USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

У Польщі вимагають від РФ компенсації за Другу світову війну

26 Січня 2020 10:51
Лідер польської партії «Право та справедливість» Ярослав Качинський заявив, що РФ повинна виплатити компенсацію за збитки, завдані Польщі під час Другої світової війни.

Про це він заявив в інтерв’ю Bild, яке опублікували 25 січня, інформує ТСН.

За словами Качинського, Росія має так як і Німеччина сплатити репарації Польщі. Однак він зізнається, що відшкодування від Москви очікувати скоро точно не варто.

«Росії теж слід було б заплатити. Я не думаю, що наше покоління дочекається, що Москва прийме відповідальність. Але у наших вимог немає терміну давності », – сказав він.

Як повідомлялося, наприкінці грудня російський президент Володимир Путін під час публічних заходів кілька разів заявив, що Польща сама була агресором перед Другою світовою війною, СРСР не окуповував Польщу, а серед чиновників довоєнної Польщі були відверті антисеміти. На це рішуче відреагувала Варшава, яка викликала на розмову посла РФ у Польщі Сергія Андрєєва, а глава польського уряду Матеуш Моравецький виступив із заявою, в якій засудив останні заяви Путіна.

Також він заявив, що Росія вустами своїх перших осіб намагається фальсифікувати історію Польщі, але поляки цього не допустять.

Згодом нижня палата польського парламенту засудила «провокативні» висловлювання представників влади Росії, які намагалися звинуватити Польщу у відповідальності за початок Другої світової війни.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 17
Остап Вакарчук Показати IP 26 Січня 2020 11:18
Польський Президент та урядове керівництво цієї країни мабуть переплутали хто звільнив їх у другій світовій війні. Заморочили їм мізки закордонні делегації. Хоча хто платить, той замовляє музику. Що тут дивного, якщо Польща на розвиток отримала від США та ЄС - 65 мрд. американських доларів. Думати перестали та приймають рішення, які треба дяді Сему.
скептик до Остап Вакарчук Показати IP 26 Січня 2020 15:03
але і не забули, хто ділив країну до війни і грабував після війни
Дідо до скептик Показати IP 26 Січня 2020 21:07
Польща й Чехію ділила з німцями, так і почалась друга світова.
скептик до Дідо Показати IP 27 Січня 2020 10:31
діду, викинь у смітник свої маацковські агітки
хохо Показати IP 26 Січня 2020 11:30
от нащо це розбурхування міжнаціональної ворожнечі? це ж очевидно що ніхто нікому нічого не віддасть а лише створить конфлікт від якого програють всі!
скептик до хохо Показати IP 26 Січня 2020 15:01
не факт, що не віддасть.
Armia Kurwowa Показати IP 26 Січня 2020 11:34
Смерть Путіна на вустах кожного польського політика !
Волинь - 43 Показати IP 26 Січня 2020 12:00
Може і собі з поляків щось получиться збити?
Ввячеслав Показати IP 26 Січня 2020 12:36
Чтобы требовать компенсацию, надо быть победителем
скептик Показати IP 26 Січня 2020 13:19
НАРЕШТІ !!!!
скептик Показати IP 26 Січня 2020 15:00
НАРЕШТІ !!!!!
123 Показати IP 26 Січня 2020 16:52
а поляки компнсують Чехії та Словаччині за Тешинську область? це, певно, таку ініціативу подали поляки-рагулі.. типу наших з кількох областей
Раеліст Показати IP 26 Січня 2020 17:37
Може, полякам так солодко під німцями жилося? І чи не хочуть порахувати, скільки Радянський Союз всадив за післявоєнні роки в їхню економіку? Для чого нафтопроводи і газопроводи до західного кордону будувалися? То ще постане питання - хто кому винен.
скептик до Раеліст Показати IP 26 Січня 2020 20:47
вам щось відомо про програму UNRRA ? я добре памятаю наслідки соціалізму в Польщі у 1990- 1995 роках. ЗЛИДОТА БУЛА ГІРША ЯК В СССР
Лях Показати IP 26 Січня 2020 17:43
Це верх цинізму з боку Польщі.
скептик до Лях Показати IP 26 Січня 2020 20:48
із савєцкім цинізмом не до порівняння
Лях Показати IP 27 Січня 2020 15:14
ЦИНІЗМ Писати про радянський цинізм! Виконуючи визвол. місію, радянські війська втратили понад 1 млн осіб (серед них сотні тисяч українців), зокрема, на тер. Румунії бл. 69 тис. воїнів, Польщі – 600 тис., Югославії – 8 тис., Чехословаччини – 140 тис., при зайнятті Угорщини – понад 140 тис., Австрії – бл. 26 тис., Німеччини – 102 тис. Рад. уряд надавав допомогу зарубіжним країнам у створенні нац. військ. частин на тер. СРСР. Були сформовані й забезпечені зброєю і бойовою технікою 2 польс. армії, чехословац. армійський корпус, 2 румун. піх. д-зії, кілька югославських частин, франц. авіац. полк "Нормандія-Німан" та ін. У цих формуваннях налічувалося понад 550 тис. осіб особового складу. СРСР активно підтримував у звільнених країнах створені не без його допомоги "революційні" органи влади і надавав їм велику екон. допомогу. Так, у січ. 1945 було укладено угоду про позику Польщі в розмірі 50 млн руб., а з лют. туди вже направлялося паливо, харчі, сировина. В квіт. 1945 була підписана рад.-польс. угода про дружбу, взаємну допомогу і післявоєн. співробітництво. То це радянський цинізм?????