USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

«Тітушки» хотіли нажитися на книжках Інституту літератури в Києві

23 Січня 2014 23:29
За лічені метри від епіцентру протистояння між силовиками і протестувальниками на вулиці Грушевського в Києві розташований Інститут
літератури імені Тараса Шевченка Національної академії наук. Його директор академік Микола Жулинський, виходець з етнічної Волині, поділився із Радіо Свобода:


– Наші фонди, тобто рукописні фонди Івана Франка, Лесі Українки, Панаса Мирного, тобто багатьох-багатьох українських письменників-класиків зберігаються не на Грушевського, слава Богу, ми їх зберігаємо на вулиці Кутузова у спеціально обладнаному приміщенні, але на Грушевського, 4 у нас зберігається фонд дуже важливий, це особиста бібліотека Івана Франка. Ми, передусім, за неї переживаємо. Також за нашу бібліотеку Інституту літератури, яка має надзвичайно цінні колекції.
– Яким чином Ви намагаєтеся захистити фонди на Грушевського?
– Керівництво Майдану виділило охорону і ця охорона постійно підтримує порядок, і не пропускає зайвих людей. Ми в середу звернулися вже і до керівництва Євромайдану, і до адміністрації президента, щоб надали допомогу щодо збереження, тому що проривалися тітушки у пошуках якогось збагачення, бо розбивали двері, шукали щось у столах, сподіваючись знайти якісь гроші чи що. Тому керівництво Майдану виділило охорону і ця охорона постійно підтримує порядок, і не пропускає зайвих людей. Крім того, ми серед наших співробітників створили чергування, переважно молодих людей, і вони
чергують удень і вночі в Інституті.
– Прем’єр Микола Азарова назвав протестувальників у центрі Києва терористами і радикально налаштованими бойовиками. Як Ви бачите цих людей, які збираються поруч?
– Я думаю, що з боку прем’єр-міністра обзивати своїх громадян, які протестують проти політики цього уряду і президента, «терористами», вважаю, що це може підлягати навіть судовому переслідуванню, тому що таких речей говорити не можна. Я пам’ятаю свого часу, коли почалися протести, перший намет з’явився на Хрещатику «Геть Кучму», то мене Президент України Леонід Кучма просив поїхати до Президента Польщі Кваснєвського порадитися, що робити. Кваснєвський сказав тоді мені у Варшаві: перекажіть, що коли з’явився хоча б один намет, то вже треба йти на переговори й шукати порозуміння й компроміси.



На фото: вигляд з вікна Інституту літератури НАН України в Києві
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Я Показати IP 28 Січня 2014 05:37
Вам, ще самим не надоїло цей маразм писати. На майдані реально (не тоді коли віче, а в будні дні) більша половина колишніх зеків, членів радикальних угрупувань, яким нудно просто тупо стояти на майдані, ось вони і займаються своєю прямою професійною діяльністю, а потім, як в дитячому садку-це не ми це тітушки.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus