USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.15 39.45
  • PLN 9.71 9.93

Тариф на електроенергію для населення має бути вдвічі вищим, – Міненергетики

11 Травня 2021 15:16
Ринкова ціна електроенергії для населення удвічі вища, ніж нинішня в розмірі 1,68 грн за кВт-год завдяки урядовим обмеженням на ринку електроенергії.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав заступник міністра енергетики Юрій Бойко, передає УНІАН.

За його словами, кінцева ціна на електричну енергію для споживачів (у тому числі – побутових) складається з безпосередньо вартості електроенергії на ринку, тарифу на її передачу високовольтними мережами НЕК «Укренерго», тарифу на розподіл низьковольтними мережами операторів систем розподілу, тарифу на поставку і податків.

Бойко зазначив, що сьогодні в умовах ринку тариф для населення має бути удвічі вищим і відрізнятися в залежності від регіону України.

«Для побутових споживачів ця ціна мала бути вже з 1.07.2019 року значно вищою щодо поточної (1,68 грн за кВт-год) і диференційованою залежно від області. Так, на сьогодні ціна має становити від 2,60-2,96 грн за кВт-год по місту Києву та Дніпропетровській області до 3,70-4 грн за кВт-год в Івано – Франківській та Луганській областях відповідно (тариф на розподіл на сьогодні найвищий саме в Луганській області та втричі вищий, ніж у Києві)», – написав він.

Заступник міністра підкреслив, що разом з тим, завдяки дії урядової постанови, яка зобов’язує державні енергокомпанії продавати електрику за регульованою ціною, тарифи для населення залишаються доступними.

Він зазначив, що після скасування з січня 2021 року дії пільгового тарифу на електрику в розмірі 90 копійок за перші 100 кВт-год, середньозважена ціна на електрику зросла на 32%, з 1,21 грн за кВт-год до 1,60 грн за кВт-год.

«Так, зараз середня вартість електричної енергії для побутових споживачів становить близько 1,60 грн за кВт-год (з урахуванням зонного обліку), з яких тільки транспортна складова (середньозважена) становить 1,51 грн за кВт-ч. Таким чином, безпосередньо на електричну енергію залишається тільки 9 копійок», – пояснив чиновник.

За інформацією Бойка, ціна на електроенергію безпосередньо впливає на розмір платіжки для близько 16,7 млн побутових споживачів (домогосподарств і прирівняних до них категорій), і охоплює все населення України.

Нагадаємо, 28 квітня Кабмін прийняв рішення про ще одне продовження дії фіксованої ціни на електроенергію для населення в розмірі 1,68 грн за кВт-год.

Крім того, згідно з документом, державним компаніям НАЕК «Енергоатом» і «Укргідроенерго» доручено до 15 травня укласти з постачальниками універсальних послуг договори про надання послуг із забезпечення доступності електроенергії для побутових споживачів.

Державні компанії «Енергоатом» і «Укргідроенерго» розкритикували нинішню редакцію постанови та заявили, що це призведе до додаткових багатомільярдних витрат.

28 грудня 2020 року Уряд скасував пільгову ціну на електроенергію для населення – 90 копійок за 1 кВт-год за умови споживання до 100 кВт-год – з 1 січня до кінця березня 2021 року і встановив її на рівні 1,68 грн за 1 кВт – год на весь спожитий обсяг.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 27
!"№ Показати IP 11 Травня 2021 15:30
Все вірно. Спочатку знищили свою атомну енергетику в угоду парашії, а тепер тарифи піднімати взялись... В растов, в растов готуйтесь скотиняки!!!
Анонім до !"№ Показати IP 11 Травня 2021 17:17
Ти коли всіх виселиш,сам панувати будеш?
Анонім до Анонім Показати IP 11 Травня 2021 17:28
Панувати ? ... Да ви больне трохи.
Москаль до Анонім Показати IP 11 Травня 2021 17:58
Попануе, вкраде и втече
Анонім до Москаль Показати IP 11 Травня 2021 18:04
Всіх по собі не рівняйте. І просто пнх.
Власолена Показати IP 11 Травня 2021 15:31
А не зліпнеться ?!!
Ура .перемога!!! Показати IP 11 Травня 2021 16:34
Ура .перемога...швидше робiть...а то ще вiрю що ви за мене))))
скептик Показати IP 11 Травня 2021 16:50
махмутов у 2020 році одержав прибутків в 3 рази більше ніж у 2019. ЩЕ ЙОМУ МАЛО ? ЙОМУ ПИСОК НЕ РОЗІРВЕТЬСЯ ?
свс Показати IP 11 Травня 2021 16:53
А пенсии и зарплаты во сколько раз надо подымать.......
Йорка до свс Показати IP 12 Травня 2021 16:02
А для чого?! Все і так люкс...тарифи потрібно підняти принаймі на поділку вище.... Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! або. В своїй хаті своя правда і сила і воля святая.... Потім прокинетеся....
Луцьк Показати IP 11 Травня 2021 17:00
Спочатку заробітну плату підніміть до Європейського рівня. Там від 3000 євро, а в нас від 2000 гривень....
Анонім Показати IP 11 Травня 2021 18:20
Ура!!! Нарешті ми в Європі! Чи в #опі???
Анонім до Анонім Показати IP 11 Травня 2021 19:33
То кінець епохи бідності. після перемоги 73% ніхто в Європу й не йде.
Енергоспоживач Показати IP 11 Травня 2021 18:22
Ура!!! Нарешті ми в Європі! Чи в #опі???
Вчитель до Енергоспоживач Показати IP 11 Травня 2021 19:34
При моїх 4 тис. доларів зарплати, то смішні тарифи.
Шерлок Показати IP 11 Травня 2021 19:44
Кому маю дякувати? Тільки не лящіть, що винуватий Янукович, Колесніченко, Медведчук. Наберіться сміливост, владці постмайданної України, і і визнайте, що українську економіку, енергетику, медицину, освіту в угоду Європі ви ЗНИЩИЛИ. Тепер взялися нищити людей.
Ау_янночка_проснись_ до Шерлок Показати IP 11 Травня 2021 20:12
Вам би пролікувати голову, чи що... Після Майдану, на якому ви відгрібли, при Поросі, економіка стабільно зростала, стабільно. А енергетику вхайдохав раб олігархів, - зє. Йому й подякуємо, з часом.
скептик до Шерлок Показати IP 11 Травня 2021 22:28
у тебе головка бо-бо, убоге ти наше. узурпував владу хто ? не дзеленько часом ? збільшив суми кредитів у МВФ ХТО ? не дзеленько часом ? повний бардак у державному управлінні зробив хто ? повернув корупційні схеми хто ? а хто знизив реальний ВВП протягом 2020 року до мінус 18% ? також порошенко ? чи може рояльний президент ? тільки не від слова Royal, а від слова "piano". енергетику порошенко знищив чи може оте зеленодупе, яке зупинило атомні електростанції ? чи може порошенко організував договорняк при закупівлі ср"н"ї вакцини в індії , заплативши ДОРОЖЧЕ як пропонував виробник ?
Анонім до Шерлок Показати IP 11 Травня 2021 22:34
ціни на газ і комунальні послуги у жовтні 2019 року хто підняв ? порошенко чи може зеленський ? то хто нищить людей ?
???!!! Показати IP 11 Травня 2021 23:00
А ви думали кредити МВФ Яценюк віддавати буде. Почекайте, ще й земельку пригребуть. От тоді від голоду застрибаєте а не як в 13-14 від сититих дурощів.
Да да да до ???!!! Показати IP 12 Травня 2021 13:38
Кредити кажеш ... Тобі нагадати що законтачена янночка 40 млрд. ЗВР профукала, тримаючи за їх рахунок долар по 8, і обкрадаючи Україну в три руки?
Qwerty Показати IP 11 Травня 2021 23:24
А це часом не син Бойка ОПЗЖ який скупив всі обленерга за копійки?
Дідо Показати IP 12 Травня 2021 02:44
Дуже шкодую що живу серед д*біл*в, вам ще перед майданом про це говорили.
Ага до Дідо Показати IP 12 Травня 2021 13:41
Вас серед тих ди*і*ів і не видно. Якось ви з ними на одно лице. І не шкодуйте, пакуйте портки, і до к**ченого в ростов.
Дідо до Ага Показати IP 13 Травня 2021 14:05
Це і моя держава теж, то ж рекомендую вам за валізу і до Польщі, до пана холопувати, ви ж до цього звикли.
Всім, всім, всім Показати IP 12 Травня 2021 08:55
Майдан без дозволу Заходу? Ніхто нікого не тримає в цій країні!
Пенсіонер Показати IP 12 Травня 2021 11:51
Так робіть.