пішов вправо. І через кілька хвилин - між Кудепстою і Хостою (прибережні селища) зник із радарів", - згадав працівник аеропорту і додав, що, на його думку, пілот швидко зрозумів, що із літаком не все до ладу: пішов на розворот, хотів повернутися відразу, але не встиг.



"Якщо подивитися площу пошукових робіт, за траєкторією уламків видно, що літак наближався до берега, намагався повернутися на землю. І ще. Літак увійшов у воду максимум за 8 кілометрів від берега. Був би перед тим вибух - було б чути. Місто би почуло. Але вибуху не було", - вказав водій.

Під час прес-конференції глава російських ВВС Віктор Бондарєв, що входить до робочої групи з ліквідації наслідків катастрофи, заявив, що літак був у відмінному стані, а командир екіпажу Роман Волнов - досвідчений і мав лише на ТУ-154 1900 годин нальоту.

Нагадаємо, 25 грудня, на Чорним морем розбився літак Міністерства оборони Росії Ту-154. Серед осіб, які перебували на його борту, були 8 членів екіпажу, 8 військових, 2 федеральних державних цивільних службовців Росії, 9 представників ЗМІ (зокрема телеканалу "Зірка", "Першого каналу" і НТВ) і 64 музиканти ансамблю Александрова. Також під час аварії загинула Єлизавета Глінка, виконавчий директор фонду "Справедлива допомога", яка неодноразово приїжджала на окупований Донбас і нібито допомагала дітям. Всього на борту перебувало 92 людини. Російський Ту-154 вилетів з Сочі о 05:25 за московським часом 25 грудня, за 2 хвилини після вильоту він зник з радарів. Літак прямував в сирійську провінцію Латакія. Музиканти ансамблю повинні були дати новорічний концерт на авіабазі Хмеймим.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 35
123 Показати IP 26 Грудня 2016 13:35
Долб*нные ур*ды, погибли люди. А вы и тут нагадили!
Вахтанг до 123 Показати IP 26 Грудня 2016 15:44
Та ти Шо? Які ми ур*ди! А завалити сотні народу просто заради "навчань", і потім на їх кістках влаштовувати "песни и пляски" - оце високо морально і супер-пупер духовно?
Анонім до 123 Показати IP 26 Грудня 2016 16:04
це ти про тих УР*ДІВ, які сидять в маацкві і знищують мирних людей у всьому світі ?
Ааа до 123 Показати IP 26 Грудня 2016 16:10
А летіти з концертом в міста, які самі перед тим розбомбили, то по-християнськи? тАМ РІКИ КРОВІ ТЕЧУТЬ БЕЗНЕВИННИХ МИРНИХ ЖИТЕЛІВ: ЖІНОК, ДІТЕЙ!!!!
Анонім до 123 Показати IP 26 Грудня 2016 17:14
причем "вежливые люди" и отались только хамы((((
Таня до 123 Показати IP 26 Грудня 2016 18:55
Це не люди які ідуть в місто яке самі розгромили це російська сволота яка ніколи не була людьми і не буде. Сволота яка вбила тисячі людей і їде з балалайками і баянами на могили дітей.
лучанин до 123 Показати IP 26 Грудня 2016 18:56
З яких пір істоти, які підтримують політику ботоксного недомірка стали людьми
віка Показати IP 26 Грудня 2016 13:40
Слава Богу!!! Це гарний Новорічний подарунок для України
Virji до віка Показати IP 26 Грудня 2016 15:59
Боже,що за цинічна нація.
555 до Virji Показати IP 26 Грудня 2016 18:53
Ще запропонуйте щоки підставляти, ворогів прощати, та іншу християнську лобуду. Досить - напробачалися. От коли переможемо,- тоді подобрішаємо.
Сергій до Virji Показати IP 26 Грудня 2016 18:59
не має на світі такої сакотської нації їхати на могили дітей з концертом військовим, це справжнє б*дло російське таке може робити
кор!нний лучанин до Сергій Показати IP 26 Грудня 2016 21:36
Ви забули ,що б'д л ом завжди називали нас.І зараз ,читаючи ваші і вам подібних комети ,розумію ,що вони мали рацію.
Полішук до кор!нний лучанин Показати IP 26 Грудня 2016 23:07
Краще, звичайно, було б щоб розх*рачився б літак з десантурою, але військові певуни - це пропагандони, що летіли піднімати бойовий дух коз**мордих вояків. Спишемо їх на бойові втрати. А ти, обкоренілий лучанин, іди на (росію) зі своїми д*більними коментами
Анонім до віка Показати IP 26 Грудня 2016 23:25
Ти хвора іди лічись
1234 Показати IP 26 Грудня 2016 14:53
коментар було видалено
піп Іван Показати IP 26 Грудня 2016 15:09
коментар було видалено
Смерть москалям! Показати IP 26 Грудня 2016 15:20
коментар було видалено
хан Показати IP 26 Грудня 2016 15:45
Закрийте коментарі,ВН, будьте людьми!
567 до хан Показати IP 26 Грудня 2016 16:32
Сходіть на Алею слави в Гараджі, і закривати коменти бажання пропаде.
кор!нний лучанин до 567 Показати IP 26 Грудня 2016 19:28
За"алеїю слави"дякуйте парубію пашинському пускову і іншим.А прочитавши коменти таких як ви і вам подібних прихожу до висновку ,що поляки мали рацію ,давши нам характеристику одним словом.
567 до кор!нний лучанин Показати IP 26 Грудня 2016 22:43
Ну то іди, і кланяйся своім полякам, кацапам, чи хто там у тебе в хазяях, холопе. Б#дло - це твоє єство, українців не смій сюди тулити.
Орися Показати IP 26 Грудня 2016 19:03
Не має гіршої нації чим російська, кругом сіє одну смерть і розруху. Розбомбили місто і їдуть концерт на трупах робити. Це вже повна клініка.
Анна Показати IP 26 Грудня 2016 19:13
Уважаемая редакция! Хотелось бы надеяться, что вы образованные, вменяемые люди и, возможно, христиане! Закройте комментарии, прекратите вакханалию и бесовщину! Нельзя глумиться над такой трагедией, это обернется бедой для вас и ваших близких!
Анюті до Анна Показати IP 26 Грудня 2016 19:29
коментар було видалено
Українець до Анна Показати IP 26 Грудня 2016 19:32
Закрівать Раша будеш у себя в Челябинськє. Нефіг тут шастать
кор!нний лучанин до Анна Показати IP 26 Грудня 2016 19:46
Шановна Анна.Слово"уважаемая"у звернені да них неумісне і надії Ваші не виправдуються.А Вам спасибі.
Анонім до Анна Показати IP 26 Грудня 2016 19:53
вам не кажется ,что Боженька есть!И возможно это намек на сбитый пассажирский самолет над Донбассом и наш самолет с десантниками! А для успокоения вашей душонки -почитайте российские сайты
Virji Показати IP 26 Грудня 2016 19:46
Эти люди потеряли свою человеческую сущность и превратились а дресированных скачущих животных ,зарабатывающих косточку от хозяина. Им даже ладан не поможет.
555 до Virji Показати IP 26 Грудня 2016 22:48
Ну ти вже на свою блокадну пайку від ФСБ руцями по клавіатурі нашкрябав.
51 омбр Показати IP 26 Грудня 2016 20:50
Якби ця подія була до 22 січня 2014 року то люди до руских були б добріші .А зараз читаю і трохи стає страшно як ми їх зненавиділи і які ми стали грубими
сірієць до 51 омбр Показати IP 26 Грудня 2016 22:33
коментар було видалено
Микола до 51 омбр Показати IP 27 Грудня 2016 10:50
Росіяни показали своє звіряче лице у відношенні до України. І це будуть памятати багато століть ми не чурбани чеченські.
Петро Показати IP 26 Грудня 2016 23:59
Я колись біля Норильска жив в поселенні Медвежка де мій татко відбував покарання в Сталинськіх таборах до речи йому присудили 20 років каторжних робіт молодому 25 річному хлопцю де і я народився. В тому поселені Медвежка літом робітнікі ЖЕКу ремонтували дах рубероідом гріли смолу і один робітник облив з ведра розпеченою смолою собачку яка пробігала поруч. Обпечена з облизлою шкуркою собачка мучилась здихаючи бачучи як робітник ЖЕКу сміеться. Алеж того ж року зимою коли тиж робітникі ЖЕКу зкідали сніг лопатами с даху багатоповехівкі впав і забівся насмерть той вбивця кривдник тої собачкі. Люди всі говорили шо то Бог наказав його за знущяння над тваринкою. І цей розбитий літак з московськими клоунами плата за МС-17 і за життя вбитих наших людей на Донбасі в за людей в Сиріі!!!
777 до Петро Показати IP 30 Грудня 2016 20:19
Яка ку r ва мінусує?
українець Показати IP 27 Грудня 2016 10:48
Це типу аби з Берліна під Сталінград оркестр летів на фронт і Сталін мав співчуття виразити? Ви кацапи хворі люди на голову, ви наші споконвічні вороги які скинули остаточно свою маску.