USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

У Луцьку на Водохреще освятили воду

19 Січня 2015 14:54
Хресний хід, а опісля ритуал освячення вод річки Стир відбувся сьогодні, 19 січня, на честь Хрещення Господнього. Так, віруючі лучани та просто любителі гострих відчуттів скупались у крижаній воді.

Дійство розпочалось із хресної ходи, яка близько 12:30 рушила від кафедрального собору Святої Трійці до місця освяти – на пляжі Центрального парку імені Лесі Українки.
Після урочистої ходи владика Луцький та Волинський Михаїл освятив води річки Стир. До слова, аби усе проходило безпечно та без ризику, біля водойми чергувало 11 рятувальників.
Першими після освячення у холодну воду пірнули перший заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик та депутат Луцькради Богдан Шиба.


Варто зазначити, що сходи, які вели до крижаної купелі традиційно прикрасили ялиновими гілками та новорічними іграшками.

Як розповіла щира вірянка Оксана, відвідини храму в це свято стало для неї та її родини доброю традицією. Дівчина вже десять років поспіль смиренно приходить до Свято-Троїцького кафедрального собору, аби зачерпнути посудину свяченої водиці та отримати боже благословення. І хоч лучанка зізнається, що наразі не наважується купатися у крижаній воді, утім, щиро вірить у її цілющу силу.
«Цього дня вода й справді особлива, адже вона набуває дивовижних властивостей. Для людей невіруючих підтвердженням цієї сили є те, що вода впродовж року не псується. А хто вірить, той може бачити Божі чудеса на власні очі», - запевняє Оксана.

ЧИТАТИ ЩЕ: ВОДОХРЕЩЕ НА ТЕРЕМНІВСЬКИХ СТАВКАХ

Довідка. Хрещення Господнє — хрещення Іваном Хрестителем Ісуса Христа на річці Йордані на старовинній паломницькій переправі «Віфавара», а також велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке православні та греко-католицькі християни відзначають 18-19 січня щороку. Це збігається зі святом Богоявлення (19 січня), однак ці свята слід розрізняти, хоча дві події двох свят відбувалися на одному місці з тими ж самими особами. Народні назви свята — Йорда́на (або Ордана), Водохреща.

ДИВИТИСЬ ТАКОЖ ФОТО КУПАННЯ БІЙЦІВ «АЗОВУ» НА ВОДОХРЕЩЕ В АЗОВСЬКОМУ МОРІ

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 19
Алекс Показати IP 19 Січня 2015 14:57
Останнє фото дуже показове :)
віряни до Алекс Показати IP 19 Січня 2015 16:06
І це з благословіння Михаїла... дуже показово!!!
бот Показати IP 19 Січня 2015 15:07
І шибанутий кругом сунеться... Все гавнішає і гавнішає...
:() до бот Показати IP 19 Січня 2015 15:35
100%, ніякої святої води не вистачить , щоб змити його гріхи. Бог все бачить.
дідо Показати IP 19 Січня 2015 15:21
Після купання нормальні люди пють чай або бульйон, а не горілку. Пропаганда алкоголізму.
вуйко до дідо Показати IP 19 Січня 2015 16:00
йой як страшно. Алкоголізм це невиліковна хвороба, а пропаганда по ТБ після 23.00 показує як держава дбає про здоров'я народу і ця остання фотка на ВН це крапля в морі.
! до дідо Показати IP 19 Січня 2015 16:14
В рот ніхто не вливає, хто схоче і без того знайде де випити.
лучанка Показати IP 19 Січня 2015 15:26
коментар було видалено
шошо Показати IP 19 Січня 2015 16:05
Шипа пля апять?:))) Людині немає що робити?!!!
так так до шошо Показати IP 19 Січня 2015 16:07
Так відправте його в АТО, щоб було чим зайнятись!!!
міша Показати IP 19 Січня 2015 18:25
піп-браконьєр. а таки да, на цьому вся показова "віра" людей і закінчується, вийде з цервки - мат, окунувся-прехрестився- горілочки хлоп! лайно, а не люди...
Анонім до міша Показати IP 19 Січня 2015 18:49
А ти наведи докази про браконьєрство і про мат. Бо інакше за таке тебе можна вирахувати і разом з "ВН" притягнути до відповідальності за розміщення комента.
Анонім Показати IP 19 Січня 2015 18:48
А що перший заступник голови облради при такій зарплаті собі людських плавок купити не може????
Вацык до Анонім Показати IP 19 Січня 2015 19:20
коментар було видалено
Наташа! Показати IP 19 Січня 2015 19:32
А тут ніхто нікого не заставляв пити, хто хотів той і підходив!
Антон Показати IP 19 Січня 2015 19:33
Це реклама торгової марки...
Олег Показати IP 20 Січня 2015 09:18
Еу, поверніть фото з горілкою!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
До аноніма Показати IP 20 Січня 2015 15:49
Перший заступник з Полісся, там не розуміють навіщо плавки.
добряк Показати IP 20 Січня 2015 18:22
Які добрі люди і плавки не такі і сказав не так і х,,,й кривий і кобила кульгава