USD 39.70 39.94
  • USD 39.70 39.94
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.75 9.90

У Луцьку ініціюють перейменування свята «День перемоги»

20 Листопада 2014 12:27
Старі назви «День перемоги» та «Річниці визволення Луцька від фашистських загарбників» стали «неугодні» членам виконкому Луцькради, тому їх вирішили змінити.

Про це йшлося під час засідання виконкому Луцької міської ради сьогодні, 20-го листопада.

Під час обговорення назв свят члени виконкому розпочали політичні та історичні дебати. Михайло Щур запропонував «Річницю визволення Луцька від фашистських загарбників» змінити на «Річницю визволення Луцька від нацистських загарбників», мотивуючи пропозицію тим, що в Луцьку ніколи не було фашистів. За таку ініціативу змін більшість проголосувала.

День перемоги 9 травня теж вирішили перейменувати на «Вшанування пам’яті жертв Другої світової війни», й ця пропозиція була ухвалена. Однак ці зміни вважаються лише на місцевому рівні, адже щоб держава назва свята «День перемоги» була змінена на захід із вшанування – це мають ухвалити у Верховній Раді України. Про це депутати Луцькради обіцяли клопотати.

Зазначимо, фінансування заходів державного, обласного, місцевого значення в місті Луцьку на 2015 – передбачає суму 700 тисяч гривень, з них 170 тисяч гривень спрямують на організацію заходів з відзначення 930-ї річниці створення міста.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 23
лучани Показати IP 20 Листопада 2014 12:31
День перемоги російських фашистів над німецькими фашистами.
віктор до лучани Показати IP 20 Листопада 2014 13:00
в 1945 перемогли німецьких фашистів...в 2015 переможеио російських фашистів...правда за нами...слава україні...смерть ворогам...
Дончанин до віктор Показати IP 20 Листопада 2014 14:02
коментар було видалено
ОСЬ до лучани Показати IP 20 Листопада 2014 17:09
Дивіться і вихваляйте Щура! http://pikabu.ru/story/natsizm_i_fashizm_raznitsa_mezhdu_dvumya_ideologiyami_1352316
Анонім до лучани Показати IP 9 Травня 2015 17:47
В чем отличие преступлений нацизма (концлагерь) и сталинизма (ГУЛАГ)? Из Гулага вышел Солженицын, из концлагеря вышел кусок мыла, а мыло это было когда то - маленьким ребенком, которому просто не повезло быть евреем. Есть такая древнегреческая поговорка "нельзя сравнивать несравнимые вещи"
сірий вовк до лучани Показати IP 20 Листопада 2014 12:37
Слухай, виродку, ти кого фашистами обізвав? Моїх дідів, моїх односельчан, які повернулися з фронту інвалідами, або не повернулися зовсім? Тих, чиї останки ми досі викопуємо по місцях війни, щоб їх перезахоронити по-людськи? Тих, кого чекали їхні діти і кого чекають досі? Як тебе земля після цього носить?
Анонім Показати IP 20 Листопада 2014 12:45
День Перемоги - це завжди було свято, на яке ми вітали свого дідуся. А з новою назвою якось вже і не годиться святкувати.
krasigor до лучанин Показати IP 20 Листопада 2014 12:52
Для мого діда свято Дня Перемоги було нарівні з Різдвом і Пасхою. І не тобі недолугому дописувати тут. Якщо ти дійсно лучанин, то мені шкода, що в нашу місті такі при..рі як ти.
лучанин до krasigor до лучанин Показати IP 20 Листопада 2014 17:22
мій дід пройшов всю війну він про неї ніколи не згадував а день перемоги не вважав свято. тролі вгомоніться . якщо в криму піти на роботу зараз це те саме що воювати в чечні на стороні росії кримчанам. москаль це окупант
лучани Показати IP 20 Листопада 2014 13:10
Це не день перемоги ,а день трауру або памяті. Без стограм та танців на могилах. Совєти нічим не могли похвалитися, то ж придумали "свято на поминках". 9травня на Меморіал не приходять ветерани ,бо їх вже живих нема, а приходять бувші вертухаї та вояки СА.
Анонім до лучани Показати IP 20 Листопада 2014 13:15
В Киеве прошла презентация нового футуристического журнала "Небесный миллион". Было все круто, но название немного напрягает
сірий вовк до лучани Показати IP 20 Листопада 2014 13:28
Якщо ти і тобі подібні танцюють на могилах - Бог вам суддя. А приходити на Меморіал зовсім не обовязково - потрібно в серці мати повагу і вдячність до людей, завдяки яким тебе, нерозумне створіння, не згноїли у Майданеку, або не зробили обрізаним євнухом, який здатний лише працювати на господаря.
лучани до сірий вовк до лучани Показати IP 20 Листопада 2014 13:52
Непотрібно спекулювати своїми дідами. Розмова йде про брехливе свято брехливої імперії СССР. Фашист Сталін почав Другу світову, а потім придумав святкування з пєснями та плясками на кістках 30 мільйонів. У Європі є День памяті 8 травня.
Дончанин до лучани Показати IP 20 Листопада 2014 14:04
Фашист Сталін почав Другу світову, заключив в 1937 году в Мюнхене договор, отдавший Германии часть Чехословакии.
лучани до Дончанин Показати IP 20 Листопада 2014 15:35
Вчи історію. Друга світова почалась 1 вересня нападом фашистської Німеччини та фашистського СССр на Польщу.
Віктор Показати IP 20 Листопада 2014 13:35
Хай живе славне свято- День Перемоги над фашизмом 9 травня!
віктор до Віктор Показати IP 20 Листопада 2014 14:06
буде день перемоги над фашизмом - російським фашизмом...
Анонім до віктор Показати IP 20 Листопада 2014 14:20
А что такое фашизм? Перечисли его основные признаки и покажи, что они имеют место в России, но отсутствуют на нынешней Украине и в США.
До щурів Показати IP 20 Листопада 2014 14:01
Щурі в міськраді не знають що фашисти і нацисти це тотожні слова за значенням тому й міняють назви. Як би міськрада не вголосувал, свята ці будуть в нашій пам'яті а ці депутати моглиб і не народитись якби не Перемога.
МИ Показати IP 20 Листопада 2014 14:20
А вони - депутати нездатні щоб щось розумне, полезне виришити, а займаються всилякою х...ею! За наші гроші!!!!!!!!
Я Показати IP 20 Листопада 2014 14:23
Як крали так і крадуть тільки вже по крупному по 20 тон золотих запасів нац.банку зі слів Гонтаревой
Анонім до Я Показати IP 20 Листопада 2014 15:13
Им же надо успеть, пока не выгонят.
доцент Показати IP 20 Листопада 2014 18:08
як святкував свято День Перемоги- так і буду святкувати! Як святкував 23 лютого День Радянської Армії- так і буду святкувати! А депутати мені до .....и!