USD 40.80 41.20
  • USD 40.80 41.20
  • EUR 40.80 41.40
  • PLN 10.22 10.48

У 2019 році кошти на підтримку аграріїв скоротили на мільярд, – Ірина Констанкевич

17 Січня 2019 14:02
268 волинських фермерських господарств подали заявки на отримання бюджетної субсидії у 2018 році на загальну суму понад 6,5 млн грн. Про це повідомляється у відповіді Волинської обласної державної адміністрації на запит народного депутата Ірини Констанкевич щодо підтримки фермерських та особистих селянських господарств.

«За інформацією Укрдержфонду, це становить понад 9 відсотків всіх нарахувань по Україні. Зокрема, 34 новоствореним фермерським господарствам області (перші три роки після їх створення, але не раніше 1 січня 2016 року) бюджетна субсидія нарахована з розрахунку 3000 гривень на 1 гектар, на загальну суму близько 1,5 млн грн. 234 господарствам, які створені до 1 січня 2016 року, нараховано понад 5 млн грн бюджетної субсидії», – зазначається у відповіді на запит. Також додається, що станом на 26 грудня 2018 року виплата бюджетної субсидії не проведена.

У рамках бюджетної програми «Надання кредитів фермерським господарствам» кошти отримали лише три фермерських господарства Ківерцівського, Луцького та Старовижівського районів. Загальна сума, яку передбачили на придбання сільськогосподарської техніки та обладнання до неї, інші господарські цілі – 758,8 тис. грн.

Комплексна програма розвитку галузі агропромислового комплексу на 2016-2020 роки діє на умовах співфінансування, згідно із якими, 50 % виділяється з обласного, а 50 % – з місцевого бюджету. За даними ОДА, у 2018 році у програму включилися 14 районів та 35 об’єднаних територіальних громад. 765,4 тис. грн було спрямовано як дотацію власникам 1,6 тис. особистих селянських господарств за утримання 5103 корів (ОСГ, які утримують три і більше корови). 55,6 тис. грн дотаційних коштів виділили для 57 власників особистих селянських господарств на утримання телиць до 2-х річного віку. 34,8 тис. грн спрямовано як дотацію на посів жита та гречки, а 89,3 тис. грн – на посадку садів та ягідників.

«У держбюджеті-2019 на 1 мільярд гривень скоротили кошти на підтримку аграріїв. Загалом у держбюджеті передбачили 5,9 млрд грн на розвиток аграрного сектору, – розповідає народний депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич. – На півмільярда гривень зменшена сума на підтримку скотарства, зберігання і переробку сільгосппродукції та аквакультуру (рибництво) і на стільки ж – на підтримку сільгоспвиробників».

Міністерство фінансів переконує, що максимально залучатиме українські банки для надання дотацій фермерським та особистим селянським господарствам. Однак, як повідомлялося раніше у зверненні до Ірини Констанкевич, Асоціація фермерів та приватних землевласників Волинської області вкрай занепокоєна такою ситуацією. На думку, аграріїв дотації повинні розподілятися виключно через Український державний фонд підтримки фермерських господарств.

Минулого року у Верховній раді зареєстровано законопроект 8182 «Про державну підтримку сільського господарства України» щодо відновлення справедливості у питанні державної підтримки галузі тваринництва». Законопроектом передбачається зміна підходу щодо перерозподілу бюджетних коштів на підтримку невеликих сільсьгосптоваровиробників та фермерських господарств. Ірина Констанкевич є співавтором документу.

Соломія Добролюбова
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
СГТОВ Показати IP 17 Січня 2019 14:18
Аграрникам осталось ще лише в держ банках засидітись і точно голобосими будуть. Окрім невдалої дотаційної програми, контрольом області курчаками, ще й утопія в брехню держбанків. Вдало рік розпочинаємо!

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus