USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

Рада проголосувала, щоб жінки у 55 виходили на пенсію

14 Січня 2015 16:46
Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (щодо удосконалення пенсійного забезпечення)» (№1086), - інформує УНІАН. За це рішення проголосували 256 народних депутатів із 305, зареєстрованих у сесійній залі.

Законом, поданим на розгляд ВР, народним депутатом від Радикальної партії Юрієм-Богданом Шухевичем, внесено зміни до статті 40 Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у яких йдеться про те, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року.

Згідно із запропонованими змінами, за бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2022 року (нині - до 1 січня 2016 року) або в разі, якщо страховий стаж, починаючи з 1 липня 2000 року, становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.

Також у абзаці першому пункту 7-2 Розділу XV "Прикінцеві положення" Закону встановлюється, що до 1 січня 2022 року (нині - до 1 січня 2015 року) право дострокового виходу на пенсію за віком мають жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи.

У цьому випадку розмір їх пенсії, обчислений відповідно до статті 27 та з урахуванням статті 28 цього Закону, зменшується на 0,5% за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 16
приїхали Показати IP 14 Січня 2015 16:53
Знову стільки дармоїдів годувати... На пенсію - значить на пенсію. Або пенсія, або зарплата!
Корінний лучанин до приїхали Показати IP 15 Січня 2015 10:22
Запускаєш тролі навіть не зрозумівши суть зміни в ЗАКОНІ!!! Жінкам цим самим дали право йти в 55років на пенсію при страховому стажі 30 років без права працювати. Зрозумів ? Я думаю, що коли ти доживеш до пенсійного віку то в тебе зявиться шанс стати ДАРМОЇДОМ і черговий троліст під ніком ПРИЇХАЛИ -1 напише таке саме про тебе!!!
дідо Показати IP 14 Січня 2015 17:09
черговий совковий популізм. Моложаві пенсіонерки продовжуть всерівно працювати але створюють нездорову конкуренцію,готові працювати за меншу платню, бо отримують ще й пенсію. Пенсія повинна починатися з 65 .
молодь до дідо Показати IP 14 Січня 2015 18:01
ні просто потрібно трохі виганяти їх на пенсію, щоб молодняк працював а старші люди нехай відпочивають і займаються сільським хазяйством, якщо є багато здоров'я працювати
пенсіонер до молодь Показати IP 15 Січня 2015 10:08
А ти молодь можеш не дожити до пенсії, або її тобі зовсім не дадуть. Ти прожий на цю пенсію,яку нам дають за 40 років стажу ,виплативши стільки податків. 1000 грн,коли комунальні 1000, а ліки ще більші.А чого давати її тим,що не мають стажу зовсім. А у тебе є стаж? Ти працюєш влаштований, олігарх чи підприємець ворюга,де відбиваєш бабало, а подктів не платиш? За все відповісиш.А я таких як ти оплатив дармоїдів ледачих
Іван Показати IP 14 Січня 2015 19:13
Пенсіонери змушені працювати, тому, що пенсії, які у нас платять, не вистачає для проживання. Вони працюють, як правило, там, куди молодь не хоче йти працювати. Молодь хай створює свої приватні підприємства і працює. Хто їй заважає ? А кого брати на роботу, то вирішує власник. Ту непотріб з купленими дипломами, яку випускають наші учбові заклади, ніхто не хоче на роботу брати і правильно робить.
вдв Показати IP 14 Січня 2015 21:55
сьогоднi приняли завтра вiдмiнять, бо нема з чого платити, а пiсля завтра перебьють половину, а ви тут вуха розвiсили. але так як в нас всi оптимiсти, то думають мене не зацепить
Лучанка Показати IP 15 Січня 2015 10:12
Коли будуть садити наших лікарів-хабарників.У нас 90 процентів фальшивих груп.Здорові люди одержують пенсії,бо платять 1000 баксів, а люди без ноги не мають її,бо нога відросте.За цих лікарів,чого не беретесь.А псіхи,здорові,водяру глушать,пашуть по селах, а їм дають по дві пенсії.Хто на них буде працюювати,щоб задарма платити гроші і ще які. Людині відпрацювавши все життя 1000, а їм дві і більше-це правильно.У нас краще бути дураком чи хворим за бабло.Це просто жах.Не давайте пенсій тим,хто не має сажу 30 років.Заробить,виплатить податки тоджі і давайте пенсію.
Олена Показати IP 15 Січня 2015 11:36
Чергова солодка брехня та окозамилювання. Мені в цьому році буде 55 років. Я з 17 років працюю і у мене 38 років безперервного стажу. Маю вищу освіту ( здобула заочно ) і працюю офіційно та по спеціальності.В кращому разі мені призначать 1400,00 грн пенсії. З них , по цьому ж Закону, по якому мені ДОЗВОЛЯЮТЬ вийти на пенсію в 55 років, відрахують 0,5% за кожен недопрацьований місяць , це 4,5 років =54 місяця. Пенсія - 1000,00 грн. Працювати не можна. І невідомо яку пенсію нарахують в 59,5 років. А сільським господарством я й так займаюсь.В кого є питання?
Корінний лучанин до Олена Показати IP 15 Січня 2015 18:45
Судження ВІРНІ! Тільки вас особисто ніхто не примушує йти на пенсію, я так зрозумів. Ви ж нічого не сказали про рівень вашої зарплати! І ще , оте відрахування про яке пишете в своїх розрахунках - це ПОЖИТТЄВЕ, якщо нічого не змінять в ЗАКОНІ. А щодо того, що щось змінять то є великі сумніви. Так що працюйте, якщо є можливість. Справа в тому що є такі обставини, коли зарплата на рівні мінімальної і навіть менше- тоді однозначно краще іти пенсію при наявності 30років стажу і вікового цензу.
Толя Показати IP 15 Січня 2015 21:30
Пенсіонерів на пенсію - робочі міста молодим!!!
Корінний лучанин до Толя Показати IP 15 Січня 2015 21:42
ХА-ХА-ХА !!! Та невже МОЛОДІ прийдуть на робочі місця!? Я тобі скажу , що пенсіонери , ПОВІР - не тримаються за робочі місця!!! У тебе хибне ставлення до цієї ситуації, поясненя дуже просте - НЕМАЄ КОМУ ПРАЦЮВАТИ і замінити ніким !
Владислава Показати IP 15 Січня 2015 21:35
Нарешті хоч за щось правильне проголосувала Верховна рада. Давно потрібно було зробити, або пенсія або зарплата тоді можливо не було б стільки безробітньої молоді. Браво нардепам! Браво!
Василь Показати IP 15 Січня 2015 23:25
Щось не выриться, що старикани на пенсію почнуть йти. Ой не віриться. Їх на пенсію і ср**ою мітлою не повиганяєш.
viki Показати IP 17 Січня 2015 15:04
Все, ніби, чудово, але де взяти тих 30 років стажу жікам, 1962-1969 років народження, ну і інших, коли більшість в 90-х сиділи без роботи , через закриття великих заводів і виживали , хто як міг. Як можна писати "про вихід на пенсію жінкам в 65 років",особливо тих, що проживають в сількій місцевосці? Як можна з Європою порівнювати пенсійний вік, коли там рівень життя неспівмірний із на нашим.
Галина Показати IP 2 Грудня 2015 12:10
Мені по новому закону на пенсію в 58 років, в мене стаж 38 років, я вийшла на пенсію в 55 років в 2014р.з мене відрахували 18% за три роки,чи повернуть мої проценти.Дякую.