USD 39.70 40.00
  • USD 39.70 40.00
  • EUR 39.75 40.05
  • PLN 9.76 9.92

Попри війну, кількість вступників зменшилась лише на 10%: які професії та виші обирають українці

3 Вересня 2022 06:00
Через війну охочих навчатися в Україні стало менше, але, за підрахунками Міносвіти, лише на 5-10 відсотків від попередніх років.

Такої вступної кампанії в Україні ще не було, на вулиці вже осінь, а вона ще триває. Дві сесії національного мультипредментного тесту уже відбулися і є перші результати, але попереду ще одна, спеціальна сесія, йдеться в ТСН.

Ті хто вже випусники шкіл подали понад 600 тис заяв на вступ до вишів на бюджетну форму навчання. Кожному абітурієнту можна подати до п’яти заяв. І ця цифра не набагато нижча за торішню. У Міністерстві освіти попередньо прикидають, що вступників в Україні зменшиломся від 5 до 10%. І за умови великої війни – це перемога.

Не сильно цьогоріч змінилися й обрані спеціальності. Серед найзатребуваніших – «Право», «Комп’ютерні науки», «Філологія», «Психологія» та «Менеджмент». Торік у першій «п’ятірці» були охочі вчитися на вчителів, цього року їх витіснили психологи.

Змінилася й географія вступу – за популярністю, столичні виші випереджають західні. У десятці – університети Києва, Львова, Івано-Франківська, Ужгорода та Чернівців.

До Мукачева, де до кордону з Угорщиною якихось 50 хвилин, з’їхалися студенти з усієї країни. У міністерстві освіти запевняють, що вищі школи півдня та сходу без студентів не залишаться. Там вирішили збільшити кількість бюджетних місць для вступників з особливо небезпечних територій. «Можна точно сказати, що заклади, де ризик артилерійських ударів, – тільки онлайн. Офлайн – ні в Харкові, ні в Запоріжжі, ні в Миколаєві, ні в Кривому Розі», – каже урядовець.

Харків ще називали містом студентів. Тутешній університет імені Каразіна ще торік був у трійці лідерів за популярністю – тепер тут порожньо. Де-не-де зустрічаються першокурсники, які несуть документи, їм уже оголосили, що навчання буде тільки онлайн, і вони вже планують, де це робитимуть. «У мене в коридорі уже ковдра, подушка. Ми готові виїхати, раптом щось. Але продовжувати вчитись будемо тут», – каже одна із студенток.

Як учити студентів у відносно спокійних регіонах – кожен виш вирішує індивідуально. Переважає дистанційка і змішаний формат.

Читати ще: У вихідні та дві зміни: яким буде навчання у волинських вишах

Скількох українців війна вигнала вчитися за кордон – остаточних даних поки немає. Однак більшість повернуться додому, переконують у Міністертсві освіти. «Що стосується вступників за кордоном. Сподіваємося, що поступово переважна більшість повернеться. Щоб це стимулювати, у них зараз буде можливість навчатися в українських закладах дистанційно, онлайн. Таку можливість заклади для них створюють», – каже Олег Шаров.

Два роки ковіду і пів року війни не поліпшили рівня знань. Є студенти, які пристосувались і прогресують, але в більшості рівень знань знизився, відзначають у Міністерстві освіти. Але все це можна надолужити, головне, аби не зникали можливість та бажання вчитися.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
ОДІН. Показати IP 3 Вересня 2022 14:58
Психолог це циган з дипломом,менеджер це дипломований маланець.ПОТЕНЦІЙНІ БЕЗРОБІТНІ....

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus