USD 39.75 40.04
  • USD 39.75 40.04
  • EUR 39.80 40.10
  • PLN 9.85 10.00

Сором суддів та зміна риторики: статистика по судах над бійцями 51 ОМБ

13 Травня 2016 17:17
Статистику по судах над військовослужбовцями 51-ї бригади проаналізував та оприлюднив у Фейсбуці правозахисник Василь Нагорний.

Нагадаємо, хлопцям, які пройшли пекло війни, поранення, полон, інкримінують самовільне залишення військової частини (СЗЧ) після повернення з зони АТО у Володимир-Волинський. 28 квітняпід час брифінгу військового йшлося про те, що кримінальні провадження щодо волинських бійців за СЗЧ прокуратура відкривала на вимогу командування військових частин. З цього приводу на командування 51 бригади відкрили провадження.

Аналізуючи у статистику по судах над бійцями 51-ї ОМБр, Василь Нагорний пише, зокрема, що жодного разу суд не призначив вироку з реальним відбуттям покарання.

«Трішки проаналізував статистику по судах 51 ОМБр. (Занудні цифри з реєстру судових рішень, але це долі наших бійців).

Отже, за період з листопада 2014 року по 09 травня 2016 року у Володимир-Волинському міському суді розглянуто 240 кримінальних проваджень по так званому самовільному залишенню частини (СЗЧ) ст. 407 КК України. З них:

- 0 - вироків, з реальним відбуттям покарання;

- 152 вироки – бійці, які засудженні з іспитовими термінами («условка»);

- 42 вироки - бійці, яким присуджено штрафи;

- 48 – ухвали про закриття справ за статтями 48, 47 КК (зміна обстановки, поруки);

З 192 вироків, якими засуджено бійців лише в 20 (!) справах проводилось судовий розгляд, решта 172 вироки - це затверджені судом угоди про визнання вини бійцями.

З 192 засуджених бійців – лише 70 мали адвокатів (не Василь Нагорний - інші).

Отже, 122 бійцям, які спереляку підписували угоди про визнання вини, не було надано правової допомоги. Якщо держава, вносячи в Закон зміни про обов’язкову реабілітацію, визнає, що всі учасники бойових дій мають посттравматичний синдром, тобто захворювання, то чому не забезпечує їх адвокатами.

Тенденція, що простежується:

1. Кінець 2014 – березень 2015 року – військова прокуратура вимагає тільки реальних покарань, але всіх бійців відстояли.

2. Квітень 2015 року – жовтень 2015 року – «жнива» по угодам про визнання вини, укладеним між бійцями і військовою прокуратурою про так звану «условку»

3. Жовтень 2015 року – лютий 2016 року – риторика прокуратури міняється…. Бійці підписують тіж угоди, але не «условку», а штрафи (спочатку близько 6000 гривень, далі – близько 1000)

4. На початку 2016 року – бійці починають «прозрівати», що їх дурять і масово посилають військових прокурорів подалі, використовуючи статтю 63 Конституції, не визнають вину. Щоб якось погасити вал невизнання вини, прокуратура Західного регіону розкидає декілька сотень кримінальних проваджень у Франківську, Чернівецьку, Тернопільську області… Знову починається паніка серед бійців, особливо по Івано-Франківську, де судді помилково сприйнявши бійців за дезертирів, виносять ухвали про затримання. Розібравшись, всім стає соромно, і ця ганебна практика припиняється!

5. З лютого, березня – йде масове закриття кримінальних проваджень як за клопотаннями бійців. Спочатку прокуратура такі закриття з піною біля рота оскаржувала в апеляційному суді, тепер вже не оскаржує, а навіть сама починає звертатись з такими клопотаннями.

Квітень 2016 р – військова прокуратура розпочинає розслідування по командуванню частини, щодо величезної кількості СЗЧ.

6. Тернистим був шлях, певен, що прийшла черга і до чистих виправдувальних вироків… «Проломимо» першу справу – далі піде легше, так само було з закриттям кримінальних проваджень. Далі амбітні плани по перегляду вироків та повній реабілітації бійців 51 ОМБр.

Єдине не можу зрозуміти, чим бійці по справа 2015 року, які зараз, як ті злочинці ходять на відмітки в міліціополіцію, відрізняються від тих по яким зараз військова прокуратура дає згоду на закриття справ. Такий самий бойовий шлях, ті ж нагороди, заслуги на сході… Мізки закипають, бо логіки не має….

Підсумки:

1. ЖОДНОЇ СПРАВИ ПО ДЕЗЕРТИРСТВУ БІЙЦІВ 51 ОМБр ЗІ СХОДУ – НЕМАЄ!!! Всі справи це так зване самовільне залишення частини по прибуттю зі сходу, коли бійців командири відпустили з частини додому.

2. В принципі, військово-прокурорську лавину з енкаведистським спрямуванням ми зупинили. З 1760 бійців, які були внесені в списки СЗЧ 51 ОМБр, - засуджено 192 особи (10%). Загалом по Україні, згідно Реєстру – 3347 чоловік.

3. Найгірше, що тепер загрожує бійцям – це закриття кримінального провадження в суді, але це статус несудимого. Три бійці вже розпочали боротьбу за чистий виправдувальний (там вже відбулось 5-6 засідань) Від їхньої сили волі залежить доля інших бійців, бо ще в провадження військових прокуратур перебуває приблизно 400 проваджень. Куди ділась решта – невідомо!

Хлопці боріться, бо ви того варті! - написав адвокат.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus