USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Стало відомо, скільки платитимуть українці за комуналку восени

26 Квітня 2016 23:57
Восени за "комуналку" у квартирі площею 50 квадратних метрів доведеться платити 2364 гривень, замість теперішніх 1457 гривень на місяць.

Про це розповіла Gazeta.ua експерт Державного агентства з енергозбереження та енергоефективності Марія Яковлєва.

"Сім'я з трьох осіб, яка живе у багатоповерхівці, використовує в середньому на місяць 200 кіловат електроенергії, по 5 "кубів" гарячої та холодної води. Зараз за світло у Києві платять 156 гривень, холодну воду - 51 гривню, гарячу воду - 205 гривень, газ - 95 гривень, опалення - 950 гривень. Всього 1457", - пояснила експерт.

Нагадаємо, з 1 травня 2016 року вартість електроенергії, що виробляються АЕС, підвищать практично на 8%.

"Восени за комунальні послуги в квартирі площею 50 "квадратів" доведеться платити більше двох тисяч гривень. Електроенергія обійдеться у 200 гривень, холодна вода - 60, гаряча - 394, газ коштуватиме так само - 95 гривень. Опалення буде значно дорожчим - 1615 гривень", - сказала Марія Яковлєва.

Щоб економити, експерт радить встановити лічильники. Газовий обійдеться від 2 до 4,5 тисяч гривень. Індивідуальний лічильник на центральне опалення коштує 4-5 тис. грн. У квартирі таких потрібно три-чотири - по одному на кожен стояк. Можна за 1,5 тисяч гривень встановити двозонний лічильник електронергії.

"Найефективніше - скластися з сусідами й купити лічильник тепла на будинок. Він коштує від 65 тисяч гривень. Якщо в будинку є об'єднання співвласників багатоквартирного будинку - можна звернутися до агентства з енергоефективності та енергозбереження. Тоді до 40% вартості приладу компенсує держава. Місцева влада може компенсувати 15-20% кредиту на утеплення", - радить Яковлєва.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 14
Анатоль_ Показати IP 27 Квітня 2016 00:36
Нічого не поробиш, брати мої! Треба буде терпіти! Іде війна!
Думка Показати IP 27 Квітня 2016 07:34
Але ж добре стало, хлопцi!
123 Показати IP 27 Квітня 2016 08:25
А де державні гарантії щодо "випередження зростання доходів населення над зростанням цін/тарифів на житлово-комунальні послуги"????? Стаття 30. Принципи державного регулювання цін/тарифів на житлово-комунальні послуги 1. Державне регулювання цін/тарифів базується на таких основних принципах: 7) гарантії соціального захисту населення при оплаті за житлово-комунальні послуги та випередження зростання доходів населення над зростанням цін/тарифів на житлово-комунальні послуги;
Саша Показати IP 27 Квітня 2016 08:26
Дякую за успішні реформи. "Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці."
авас Показати IP 27 Квітня 2016 08:27
д*ра ця яковлєва
Дивина Показати IP 27 Квітня 2016 08:30
Цікавий в нас народ, як жили більш менш нормально, то раз два "майданутих" зібрали, скакали на майдані , як ненормальні, хлопці бідні загинули, за людей яким так до європи хотілося. І за що? За таке життя. Тепер шикарно живемо і ще будем краще... А ще потім будем рабами європи бо транши треба віддавати, а хто ж їх буде цікаво віддавати, а ми з вами! Чому зараз не збираєте майдан, води не має(хоча стільки грошей європа позичила), опалення паршиве було, ціни космічні...... Дивний ви народе, напевно й справді вам тепер добре живеться.
КУМ Показати IP 27 Квітня 2016 08:31
Доведеться економити,шара закінчилась.Лічильники на все,енергозберігаючі технології,діодні лампочки,двозонний лічильник,повний контроль над використанням енергії у кожній сімї,так живе весь світ.Тяжко буде,але хіба є інший шлях.Звичайно контроль чиновників,але це вже залежить від кожного і від суспільства в цілому.
Думка до КУМ Показати IP 27 Квітня 2016 09:54
"Лічильники на все,енергозберігаючі технології,діодні лампочки,двозонний лічильник,...",- воно то так, але за який, вибачте, куй?
DEXTER Показати IP 27 Квітня 2016 08:38
ПОРОШЕНКО казав: " Будем жити по новому" свого слова дотримав)))
Ігор Показати IP 27 Квітня 2016 09:12
Влада так людей притискає. Щоб встановлювати такі тарифи спочатку треба людям нормально заплатити, працевлаштувати, а то з чого брати гроші,щоб платити? Тут плакати треба! А влада піднімає, люди не платоспроможні, бо ще треба їсти, одягнути речі першої необхідності засоби гігієни, на що ціни теж зростають, тому оплатити за кварплату не вистачає коштів і держава ЗАБИРАЄ квартири. От так вони роблять з українським народом. Бо самі депутати Верховної ради мють зарплати понад 15 тисяч, їм є щоб підвищити, а простим немає. Так що висновки вже всі зробили, це влада яка знущається з народу, вже доходить до того, що якщо нема що здерти з простих громадян, то квартиру забирають. ЛЮДСЬКІ БІДИ І СЛЬОЗИ так просто не минають, пам"ятайте шановні владці
Анонім Показати IP 27 Квітня 2016 12:23
Люди добрі, та за що це все нам????
Анонім до Анонім Показати IP 27 Квітня 2016 14:19
коментар було видалено
Юкраїнець типу до Анонім Показати IP 27 Квітня 2016 14:53
Це все за .Блострєльство втикайте дальше і жріть свої плоди.
Ігор Показати IP 22 Травня 2016 15:41
Г*ндони тепер зовсім ніхто не буде платити