USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

У Луцьку міліція правомірно кидала гранати в натовп під час штурму будівлі МВС

12 Червня 2015 11:02
Прокуратура області закрила кримінальне провадження, розпочате за фактом застосування працівниками МВС світло-шумових гранат під час штурму УМВС у Волинській області 19 лютого, за відсутністю складу злочину.

На думку прокурора, помилкою було небажання вже колишнього начальника УМВС у Волинській області Олександра Терещука погодитися з вимогами мітингувальників.

Про це повідомив прокурор області Дмитро Чепіжак під час прес-конференції сьогодні, 12 червня.

Нагадаємо, 24 квітня 2015 року стало відомо, що прокурор області ініціював відкриття кримінального провадження щодо працівників міліції, які застосовували світло-шумові гранати 19 лютого 2014 року під час штурму будівлі УМВС у Волинській області.

Як повідомив Дмитро Чепіжак, під час розслідування здійснили 150 слідчих дій, встановили осіб, які того дня згідно з наказом начальника МВС області охороняли громадський порядок.

«Начальник УМВС у Волинській області Олександр Терещук вів перемовини. Значна кількість людей вимагали пустити їх в приміщення. Начальник не погодився, мотивуючи це тим, що в приміщенні є зброя, таємна інформація, речові докази. Ми з’ясували, що перед початком штурму працівникам МВС видали спецзасоби. Ми проаналізували усі наявні в ЗМІ матеріали. Виявили, що мітингувальники мали при собі бити, ломи, вони виламали двері, розбили скло, закинули газові і димові шашки», - повідомив прокурор.

Присутнім продемонстрували відео штурму.

«Тут чітко видно, що це була не мирна акція», - зауважив Дмитро Чепіжак.

З його слів, використання спецзасобів регламентується Законом України «Про міліцію», згідно з яким світло-звукові пристрої правоохоронці можуть застосовувати для захисту і самозахисту, для припинення масових заворушень, при штурмі будівель, транспортних засобів.

Слідство встановило, що працівникам міліції видали 4 гранати, але не встановило, кому конкретно, бо документи не збереглися. Встановити, хто конкретно застосував гранати – також неможливо.

«Досудове розслідування закрите за відсутністю в діях працівників міліції складу злочину. Ймовірно, начальник УМВС Олександр Терещук вчинив неправильно, що він був проти проходу мітингувальників. Але зрозумійте мене правильно – згідно нормативно-правових документів, міліціонери мали право здійснювати заходи безпеки», - пояснив Дмитро Чепіжак.

З його слів, слідчі допитували Олександра Терещука, якого минулого тижня люстрували, але він багато коментарів не надав. Допитували також екс-голову ОДА Олександра Башкаленка.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 33
луцький Показати IP 12 Червня 2015 11:06
"Мітингувальники" з бітами цепурами, коктелями Молотова... у законі що прописано проти таких мітингувальників?! От коли закони будуть виконуватись ВСІМИ - тоді може і лад в країні буде, а так...:(
Віктор до луцький Показати IP 12 Червня 2015 11:47
Підтримую. Проти такої"справедливої" влади тільки такі методи і годяться.
ВікторУ до Віктор Показати IP 12 Червня 2015 12:40
А от чомусь зараз тиша, а крадуть безбожно і брешуть...
Григорій до луцький Показати IP 12 Червня 2015 11:50
Коли закон не ПРАЦЮЄ, НАРОД МАЄ ПРАВО НА САМОЗАХИСТ!
такто до Григорій Показати IP 12 Червня 2015 12:41
І що робити? Він тоді не працівав і зараз не працює! То де правда а?! Замусолили вам мізки та очі от що!!!
111 Показати IP 12 Червня 2015 11:12
Все правильно. З однієї сторони ми тоді були в стані ейфорії, з іншої - "мєнти" діяли в правову полі!
Анонім до 111 Показати IP 12 Червня 2015 11:38
.."ми тоді були в стані ейфорії" - тобто під кайфом?
111 до Анонім Показати IP 12 Червня 2015 11:45
Кому що, а курці просо...
123 Показати IP 12 Червня 2015 11:56
Люди, які на вулиці з закритими мордами, з коктелями Молотова, палками - це є бандитизм. І міліція діяла правильно, як у всьому цивілізованому світі. Пока в нас по вулицях будуть ходити всякі батальйони - толку в державі не буде. Повинна бути армія, міліція, СБУ - ВСЕ!!! Але ці служби повинні працювати на народ.
321 до 123 Показати IP 12 Червня 2015 12:44
А "народом" себе назвала купка молодиків начолі з деякими недополітиками і все це зробила! А справжній народ тепер пожинає плоди...
Анонім до 321 Показати IP 12 Червня 2015 13:10
А справжній народ тепер пожинає плоди тому, що воюэ проти тих, кому не сподобалось те, що ви наробили.
Яша Показати IP 12 Червня 2015 12:02
Такий прокурор заслуговує поваги. Не повівся на купку, які палками й коктейлями Молотова рвалися до влади. Було б добре ще проти них розпочати кримінальне провадження по факту знищення та пошкодження державного та комунального майна і т.д.
lol Показати IP 12 Червня 2015 12:21
Правильно. А то кожен день можна штурм робити і звинувачувати міліцію в тому що вони дають відпір.
Kexfyrf Показати IP 12 Червня 2015 12:32
Міліція захищала злочинну владу! І в самих рило в пушку , кришуючи наркомафію , автозлодіїв, Шлюх і квартири для борделей! То вони ж добровільно з своїх золотих місць не підуть ніколи.Страшно в Луцьку захисту немає ні від кого. Напишеш заяву , то ще й міліція допоможе злочинцям!!!
Анонім до Kexfyrf Показати IP 12 Червня 2015 13:35
а зараз влада не злочинна? менше красти стали?
не пацик Показати IP 12 Червня 2015 13:41
рішення прокуратури озвучено-міліція діяла правомірно : виникае питання а хто повинен платити за пошкоджене майно а там велика сума набереться і приміщення державне- і основне а зброю вкрадену найшли чи також правомірно вкрали ?
коля до не пацик Показати IP 12 Червня 2015 14:36
ти що хто її шукає ментам дали по неповній посадовій тай порушили кримінальні справи от і все!!!!!!!!!!!!!
ку до не пацик Показати IP 12 Червня 2015 14:04
Мені здається, що тут булоб правильно порушити кримінальне провадження по факту вчинення таких дій, а фото розміщені на різних інтернет порталах новин при незаконному штурмі адмін приміщень використати спочатку для розшуку тих д....в які це робили, а потім і в якості доказів в суді, ну а щодо встановлення осіб тих хто був з закритими мордами то допитати тих хто був без балаклав. І булоб добре якщоб суд стягнув з тих молодиків з надлишком тестостерону в яйцях усі збиткі які понесла Держава на відновлення приміщень. А міліціонерам, яких поставили на коліна слід пред"явити позови про відшкодування моральної шкоди до тих хто їх наколіна ставив чим принижував честь і гідність людини. До речі в Європі і тим більше в США такий позов би задовольнили аж на ура і стягнулиб таку суму моральної шкоди що вониб до кінця своїх днів її віддавали, при чому це за умови що тих розумників не поклалиб там на місці з БОЙОВОЇ ЗБРОЇ за такі дії.
Знайте Показати IP 12 Червня 2015 14:12
Додавили через прокуратуру Терещука а тепер пафосно прокурор заявив що складу злочину немає ніби Чепіджак не розумів відразу що міліція режимний обєкт і коли йдуть на штурм з ломами і коктейлями то закон дозволяє захист.
не пацик до Знайте Показати IP 12 Червня 2015 14:20
ми вже давно нічого незнаем а тим більше нерозуміем : по закону повино бути як це бачить дописувач 14-04
Анонім до не пацик Показати IP 12 Червня 2015 22:48
А кто виноват в том, что ты дебил, ибо пользуешься источником информации только с одной стороны? Или интернетом не можешь пользоваться?
ДО - Kexfyrf Показати IP 12 Червня 2015 14:23
Волинська міліція: ми з народом, ми - українці : Новини... unian.ua›politics…volinska-militsiya-mi-z-narodom…ПЕРЕГЛЯНТЕ ЦЕ ВІДЕО І ТОДІ ТОБІ ДУРНЮ СТАНЕ ЯСНО ЧИ В НАШИХ" МЕНТІВ" РИЛО В ПУШКУ!!!!!!
Анонім Показати IP 12 Червня 2015 15:07
І настане час коли будуть допитувати вже цього прокурора чому не притягував до відповідальності погромщиків і за чиєю вказівкою ініціював розслідування по міліціонерах та Терещуку і буде цей прокурор на допиті також не багатослівний...
андрій Показати IP 12 Червня 2015 16:25
Я щось нерозумію,значить можна з пациками погнати з ментів,побити вікна,а ще краще відібрати зброю,і відразу стану героєм?????Це репліка до прокурора,що хтів пропіаритись!!!!!
макаревич Показати IP 12 Червня 2015 19:33
данілова, троця і горбатюка з УБОЗА - на палю!!!
555 Показати IP 12 Червня 2015 21:03
Всі хто засуджує в своїх коментарях тих людей, що стояли біля МВД, вам потрібно вимагати повернення Януковича.
Анонім до 555 Показати IP 12 Червня 2015 22:49
коментар було видалено
Патріот Показати IP 12 Червня 2015 21:20
Менти мали перейти на сторону народу. Та вони докінця підтримували режим яника і ті злочинні закони. Того люди були змушені чинити справедливість. То це хіба не злочин зі сторони ментів?
Анонім до Патріот Показати IP 12 Червня 2015 22:51
"перейти на сторону народу", чи перейти на сторону іного кодла олігархів?
ку до патріот Показати IP 13 Червня 2015 00:19
Ага перейти і піти з, ще раз повторюсь, моодиками з надлишком тестостерону в яйцях, громити інші приміщення. А скажіть чому в США поліцейські як тільки бачать такі заворушення то придушують їх так жорстко, що вам і в страшному сні не присниться, БУДЬ ЛАСКА ДАЙТЕ ВІДПОВІДЬ ЧОМУЖ ТАМ НЕ ПЕРЕХОДЯТЬ НА СТОРОНУ НАРОДУ ну а у нас скажим так точніше відсили 3 % від всього населення міста?
Тамара Іванівна Раєв Показати IP 13 Червня 2015 00:49
Проходила повз приміщення УМВС у Волинській області 19 лютого 2014 року хвилин за двадцять до приходу мітингувальників (в основному студентської молоді, що рухалася по пр. Волі). Зауважила на вишикуваних у ряд перед дверима міліціонерах сумки з протигазами...У грудні-січні 2013-2014 рр. бачила правоохоронців лише з кийками... Студенти підійшли до приміщення з добрими намірами та вимогою негайно відкликати волинських силовиків із Майдану, де 18 лютого почалися розстріли. Пан Терещук замість того, щоб вислухати й відреагувати на вимогу мітингувальників сприяти припиненню кровопролиття у Києві, різко повернув у приміщення УМВС... На балкон вибігли бійці підрозділу "Сокіл" та почали кидати у бік студентів (в основному 18-20-ти річних дівчат) світло-шумові гранати. Натовп почав відходити від приміщення УМВС. Лише за якийсь проміжок часу до обласної міліції почали рухатись із вулиці С. Бандери люди в масках та з кийками, які й розпочали штурм у відповідь на застосування зброї. Водночас, із усіх прилеглих вулиць підходити люди, які були стурбовані почутими вибухами... Очевидно, що самі "правоохоронці" спровокували штурм будівлі УМВС у Волинській області 19 лютого 2014 року... Важко усвідомити, що майже через півтора року Української слави та трагедії, які не залишають байдужими весь цивілізований світ, знаходяться працівники державних служб, що готові й далі перекручувати факти та захищати неправомірні дії своїх колег... У прокуратурі та міліції теж є порядні працівники... Не бійтеся назвати речі своїми іменами...
ку Показати IP 13 Червня 2015 09:29
Ну якщо чесно то Терещук теж добрий слід було послухати тихо тих .... написати якусь бумажку мол відкликаю з Києва і т.д і т.п поставити печатку дати їм копію "шоб вони всім показували шо пепемогли" дай піти собі спокійно назад поклавши ту бумажку в далеку шухляду ну а потім сказати мол я все зробив то міністр винний і всьо.
Андрій Показати IP 14 Червня 2015 00:47
Та досить, в цій ситуації як завжди на горіхи дістанеться рядовому складу. От тільки, посудіть часом самі, з точки зору здорового глузду..В управлінні є воурожецка, й тут мчиться натовп розлючений й б*є вікна, палить приміщення й вразі вдалого штурму добирається до зброї..що далі ? половина із натовпу на хвилі ейфорії в той же день влаштували б у місті анархію. ( чи щодо їх психічної врівноважності було складно щось прогнозувати дії в рамках закону). А зі слів працівників міліції, які й кидали гранати, то вони й не могли завдати аж ніяких травм ! я перед цим днем був в києві на майдані, й повірте там міліція діяла на багто суровіше й гранати які кидали у натовп - були об*язані болтами..! от це жах....Волинські правоохоронці ще повелись поблажливо...це моя думка, яка пізналась у порівнянні. ті хто не був у Київі того не збагнуть! Так от, й у рядових працівників міліції є сім*ї, є діти! й не варто через корумпованого шефа міліції всіх вести під одну гребінку! стареотип мислення нашого населення мене вражеє, й поки так будуть думати, раз ДАЇшник - то всі козли, раз міліція - то всі мєнти! так цивілізовану країну не збудуємо панове. Підводжу підсумок, гарнати які кидали у натовп окрім того що були газові, не могли нанести натовпу ніякої фізичних ран. Натомість вивести коридором ганьби працівників міліції було так пафосно й пантово ! ай молодці, браво Данильчук! А далі деребанити та трощити меблі кабінетів приміщення! от вам Революція Гідності!