USD 39.80 40.10
  • USD 39.80 40.10
  • EUR 39.85 40.20
  • PLN 9.85 10.10

Таємниче сяйво да Вінчі: чи побачать українці рідкісне явище

20 Травня 2023 00:23
У неділю, 21 травня, українці зможуть стати свідками незвичайного космічного феномену. Приблизно о 23:00 за Києвом потрібно буде подивитися на захід, і ви побачите, що на Місяці видно тонкий півмісяць.

Про це пише The Guardian.

Тільки 5% видимої частини супутника нашої планети буде освітлено світлом Сонця. У той же час інша частина Місяця буде слабко світитися через феномен відомий як сяйво Землі, вперше пояснений знаменитим вченим Леонардо да Вінчі.

Неосвітлена частина Місяця світитиметься завдяки тому, що відбите від Землі сонячне світло потраплятиме на наш супутник.

Феномен, який вперше описав ще у 16 столітті Леонардо да Вінчі ще називають попелястим світінням Місяця. Ця дивовижна подія відбувається, коли сонячне світло відбивається від поверхні Землі, освітлюючи темний бік Місяця. Зазвичай він прихований від очей. Хоча на Місяці стає дуже темно, коли Сонце заходить, він не стає повністю чорним, оскільки все ще має джерело світла – Землю.



Можна спостерігати «сяйво да Вінчі», коли на горизонті з’являється серп Місяця після заходу або перед сходом Сонця. Слабко освітлений бік Місяця буде видно протягом кількох днів до і до п’яти днів після молодика. Для цього не потрібне спеціальне обладнання, його видно неозброєним оком. Однак після п’яти днів вам може знадобитися телескоп, щоб продовжити спостереження.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus