USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

Повернути бульвар. Проектанти показали концепцію ремонту проспекту Грушевського в Луцьку

13 Вересня 2021 14:13
Додаткові паркомісця, нові зелені насадження та місця для відпочинку - таким проспект Грушевського в Луцьку у мабутньому бачать івано-франківські архітектори та проектанти з майстерні Urban Progress.

Нещодавно завершену концепцію реорганізації вулиці оприлюднили на сторінці майстерні у Фейсбуці.

Проектанти вирішили, що тут доречно повернути бульвар, який був до 1980 року.

«До 1980 року проспект був бульваром, де в центральній частині проходила пішохідна променада, а по обидві сторони вулиці була алея з каштанів. Тому основним завданням було повернути бульвар, що ми і зробили!» - йдеться у дописі.
Окрім реорганізації проїзної частини, було запроєктовано зони для паркування, озеленення та велодоріжки по обидві сторони вулиці.

«Якщо в цифрах, то це двосмугова проїзна частина довжиною 1,3 км, з доданими лівоповоротними смугами на основних перехрестях, де передбачено близько 200 паркомісць. Для безпеки пішоходів та велосипедистів (зниження швидкості на переїзді), інклюзивності та безперервності руху через заїзди на прибудинкові території передбачили підняту лінію тротуарів. Також вздовж проспекту запроєктовано 135 нових дерев (старі теж максимально збережені) та близько 200 кущів. Звичайно ж, передбачені лавки для відпочинку, урни та велостійки», - пишуть проектанти.

На завершення вони подякували Луцькому міському голові Ігорю Поліщуку за співпрацю.
Нагадаємо, у інтерв’ю Інформаційному агентству Волинські Новини Ігор Поліщук розповідав, що в місті планують ремонтувати проспект Грушевського, який є одним із найгірших за своїм станом та одним з найбільш складних у плані ремонту. Ями там часто виникають саме через те, що просідають мережі. І велику частину з них треба буде також ремонтувати. А торік на сайті місцевих електронних петицій була зареєстрована петиція з пропозицією реконструювати проспект Грушевського і створити сквер.

До слова, у Луцьку триває реконструкція проспекту Волі, де тимчасово перекрили рух. Також розпочалася реконструкція площі перед РАЦСом, проект реконструкції якого також розробляла майстерня Urban Progress.

Юлія МАЛЄЄВА
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 29
скептик Показати IP 13 Вересня 2021 14:26
back in the USSR
Василь Показати IP 13 Вересня 2021 14:31
Повернення до булвару приведе до різкого звуження проїджої частини!!!
так і є до Василь Показати IP 13 Вересня 2021 14:47
тож бачиш - дві смуги а не чотири
Лучанин до Василь Показати IP 13 Вересня 2021 14:52
І що? Це європейська практика. Звуження проїзду - це зменшення швидкості, тобто вища безпека. Плюс можна виділити місце на окремі велодоріжки...
Лучанин до Лучанин Показати IP 13 Вересня 2021 15:59
Вельмишановний, зменшення швидкості не завжди більша безпека. А от погіршення видимості налице! Ніхто не відміняв перебігаючих дорогу оленів.
Лучанин до Лучанин Показати IP 13 Вересня 2021 17:07
Тобто між зіткненнями на швидкості 60-70 та 30-40 для вас немає різниці?
Джек до Лучанин Показати IP 13 Вересня 2021 21:04
В києві так хай зроблять. Глянем шо получиться
? Показати IP 13 Вересня 2021 14:51
Звуження проїжджої частини в умовах збільшення кількості транспорту приведе до транспортного колапсу.
Петро до ? Показати IP 13 Вересня 2021 16:22
Якщо бики не будуть ставити авто де попало,проїзду буде достатньо.Плюс зменшиться швидкість,а то льотають за 100
Джек до Петро Показати IP 13 Вересня 2021 21:05
Зменшувати швидкість повинні ПОЛІЦІЯ І КАМЕРИ А НЕ ВУЗЬКА ДОРОГА
маруся Показати IP 13 Вересня 2021 14:57
Який бульвар ? Сорок років назад не було такої кількості машин. Хто там буде сидіти на проїзджій частині ?!?!!? А машинам і маршруткам не буде де проїхати. Для того часу цебуло добре , але не терпер. Думайте, що то получиться , перш ніж малюнки хвалити.
Азаза Показати IP 13 Вересня 2021 15:00
По одній смузі руху в кожному напрямку? А...на ідея.
скептик до Азаза Показати IP 14 Вересня 2021 10:52
одна смуга і реверсний рух
лучани Показати IP 13 Вересня 2021 15:05
Насадження будуть глушити шум та стримувати пилюку.
Лучанин Показати IP 13 Вересня 2021 15:26
А те що багато доріг і прибудинкових територій у місті роками не ремонтувалися то нічого. І раптом виникла потреба у реконструкції доволі добротної вулиці. І скільки ж лаве можна відмити на цьому "проекті"?
Читач Показати IP 13 Вересня 2021 15:57
Навіть якщо не рахувати новобудову біля вокзалу то там недостатньо місця для транспорту... Це АПОКАЛІПСИС непрофесіоналізму - одна з ключових магістралей, мало того що тупикова, ще й звужується до розміру провулку.
Читач Показати IP 13 Вересня 2021 15:59
Весь рух проспектом буде регулюватись випадковими поломками старого автопарку, ДТП і злетілими штангами тролейбусів. 1,3 км ПЕКЛА.
Лучанин Показати IP 13 Вересня 2021 16:02
Врятуй Луцьк Боже від подібних проектів. Пр.Волі є яскравим прикладом! Одні лише покращення.
Луцький Показати IP 13 Вересня 2021 16:34
Що це за проектанти такі? Де вони взялись? Де містобудівна рада?Вони що безплатно роблять??? Тендер на проект не був оголошений... хто їм що замовляє втихую? Дічь повна...
ВІРУС Показати IP 13 Вересня 2021 16:46
Повернути стару назву "ПРОСПЕКТ ПРАВДИ",а потім все інше...
жлл до ВІРУС Показати IP 13 Вересня 2021 17:01
дурник ти
ветеран труда и войн до ВІРУС Показати IP 13 Вересня 2021 17:05
Правильно! И пенсии ветеранам добавить! И взносы в КПСС вернуть уплаченные за 40 лет!
коцик Показати IP 13 Вересня 2021 17:07
Таке враження, що проект робив Зеленський.
Джек Показати IP 13 Вересня 2021 19:06
Проектанти хворі на голову. І ті хто за це платить і голосує. А то нічого що машин в 15628 разів більше ніж у 80х????
RETRO Показати IP 13 Вересня 2021 19:08
Та взагалі потрібно зробити пішоходний бульвар і КРАПКА.
123 Показати IP 13 Вересня 2021 21:05
Візьміть старі фото, коли там був бульвар та порівняйте з цими красивими картинками. Зробили розділювальну смугу та зменшили кількість проїзних смуг. Чому ви це називаєте бульваром, ви його хоч раз в очі бачили?
Реально Показати IP 13 Вересня 2021 21:10
А можливо потрібно використати досвід розвинених арабських країн? Наприклад, ОАЕ, Кувейту чи Саудівської Аравії. Там практично немає ні тротуарів, ні велодоріжок. Чому? Бо всі пересуваються на автомобілях.
Народна прокуратура Показати IP 13 Вересня 2021 21:25
Отак і живем: спочатку знищуємо те, що є, а потім героїчно повертаємо до попереднього стану. Руху вперед - нуль, зате гроші роздерибанені. І чому ж ми ніяк не наблизимось до Європи?
Святослав Показати IP 15 Вересня 2021 01:17
Шановні, хотів би роз'яснити що до чого. Проєкт чудовий, але він ніколи не буде втілений, через те, що в нас люди ще не готові до подібних речей. Я сам був такий, однак мав щастя виїхати до Європи та дізнатись про урбаністику. Отже, по-перше, так зменшення смуг - це європейська практика, адже це повинно спонукати водіїв до відмови від особистого транспорту, так, це справді для цього, щоб збільшити корки та заставити водіїв користуватись публічним транспортом (якого в нас нема, це не маршрутки, це міські автобуси, яких у нас нема). Але для цього повинні існувати також виділені смуги для публічного транспорту, адже всі стануть в одній лінії та толку не буде. По-друге, місто повинно бути для пішоходів, велосипедистів та публічного транспорту, адже це зручно та екологічно, тому проєкт є класним, але люди не зрозуміють. Для цих цілей також міська влада впроваджує в Європі платне паркування в дворах, платні проїзди вулицями та різні бонуси для велосипедистів. Але повторю, що люди не зрозуміють, це як колись було, поставили людям димохідні труби, бо люди любили в куріні жити, а вони їх спеціально закривали, щоб труїтись в хаті, такі традиції були, так і у нас, якщо на автобусі їздиш , то - лох, всім авто подавай. Хто дочитав до сюди, раджу почитати про Downs–Thomson paradox - там про те що будуючи нові дороги корків менше не стане, це лише знімає симптоми, а не лікує, тому потрібно змінювати саме уявлення людей про місто, це не шосе. Дякую за увагу.