USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

У Луцьку вшанували страчених воїнів УПА

8 Січня 2015 13:08
Пам'ять двох воїнів УПА - В’ячеслава Новосада (псевдо - Петрусь) і Антона Мельничука (псевдо - Ростик), - які були страчені російськими загарбниками, вшанували у Луцьку вчора, 7 січня.

Воїни були страчені 7 січня 1945 року на місці, де нині розташований медичний коледж, у присутності сотень волинян.

Про це повідомили у прес-службі Волинської обласної організації ВО «Свобода».

Участь у заході взяли представники Волинського Братства вояків ОУН-УПА імені Клима Савура, Волинська обласна організація ВО «Свобода», громада міста, перший заступник голови Волинської облради Олександр Пирожик та перший заступник голови Волинської ОДА Сергій Кудрявцев.

Голова Братства вояків ОУН-УПА Василь Кушнір зазначив, що попри незалежність України, не всі шанують українських героїв. Свідченням цього є той факт, що меморіальну дошку, встановлену на місці стати воїнів УПА, вже двічі руйнували.

Священники Хрестовоздвиженської церкви УПЦ Київського патріархату відслужили молебень за розстріляними борцями за волю України.

«У 1945 році на цьому місці російські окупанти вбили українських Героїв. Сьогодні на Сході нащадки тих самих окупантів вбивають Героїв нашого часу. Урок історії не має бути забутий. На жаль, нинішня влада не проявляє особливу рішучість в справі вшанування тих, хто віддав своє життя за Україну», - зазначив перший заступник голови Волинської облради Олександр Пирожик.

Перший заступник голови Волинської ОДА свободівець Сергій Кудрявцев у виступі наголосив, що прийшов на це пам’ятне місце не як представник місцевої влади, а за покликом свого серця:

«Я тут перебуваю не тому, що є чиновником. Я прийшов вшанувати пам'ять розстріляних Героїв за покликом свого серця. Як це зробили сьогодні усі, тут присутні. Переконаний, що тріумф української свідомості є передумовою для наших перемог на всіх фронтах».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 32
Дід Мороз Показати IP 8 Січня 2015 14:26
Страчені російськими загарбниками...? Сто років не відмічали, а тут на тобі. Акцент же роблять саме на слові "російські". Чому стикають лобами братні народи? Чому так пестують ненависть до росіян? Сподіваюсь, на цьому прости господи, параді було від сили 2 людини
Боголюбы до Дід Мороз Показати IP 8 Січня 2015 14:59
Почему не написали за что казнили их, какого было обвинение, почему не договаривают?
Анонім до Боголюбы Показати IP 10 Січня 2015 22:08
коментар було видалено
Анонім до Анонім Показати IP 10 Січня 2015 22:13
коментар було видалено
Анонім до Боголюбы Показати IP 10 Січня 2015 22:21
коментар було видалено
Юрій до Дід Мороз Показати IP 8 Січня 2015 17:47
Цей "братній народ" приніс більше біди українцям ніж будь-хто інший.
Анонім до Юрій Показати IP 9 Січня 2015 02:25
Якби не цей братній народ, то територія України була б не більше двох областей.
Анонім до Юрій Показати IP 10 Січня 2015 22:27
Ти виродку почитай, що творили твої герої
Юрій до Анонім Показати IP 11 Січня 2015 16:48
На відміну від тебе, історію свого краю та країни я знаю не тільки з рукописних джерел, а й з переказів очевидців тих подій. А з твоїх коментарів видно не тільки твій рівень розвитку та освіченості, а й рівень виховання.
Анонім Показати IP 8 Січня 2015 14:33
"На жаль, нинішня влада не проявляє особливу рішучість в справі вшанування тих, хто віддав своє життя за Україну», Що це означає ? Що потрібно тепер розстрілювати тих, хто це не сприймає.? А скільки людей полягло за визволення України у 1944 році. Українців, росіян, білорусів, усіх тих, хто населяв тоді велику країну.Тепер вони окупанти, загарбники ? Ви ще німців-визволителів згадайте.
Анонім до Анонім Показати IP 10 Січня 2015 22:10
Моєї дружини батьки жили до війни на Поліссі. її батько - чех, а мати - полька. В родині розмовляли по-польськи. Коли на початку 1943 р. почалися на південному Поліссі масові вбивства поляків - вся сім'я втікла в Кременеччину до батькових родичів, в село Угорськ, неподалік Дерманя. Одного разу знайомий українець повідомив жінчиного батька, що УПА готується знищити його родину. Вони втекли до Кременця. Хтось бачив розмову того молодого українця з жінчиним батьком. Його, підозрюючи у "зраді", повісили посередині села й причепили на грудях напис: Так буде зо всіми зрадниками. Повішеного не дозволили зняти протягом кількох днів.
Юрій до Анонім Показати IP 11 Січня 2015 16:50
Згідно зі свідченнями очевидців такі показові страти робили НКВСівці під виглядом вояків УПА.
Анонім до Юрій Показати IP 12 Січня 2015 13:42
Люди, бачили хто приходив: свого сусіда від нквдиста, ща могли відрізнити.
WWW до Анонім Показати IP 12 Січня 2015 14:27
Ага, в Iваничiвському районi вдень з зiркою на лобi, а увечерi у формi УПА з жовто-синьою стрiчкою (НКВДисти самi це визнали), зараз аналогiчно на сходi пiд українцiв маскуються - сусiди ви нашi.
ВВАА Показати IP 8 Січня 2015 16:02
А чим відрізняються російські окупанти, від німецьких?
ВВАА до ВВАА Показати IP 8 Січня 2015 16:05
Російські більші садюги...
Анонім до ВВАА Показати IP 8 Січня 2015 16:50
Росiйськi таємнi побратими нiмецьких окупантiв, пакт Молотова-Рiбентропа прямий цьому доказ, не будь його, не було б Волинської рiзнi та iнших неприємностей.
Анонім до Анонім Показати IP 8 Січня 2015 16:51
2 свiтової вIйни не було б.
Анонім Показати IP 8 Січня 2015 19:01
Що ви мелете?
Юрій Показати IP 8 Січня 2015 21:58
Судячи з коментарів нинішня ситуація в країні вас нічого не навчила. Ви не тільки не знаєте історії України, а й ведетесь на московську пропаганду сьогодні. Мені дуже шкода, що на славній Волині живе стільки біомаси з якою виграти війну у московії шансів дуже мало((( Ганьба вам!!!
Психіатр до Юрій Показати IP 8 Січня 2015 22:24
Якщо ти людей називаєш біомасою, то ти примітивна людина, яка мало чим відрізняється від злочинця
Юрій до Психіатр Показати IP 9 Січня 2015 11:01
тебе тато з мамою назвали психіатром? типове ім'я для ватників)))
Анонім до Юрій Показати IP 10 Січня 2015 15:23
Нажаль ця "Біомаса" ще пам`ятає, як в селі Баєв Луцького району німці підпалили всі хати разом з людьми, а українські поліцаї допомагали підпалювати (частина селян спаслась в очереті, так що можуть розказати). Це напевне їхні нащадки палили людей в Одесі і добивали виживших, славні в нас традиції.
титушко Показати IP 9 Січня 2015 01:11
Справа героям в в архиве вол.обл. прокуратуры.даже некоторые свидетели живут рядом с нами.не поленитесь,сходите почитайте.если психика устойчива .
ніка Показати IP 9 Січня 2015 09:26
людей заставили дивитись силою.Одного повисили зразу,а инший два рази зривався-помер з третього разу.
Волинянин Показати IP 9 Січня 2015 11:31
УПА ВОЮВАЛА ЗА НАС УКРАЇНЦІВ ПРОТИ КАЦАПСЬКИХ НКВДісдів!!!
Юрій до Волинянин Показати IP 9 Січня 2015 19:00
На жаль більшості дописувачів тут цього ніколи не зрозуміти, тому що у їхніх ватних головах вітер гуляє, що в нинішній ситуації навіть не смішно.
Анонім до Волинянин Показати IP 10 Січня 2015 02:32
да hu88i с тобой но куда сховати 80000 поляков
WWW до Анонім Показати IP 10 Січня 2015 11:45
А вiдколи це нащадкiв НКВДистiв почали цiкавити поляки?
Анонім до Волинянин Показати IP 10 Січня 2015 15:30
Ага приходили вночі в сім`ї українців, що пішли на фронт воювати з німцями, виводили всю сім`ю надвір, ставили під стіною всіх (бабцю , маму, трьох діток віком від 3-х до 6-ти років) і стріляли в них, а сусідського хлопчину років 14-ти привели приставили пістолет до скроні і сказали: "або ти в них вистрелиш, або ми в тебе". Якщо в сім`ї були немовлята на них патрони не тратили, топили в криниці. Нагадую це приходили в українські сім`ї, а не в російські.
пояснiть до Анонім Показати IP 10 Січня 2015 16:36
упа приходили чи нквд?
Анонім до пояснiть Показати IP 10 Січня 2015 18:53
УПА