USD 39.00 39.37
  • USD 39.00 39.37
  • EUR 39.25 39.70
  • PLN 9.76 9.95

Що треба знати лучанам, які цьогоріч поведуть своїх дітей в 1 клас

14 Лютого 2016 19:00
У луцьких школах вже приймають заяви від батьків майбутніх першокласників. В управлінні освіти кажуть: затягувати з вибором освітнього закладу для своїх чад не варто, аби не опинитися в неприємній ситуації, що класи вже сформовані.

Так, начальник міського управління освіти Олег Гребенюк зауважує: першочергово у школи зараховуватимуть дітей мешканців мікрорайону, який обслуговує школа. Звичайно, кожен лучанин має право обирати для своїх найрідніших школу, яка йому до вподоби, керуючись власними критеріями. Але відтягувати рішення не варто.

«Тільки дві школи міста мають право приймати учнів на навчання за результатами тестового відбору: це школи №1 і 5. Решта – гімназії і ліцеї – мають загальноосвітню початкову ланку і набирають дітей на загальних підставах. Звичайно, Конституція гарантує батькам право вибору навчального закладу. Але в першу чергу в навчальні заклади зараховуються діти жителів мікрорайону», - зазначив Олег Гребенюк.

До слова, внаслідок того, що школи міста переповнені, учням середньої ланки часто доводиться ходити в другу зміну. У деяких міських школах є по 7 перших класів.

Окрім того, в школах Луцька навчаються близько 1900 дітей із прилеглих районів, що теж впливає на навантаження луцьких шкіл. Розвантажити навчальні заклади міста можна було б, якби, принаймні, була завершена добудова ЗОШ № 27. До слова, цьогоріч її внесли в попередній список об’єктів, які будуватимуться за кошти Фонду регіонального розвитку, також з міського бюджету на будівництво виділили кошти в рамках освітньої програми.

Який потрібен перелік документів під час прийому до школи, коли і як подається заява - все це розміщене на веб-сайтах навчальних закладів. Так само оголошення вже розміщені на інформаційних шкільних стендах.

Та зазвичай перелік документів стандартний: батькам необхідно підготувати копію свідоцтва про народження дитини, написати заяву на ім'я директора школи про зарахування дитини до 1 класу, і до визначеного терміну (зазвичай до серпня) здати в медичний пункт школи медичну картку дитини із пройденим медоглядом та допуском до навчання в школі, а ще - карту щеплень.

Окрім того, в школах, які лучани оберуть для своїх чад, є оголошення про час та місце проведення перших батьківських зборів мам і тат майбутніх першокласників. А в деяких навчальних закладах діють підготовчі курси для діток, які не відвідували дошкільний навчальний заклад перед школою.

Начальник міського управління освіти радить лучанам не відкладати написання заяви до школи.

«Звичайно, у нас були випадки, коли батьки наприкінці серпня, або й на початку вересня вирішували питання, де вчитимуться їхні діти. Але варто не затягувати», - наголосив він.

Окрім того, в багатьох школах уже вивішені списки з необхідними речами, які потрібні першокласникам. Стандартний список виглядає наступним чином:

Зошити в клітинку та косу лінійку (по 10-15 штук);

Обкладинки для зошитів та підручників;

Пенал, папка для зошитів;

Ручка кулькова з синім стержнем, простий олівець, гумка, лінійка;

Кольорові олівці, фарби;

Кольоровий папір, клей, пластилін;

Портфель;

Спортивна форма та взуття;

Шкільна форма та змінне взуття.

Зауважимо, у 2011 році, за найскромнішими підрахунками, першачка можна було зібрати за 1200 гривень. А уже у 2015-му ця сума була вдвічі більшою.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 27
666 Показати IP 14 Лютого 2016 19:37
Коли нас не взяли в 14 школу пішла до Гребенюка то він сказав, що нема такого поняття, що беруть з мікрорайону. Він брехлива с....а.
666 Показати IP 14 Лютого 2016 19:45
Нащо видаляти правдиві коментарі. Гребенюк мені в очі сказав що нема поняття мікрорайону. Він брехун. Видаляючи коментарі ви покриваєте корупуію міського управління освіти і деректора 14 школи. За ними тюрма плаче.
лучанка до 666 Показати IP 15 Лютого 2016 08:34
Ви знаєте я дуже добре пям'яиаю 15 шклу до Гребенюка - це був жах, ніхто не хотів там вчитись, всі старались в інші гколи попасти аби у 15ту не ходит. Ми ходили у 5 шклу на вечірні дискотеки, тому я дуде добре знаю сииуацію навколишніх шкіл. Я вчилась у 25 школі - це було давно, і мене неприємно вразило - коли мені довелось через 12 років привести туди свою дитину, там взанаоі нічого не змінилрся. Хоча гроші всі злають однакові! Слава тим директорам шкіл які з тих копійчаних бюджетів слідкують за школами, намагаються зробити їх щороку краще.П.С. Моя дитина так і не пішла в 25,школу, ми обрали #7 Стара добра школа, доглянута, їдальня чиста , вчителі приємні і завжди привітні. Мені дуже подобається.
Ас Показати IP 14 Лютого 2016 19:57
Що хотіти від людини яка з 15 школи зробила помийну яму
Олег Показати IP 14 Лютого 2016 20:13
Яка вже різниця скільки перших класів якщо з батьків гроші всеодно деруть і з часом не менше...
НАБ до Олег Показати IP 15 Лютого 2016 09:57
причому деруть дуже оригінально через якісь піклувальні ради і батьківські комітети, які окрім збирання грошей ніякого відношення та функцій до виховання дітей не мають. Ліквідувати таке поняття як піклувальні ради і батьківські комітети і дерти не будуть, бо я не бачу яка функція цих органів окрім як РУКИ КОРУПЦІЇЇ
123 Показати IP 14 Лютого 2016 21:16
У місті всі класи початковоі школи чудові, в любій школі
Школа Показати IP 14 Лютого 2016 21:39
Має давати знання а не валентинки... Скоро будуть день презерватива святкувати а не день знань. Деякі заклади як заклади розваг і свят та поборів.
Вчитель Показати IP 14 Лютого 2016 23:08
Думайте і серйозно , що пишете про інших ! Хоча людина , така . як ви , без моральних принципів... може зайти за межу дозволеного..Людина - професіонал у викладанні історії та й директор хороший , толерантний,Так , вище згадана школа не гімназія ,але діти Привокзального мікрорайону , мають право на навчання,хоч і не привозять їх батьки на лексусах і рендж роверах., схаменіться! А орінтуючись на ваш сленг . щодо ..... помийної ями ....вас випустила в життя " передова" школа , тільки в чому ? Мені жаль вас , живете і мислите по якимось звірячим законам , навіть по відношенню до дітей Якщо ви чоловік - огидно , якщо жінка - страшно !!
111 до Вчитель Показати IP 15 Лютого 2016 07:58
Помийна яма то не сленг а літературна мова. Напевно ви вчитель в 15 школі. Дуже жаль, що вчитель не знає що є сленг а, що ні. А на рахунок моралі то нема її в ваших словах ,бо для вас погані всі що думають інакше., Діти в привокзальному районі мають право на навчання, як і всі інші, але чомусь більльше і більше їх іде в 26. Мені шкода дітей яких ви навчаєте...
Мама до Вчитель Показати IP 15 Лютого 2016 08:06
Вчитель незнає української мови. Жах. Купіть собі тлумачний словник і вивчіть, що таке сленг.
Вчитель Показати IP 14 Лютого 2016 23:10
до " ас "
Ніна Показати IP 14 Лютого 2016 23:15
аби хоч ті діти хотіли вчитись і батьки мали гроші. А яка різниця в якій школі? І взагалі чому в 5 школучерез тести? Що там такого особливого чи це корупційна школа бо через тести????????????????????
до Ніни до Ніна Показати IP 15 Лютого 2016 08:26
бо школа №5 з поглибленим вивченням англійської мови.
Йуля Показати IP 15 Лютого 2016 09:49
Найбільш корумпована школа - 21. Проста математика 1500 учнів, батьки за кожного здають в місяць 65 гривень, наперед за півроку, +- пільговики, в рік грубо мільйон гривень - готівкою!!!!
директор до Йуля Показати IP 15 Лютого 2016 09:51
ага і "вчителі" замовляють в 21 школі собі подарунки (золото і ресторани) на ДН, взагалі страх втратили!
Пенсіонер до Йуля Показати IP 15 Лютого 2016 19:02
Готівкою Карл, 1 млн. Готівкою!
Читач Показати IP 15 Лютого 2016 10:19
Так це дійсно правда!!! 21гімназія-це жах!!! Там на першому місці гаманець батьків.Нічого скоро знайдеться вплив на того корупціонера Ковальчука і його коман
Читач Показати IP 15 Лютого 2016 10:43
А Гребенюк про це знає прекрасно,бо в там працює його жінка!!!!
Лучанка Показати IP 15 Лютого 2016 11:07
Моя дитина вчиться у 21 школі - наша вчителька чудова, порядна і вимоглива. Любить дітей! І діти її люблять - це головне, і здаєм ми менше коштів, доречі, ніж в деяких інших вищезгаданих школах.
живу тут Показати IP 15 Лютого 2016 11:16
ми ходимо в 15 не зрозуміло кому і що тут не подобається. Проста, нормально школа без задертого носа...нам все подобається і вчителька у нас супер.
Milentochka Показати IP 15 Лютого 2016 11:23
Дякую
Мама Показати IP 15 Лютого 2016 12:22
Іноді батьки самі винні в корупції. Бо часто чути: " А що подарунка дарувати не будемо? 500 гривень то вже не гроші, треба дарувати більше. По 20 гривень з людини, що ж то є." І ніхто не каже а може давайте без цього усього, БЕЗ КОРУПЦІЇ, бо ми самі її і породжуємо.
Люся Показати IP 15 Лютого 2016 14:36
А про ЗОШ № 3 хто що скаже?
911 до 111 та мамоч Показати IP 15 Лютого 2016 16:55
Може для вас вислів " помийна яма" по відношенню до школярів , вчителів і є українська мова, а для адекватної людини- сленг ,причому вуличний, повна дискваліфікація . До психіатра бігом , бо все у вас 111 і мамочка дуже запущено Заспокойтесь 26 школа , до вас дітей точно не поведу, " знавці "української мови і моралі .
Учень до мами Показати IP 15 Лютого 2016 17:10
Вчителько 26 школи, а чому у вас....незнає .....разом ООООО - 2 бали ! Не калічте своїх дітей