USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

У Луцьку розбирають стелу Героїв Радянського Союзу

10 Листопада 2015 17:44
Чиновники дали дозвіл на будівництво житлового масиву у центрі міста. Втім, виявилося, що на території знаходиться стела Героям Радянського Союзу, яка заважає. Тепер її зносять.

У редакцію Інформаційного агентства Волинські Новини зателефонували обурені містяни, мовляв, історичну пам’ятку на розі вулиць Шопена та проспекту імені Василя Мойсея зносять.

Як виявилося, на місці події вже частину стели розібрали.

ЧИТАТИ ЩЕ: ВОЛИНСЬКИЙ ФРОНТОВИК НЕ ВИЗНАЄ СЕБЕ ВЕТЕРАНОМ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВЙНИ

Із цього приводу коментує ситуацію головний художник міста Ярослав Матвіїв. З його слів, цим процесом займається забудовник, бо стела на їхній території. Матвіїв запевняє, що частину історичної пам’ятки таки вдасться зберегти.

«Із початком будівництва житлового масиву, ця споруда потрапила в зону будівництва та обслуговування цього багатоквартирного житлового будинку з офісами. Так, до нас звернувся голова громадської організації спілки ветеранів, учасників війни, аби стелу перенести на територію військового музею. Ми це питання вивчали, директор музею не проти, втім, тут є проблема. Питання в тому, що стелу не можна перенести, бо вона зроблена з монолітного бетону, який у зруйнованому стані. Тому вирішили перенести лише основні елементи. Це як вихід із ситуації», - пояснює посадовець.

Зазначимо, що стела заважає приміщенню, яке зводить забудовник ЖК «Центральний».

До слова, у цьому ж таки будинку придбав дві двокімнатні квартири народний депутат Ігор Лапін.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 66
дочекались Показати IP 10 Листопада 2015 17:47
нарешті?
Sieger до дочекались Показати IP 10 Листопада 2015 17:59
Стули пельку, а то щось засмерділо і Орбіт тобі явно не допоможе.
тембр до Sieger Показати IP 10 Листопада 2015 20:23
Недоумкуватий колораде сідай у потяг і їдь на родіну поки тебе звісно ще пускають туди
історію не зруйнуват до дочекались Показати IP 10 Листопада 2015 19:43
А чим тебе запам'ятають нащадки? Твоя писанина точно через пару годин зытреться з пам'яті!!!
свет до історію не зруйнуват Показати IP 10 Листопада 2015 20:46
окупацыей крыма как ти понял не чета тебе
Анонім до свет Показати IP 10 Листопада 2015 22:18
крымчанами?
467 до дочекались Показати IP 11 Листопада 2015 07:02
Та потрібно той будинок знести, і зробити сквер біля стели
Анонім до 467 Показати IP 13 Листопада 2015 14:24
Девивя бо ще потонеш з цією каменюкою
память Показати IP 10 Листопада 2015 17:51
Кононовичі, ви де? Журавльову, колишньому викладачеві соцфаку і корифану тестя одного з вас заважає стела з іменами Героїв, а ви наче тут і ні при чому.
лучанка до память Показати IP 10 Листопада 2015 18:23
Журавльов і закритий три роки тому його привтний інститут був лише для прикриття, тепер новий паспорт будови оголошує про будівництво не гуртожитків і навчальних корпусів, а багатоквартирного житлового будинку
Усім. до память Показати IP 10 Листопада 2015 21:00
З цим людьми це погоджено. Вони самі запропонували перенесення обеліска у музей военної техніки. Вони мудрі люди.
Іван Показати IP 10 Листопада 2015 17:56
буде алея лапіна, бля дожилися, дєди-ваєвали! депутати атабрали!
Анонім до Іван Показати IP 16 Листопада 2015 10:47
Память и славу дедов наших, которые жизнью своей заплатили за нашу свободу уничтожить не удастся!
ковель Показати IP 10 Листопада 2015 17:57
якось не по-людськи
Усім. до ковель Показати IP 10 Листопада 2015 21:05
Все іде як раз по - людськи. З хранителями цієї ментальності порадились. Вони самі запропонували місце збереження. Музей військовий. Міністерство оборони погодилось. Влда здійснює дуже цивілізований захід з врахуванням бажання літніх людей-учасників тих подій і тих хто схильниф до них. Адже вже робились спроби деструктивного характеру..
дожилися Показати IP 10 Листопада 2015 18:05
люди життя молоде поклали - а тут мажорному будинку бачите табличка заважає .
Sieger Показати IP 10 Листопада 2015 18:06
Стелу як вже знесли, то знесли, нічого не поробиш, пізно вс*ались, як кажуть, хоч забудовнику руки за це повисмикувати треба, а може краще одне місце, щоб не розмножувались такі. А плити з іменами Героїв треба зберегти й перенести не в Музей, а на Меморіал Вічної Слави, де і встановити на новозбудованій стелі поруч з їхніми могилами біля пам'ятника Пораненому Солдату.
Анонім до Sieger Показати IP 10 Листопада 2015 20:37
слава слава колорадам побєдітєлям
Усім. до Sieger Показати IP 10 Листопада 2015 21:09
Нема проблем. Ваше питання вивчатиметься. Зараз єлементи споруди, які зняли знаходяться під збереженням. Доречі хлопці, які знімали, дуже обережно це робили.
Кріс до Sieger Показати IP 11 Листопада 2015 08:53
На Меморіал не можна... там скоро теж почнуть будувати висотки
луч Показати IP 10 Листопада 2015 18:14
Козлодоєви , які дали дозвіл на будівництво , не передбачивши що там є стеля з героями. Так скоро і на меморіалі розбудуються. краще замість облдержадміністрації, зробити комплекс для дітей(спортивні зали, гурткідля танців...) . А вони десь можуть арендовати приміщення, все одно від них толку мало. для області хватить і 100 чоловік.
Лучанка Показати IP 10 Листопада 2015 18:17
Ім*я тих чиновників зникне із людської пам*яті за тиждень, бо добрих справ від них на Землі не залишиться зовсім!! Чи не так, панове Романюк і Гунчик?!
чинець до Лучанка Показати IP 10 Листопада 2015 20:03
О з першого разу здогадуйтесь від якої партюши з колорадами заграють
Усім до чинець Показати IP 10 Листопада 2015 21:11
Нічого партійного тут нема. Іде процес цивілізованного збереження памятки.
Лучанин Показати IP 10 Листопада 2015 18:23
Ось таки в нас "чесні " народні депутати. Побігали, покричали.. І о- па ... дві квартирки.І це тільки в цьому будинку, а ще є і в інших . І це таке г.... буде говорити про корупцію в міліції , в суді і прокуратурі. То на фоні Лапіна вони відпочивають.... Мабуть ніхто з них за півроку не мав стільки квартир і машин.
Людмила Показати IP 10 Листопада 2015 18:46
Це неподобство - зносити стелу! Народ,який не береже і не знає свою історію-це не народ! Це бидло!!!!!! !В Одесі така стела впорядкована і туди приводять дітей! Ім розповідають про подвиг іхніх дідів-прадідів! Ми хочемо Луцьк бачити европейським!!! Яка Європа! Нам- би з багна вибратись!
Sieger до Людмила Показати IP 10 Листопада 2015 19:03
В Європі пам'ятники радянським воїнам виглядають так, ніби їх вчора встановили. Живі квіти цілий рік біля них. І найбільше їх шанують і доглядають в країні переможених - в Німеччині. От нехай всілякі вишиватники поміркують над цим. Хоча наврядчи в них є чим міркувати...
комунар до Sieger Показати IP 10 Листопада 2015 20:54
А концтабори де справжні радянські воїни сиділи за "ізмену родінє" на догоду таким як ти і тих чию каменюку ти так старанно бережеш
рашер до Sieger Показати IP 10 Листопада 2015 21:50
А де ваш педофільний лідер тобто Перд Сивиненко чому він не очолив "Нову Державу" особисто
Усім. до Людмила Показати IP 10 Листопада 2015 21:13
Стелу не зносять. Стелу переносять.
кот до Людмила Показати IP 11 Листопада 2015 23:48
Охти мама дарагая де вас стільки взялось юних гуманістів? Підняли купу крику ізза памятника який розвалюється бо зіржавіла арматура всередині і який перенесуть в інше місце і відбудують ,місце в йокому буде охорона і догляд за ним. Ви от краще скажіть хто з вас там квіти хоча б раз клав ,чи може знає імена героїв і що вони зробили ,я думаю відповідь очевидна .
небайдужий Показати IP 10 Листопада 2015 19:00
Бесперечно в сьогоднішніх "господарів життя" моралі нуль, про совість і християнське співчуття та любов до ближньго я вже і казати не буду. Але як же почуває себе влада ? Як можна спокійно дивитись на такий вандалізм ? Люди, що з нами сталось за два десятиліття з половиною ? Набудували церков (читай культових споруд), але це ж не самоціль (якщо не брати до уваги корисні інтереси священнослужителів), куди діваються наші моральність та історична пам'ять ? Пам'ятаю як на початку 90-х Антон Кривицький( який беспосередньо причетний до цього ганебного будівництва), стверджував, повторюючі відомі слова про те, що хто в минуле вистрілить з рушниці, отримає на свою адресу постріл з гармати. Чи шелестіння зелених купюр заглушило і в нього людську та історичну пам'ять. . . Яка ж перспектива у нашого суспільства ?
ДО Показати IP 10 Листопада 2015 19:02
ВАНДАЛИ І ВАРВАРИ!!!!!!! ДО СУДУ !!!!!!! не вони одні у місті живуть щоб таке утнути!
Ой лишенько! Показати IP 10 Листопада 2015 19:03
Вчитайтеся: «Із початком будівництва житлового масиву, ця споруда потрапила в зону будівництва та обслуговування цього багатоквартирного житлового будинку з офісами." А де ж були, коли давали дозвіл, погоджували проект? Скоро вже й школи позносять і садки, і лікарні - бо вони в зоні будівництва. Безлад, дикість. Шкода поранених і загиблих на майдані і на сході, нічого не змінилося
Василь до Ой лишенько! Показати IP 11 Листопада 2015 00:17
"нічого не змінилося" - а що ви хотіли змінити, якщо зміни почали з тотальної руйнації? Як казав один добре відомий персонаж: - "Как вы яхту назовете - так она и поплывет!"
Сашка Показати IP 10 Листопада 2015 19:45
Матвієва в музей краще перенесіть! Бо з такими формулюваннями "стелла опинилася на території будівництва" скоро і меморіал чудом опиниться на території якогось будівництва.
ЛУЧАНКА до Сашка Показати IP 11 Листопада 2015 00:21
На меморіалі скоро зроблять стоянку працівники сбу, бо вже машини стоять на вході на меморіал.
КАЦАПЧАНИН до Сашка Показати IP 13 Листопада 2015 15:03
Забереш потягом в північно східному напрямку до свого додому
йосип до Сашка Показати IP 13 Листопада 2015 17:41
Ти що мадам
Петро Показати IP 10 Листопада 2015 20:02
А що, всі не знали хто такий Журавльов? І чого навчали в його фальшивому університеті? А хіба Кривицький, який виділяв своєму другу журавльову землю не знав , що там стела? Але жага наживи - їх бог і поки вони на цьому світі, вони будуть вампірити Луцьку громаду. Життя - жорстоке! Не шукайте справедливості в цьому світі! Для початку розберіться чи ви самі маєте чисту совість!
222 Показати IP 10 Листопада 2015 20:19
Його підрозділ буг можливо риє по ночах бурштин в маневичах а він купує квартири і т.д
олег Показати IP 10 Листопада 2015 20:45
нарешті а ще бойка ,пашку,і ще богато чого москальського
oil до олег Показати IP 10 Листопада 2015 21:18
Не правильно трактуєш москалі це усього царські солдати їх так само мали за гарматне мясо як і радянських а от каменюка стоїть колорадам таким як ті що тут горлопанять танці з бубном
ЛЮСТРАТОР Показати IP 10 Листопада 2015 20:50
УСІМ БУДЕ ПО ЗАСЛУГАХ, ТИМ ХТО ДАВ ДОЗВІЛ ,ВЛАСНИКАМ ЗАБУДОВ ,ДЕПУТАТАМ І УСІЙ МЕРЗОТІ ПРИЧЕТНІЙ ДО ЦЬОГО.
мудатор до ЛЮСТРАТОР Показати IP 13 Листопада 2015 15:06
Ой обрізок голос подав
11 Показати IP 10 Листопада 2015 20:51
Живу на вул Бенделіані вже більше 20 років - звертаюся до нашого депутата -прошу заберіть табличку з іменем Героя нашого і допоможіть розмістити на одному з наших будинків -ми її будемо доглядати і нехай діти наші знають і памятають про нього. А влада наша нехай далі будує хати - там ще на меморіалі є місце збудуйте ще на костях
111 до 11 Показати IP 10 Листопада 2015 21:34
Фамілія путата до кого звертаись?
Любі свині Показати IP 10 Листопада 2015 21:29
Хоч і являюсь націоналістом - але проти того що сталось зі стелою.... Це память в першу чергу про простих солдатів, а не памятник засмерділій епосі... Ганьба владі, ганба нам таким байдужим. Жаль що перебуваю в АТО - якби був у Луцьку і знав коли зносять - пішов би захищати памятку.
Усім. Показати IP 10 Листопада 2015 21:31
Питання про збереження цього монументу вирішувалося вже місяців сім. Так як розпочато будівництво, був прийнятий закон про декомунізацію все одно б йому там було б не стояти. І ось сталося нагода,яку підтримали і люди такої ментальності. Тим більше все це робиться не за фінанси платників податків а за гроші збудовника. По проханню спілки оіфцерів обеліск переноситься на теріторію музею бойової техніки.де він буде відновлений і дуже красочно буде звучати і спостерігатися і розумітися чому ці люди та і іші сучасні, змогли стати героями. Бо народ зробив засоби на яких вони - герої, проявили себе. І ці засоби-літаки,танки,бронетранспортери рядом з ними. Перенос споруди це цивілізована дія яку розуміють ті,хто шанував і шануе цих людей минулого і сьогодення.
Реаліст Показати IP 10 Листопада 2015 22:55
Замість розбудови міста та його впорядкування ми забудовуємо. Пане головний архітектор розробіть план нового кварталу з парком садочком школою парковками і там будуйте. Нє. Ми тут за*ерем кожен вільний квадрат. А потім плачем нема де гуляти з дітьми. Нема де машину поставити.
Солдат ЗСУ Показати IP 10 Листопада 2015 23:00
Ох люди! Що ви робите. Невже через 70 років ви будите зносити і руйнувати стели з ім'ями героїв цієї війни. Був би в Луцьку - обов'язково втрутився.
скоростріл до Солдат ЗСУ Показати IP 13 Листопада 2015 14:07
Наймашів по халявах видно бо хто воює за вітчизну а хто собі пільги вибиває аби до корита ближче квартал в АТО поволочився і давай цьому геройшу наділ
Анонім Показати IP 10 Листопада 2015 23:04
Якщо не помиляюсь- там мав бути гуртожиток університету. Було написано на стенді. Житловий будинок? Якщо обгородять двір парканом, ми обнесем парканом Шопена 13, тоді побачим, як воно. Чи в нас житло якесь інше?
Богдан Сташинський Показати IP 11 Листопада 2015 00:12
Варвари - без памяті та совісті ...
Людина Показати IP 11 Листопада 2015 00:32
Тим, хто пише про погодження. А ті люди самі звернулися з проханням про перенос чи їх поставили в певне становище? І куди ви, панове, хочете перенести пам'ятники своїх батьків, рідних, друзів з тих кого вже немає на цьму світі? На ринок може, чи де вам дозволять? Питаєте чому переносити? Да просто, можливо, опинившись в даній ситуації до вас щось людяне і повернеться? А стела та чим там заважала, ще один під'їзд на тому місці будувати будуть? Не можна було впорядкувати? Нелюди!
R2-D2 Показати IP 11 Листопада 2015 09:49
У шоці. Що від тих забудовників, що від тих чинуш, які дозвіл на будівництво давали. Ні совісті, ні пам'яті. Лише зелені долари в очах.
Лучанка Показати IP 11 Листопада 2015 10:54
Нічого святого вже не залишилось, все треба знести. Нічого не шанується, тільки теперішнє, а як довго воно буде шануватись? ВАНДАЛИ!!!!!!!!!!!!!
Людина 100 % в точку Показати IP 11 Листопада 2015 11:02
куди ви, панове, хочете перенести пам'ятники своїх батьків, рідних, друзів з тих кого вже немає на цьму світі - дуже влучно ,але до тих варварів ,що зробили наругу над людською памяттю не доходять такі речі ,чому лучан не запитали ,адже це стосується не жменьки "еліти" і міськиз рєшал, а кожного з нас , людей, не могли собі того навіть уявити!
сірий Показати IP 11 Листопада 2015 11:32
Скільки можна про нашу "владу" і її недолугих представників говорити? Якщо вони руйнують памятники нашим дідам і батькам - простим солдатам 2 світової війни - пора вказати їм їхнє справжнє місце. Пора збирати мітинг чи іншу акцію і викликати їх на справжню розмову. Нас більшість.
некро до сірий Показати IP 13 Листопада 2015 14:39
Таких як ти мінітерів дійсно більшість але в пивній вали АТО там покукурікаєш
небайдужий Показати IP 11 Листопада 2015 15:03
Спішу поділитись хорошою новиною, Стелу сьогодні до обіду відновлено в першопочатковому вигляді. Обурення лучан справило враження. Чи ж надовго ?
Лучанка до небайдужий Показати IP 11 Листопада 2015 15:46
Невже тому правда?! Це дуже хороша новина! Лучани, підтримайте небайдужих і боріться за те, що б у місті не знищували память про славні сторінки нашої спільної історії!! А про те, кого б ми хотіли бачити мером - слід добре подумати!!
Анонім Показати IP 11 Листопада 2015 16:03
Я теж була здивована- стелла ціла. Я не знаю цих людей, але вони одні з тих, хто знищів фашизм. Тоді всі були під прапорами СРСР. А стенд про будівництво 100% був іншим, поміняли? Хто запам"ятав?? Чи мені здається, напишіть.
Sieger до Анонім Показати IP 11 Листопада 2015 20:21
Поміняли. Був паспорт на будівництво чи то учбового корпусу, чи то гуртожитку від ЛДУ.
повторно до Анонім Показати IP 13 Листопада 2015 17:51
Нічого знесемо остаточно як тобі так залежить