USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Що буде з податками після введення накопичувальної пенсії в Україні: хто і скільки заплатить

31 Травня 2021 12:46
Введення в Україні накопичувальної пенсійної системи, що планується урядом, не передбачає підвищення податків, а передбачає перерозподіл єдиного соціального внеску та податку на доходи фізосіб.

Як повідомила пресслужба Міністерства соціальної політики, про це розповіла міністр Марина Лазебна в ефірі одного з телеканалів, пише УНІАН.

«Є чітка позиція прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, що при введенні системи податки ні на бізнес, ні на людей не зростуть. Передбачається, що роботодавці платитимуть 2% внесків за рахунок відповідного зменшення ставки ЄСВ, а працівники – 2% за рахунок зменшення ставки ПДФО. Фактично, пропонується частину податків, що сплачуються зараз, передати у власність людині», – наводяться в повідомленні слова Лазебної.

Вона зазначила, що також обговорюється можливість на старті зробити внески, коли 1% роботодавець буде платити людині за рахунок зниження ЄСВ, а ще 1% держава безпосередньо буде платити на рахунок людини з бюджету.

За словами Лазебної, передбачається, що участь у системі братимуть люди, що офіційно працюють, застраховані особи, в тому числі особи, які отримують різні види допомоги та грошового забезпечення від держави (особи, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3 років, або доглядають за непрацездатними родичами, батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу та інші).

Фізособи-підприємці, особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства візьмуть участь на добровільній основі.

«Людина буде сама обирати Пенсійний фонд або банк, в якому хоче зберігати свої накопичення, але не з усіх, а тільки тих, які попередньо додатково перевірять регулятори – НКЦПФР і НБУ – за цілою низкою критеріїв, і по щоденній діяльності яких прописані підвищені вимоги», – зазначила міністр.

Читати ще: Накопичувальна пенсійна система для українців: яким буде розмір другої виплати

Вибрати фонд або банк людина зможе через «єдине вікно» на базі єдиного соціального реєстру будь-яким зручним способом: за допомогою мобільного додатку або в особистому кабінеті веб-порталу, через ЦНАП, веб-портал «Дія» або під час особистого звернення.

Учасник в щоденному режимі зможе контролювати стан своїх пенсійних накопичень на індивідуальному пенсійному рахунку, в будь-який час перевести свої пенсійні кошти в інший фонд або банк без штрафних санкцій, а в окремих випадках – скористатися пенсійними накопиченнями до досягнення пенсійного віку. Наприклад, у разі критичного захворювання учасника або членів його сім’ї, настання інвалідності. Також достроково можна буде забрати кошти при виїзді на постійне місце проживання за кордон.

Повідомляється, що при досягненні пенсійного віку людина зможе вибрати собі вид пенсійної виплати з декількох видів довічних виплат, виплат на певний термін. У разі смерті учасника пенсійні кошти отримають його спадкоємці, як і будь-яке інше майно.

Накопичувальна пенсія в Україні: що необхідно знати

Кабінет міністрів планує у 2021 році почати впровадження в Україні накопичувальної пенсійної системи.

Міністр соціальної політики України Марина Лазебна закликала депутатів розглянути законопроект № 2683 про впровадження в Україні загальнообов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення як невідкладний.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що запуск в Україні накопичувальної пенсійної системи в найближчі 10-15 років дозволить залучити інвестиційний ресурс у розмірі до 50 млрд дол.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 4
скептик Показати IP 31 Травня 2021 13:58
старшим 40 років накопичувати нема ніякого сенсу
К.лучанин до скептик Показати IP 31 Травня 2021 20:21
Спочатку ознайомся з проектом Закону а потім роби висновки! Тут в статті ні слова не говориться що планується створення авторизованих недержавних Пенсійних фондів для накопичувальної системи, ніби як спеціально , щоб люди не знали. А це буде черговий розводняк людей. ПРиватні фонди будуть дуже жирувати. Мова йде про 50-60 млрд. гривень щорічно ! Корупцією аж смердить! В людей волосся дибки стане як узнають. А в 40 і старше теж можна накопичувати , в кого яка зарплата і стаж -це вирішується індивідуально. Але і тут є підводні камені. Якщо людина приміром назбирала певну суму на заробітках і потім захоче здати в банк то тут її будуть переслідувати органи і сім шкур знімуть. А ще цікаве буде із податками і ЄСВ.
скептик до К.лучанин Показати IP 31 Травня 2021 22:10
мета цього законопроєкту - збільшити надходження до Пенсійного фонду ВЖЕ СЬОГОДНІ за рахунок зменшення надходжень на інші бюджетні рахунки (перекидка з ПДФО та інших фондів соц страху на пенсійний рахунок). і на розмір пенсії майбутніх пенсіонерів це зможе вплинути ТЕОРЕТИЧНО у досить віддаленій перспективі. не варто забувати , що ті гроші просто зїсть інфляція і зарплати чинуш. власне інфляція є дуже вагомою причиною теперішнього дефіциту пенсійного фонду. для стабільного існування системи соціального забезпечення неохідна здорова економіка, якою на жаль поки що навіть не пахне
Анонім до скептик Показати IP 9 Липня 2021 19:47
На жаль у вас питати не будуть,просто видеруть ті гроші

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus