USD 39.60 40.00
  • USD 39.60 40.00
  • EUR 39.70 39.95
  • PLN 9.70 9.86

Під час реконструкції центральної вулиці Луцька знищили археологічний спадок, - історик

14 Серпня 2016 17:45
У рамках реконструкції вулиці Лесі Українки знищили археологічний спадок на вулиці Кривий Вал. Про це у мережі пише активіст та краєзнавець Ігор Левчук:

«Півдня пішло на практичне вирішення проблеми знищення археологічного спадку на вул. Кривий вал, де колись проходила одна з ліній фортифікації міста. Тут проходив і підземний хід від монастиря бернардинів і можливо стояла вежа, що охороняла в`їзд з юридики. Завдяки стараннями комсомольців і Романюка особисто, ми вже не дізнаємось цю сторінку нашої історії. Вона знищена екскаваторами і залита бетоном під чергове "красіво", - йдеться у дописі історика.

Левчук пише, що згідно з проектною документацією, там повинні були б працювати археологи, як і на всій вулиці Лесі Українки.

"Тут історичний ареал і зона регульованої забудови. Наразі попрацював екскаватор і хлопці роботяги, які абсолютно далекі від історії древнього Луцька. Всім чинушам, що повинні охороняти культурну спадщину міста, це до лампочки. Хоча від їх кабінету 300 метрів. Дякую Олексій Златогорський, який єдиний з археологів відкликнувся і сьогодні допомагав надати ситуації професійного і юридичного оформлення. Викликана слідчо-оперативна група зафіксувала черговий злочин чиновників міської ради. Подане повідомлення для внесення реєстр досудових розслідувань. З понеділка буду піднімати це питання перед керівництвом обласної прокуратури. Орієнтовна вартість збитків завданих державі понад 3 000 000 гривень. Точна цифра буде при проведенні офіційного нарахування на наступному тижні", - йдеться у повідомленні.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 17
Про що Показати IP 14 Серпня 2016 18:11
ви говорите!!! Глянте яке б...о сидить у міськраді, і подивіться на діла їхні...
Иван до Про що Показати IP 14 Серпня 2016 20:40
Какой народ - такое и быдло
Клава Показати IP 14 Серпня 2016 18:59
Усе норм., реконструкція на часі, усе буде гарно... Черепки мона збирати і десь біля Стиру, там більше старожитних поселень ...
Лучанин Показати IP 14 Серпня 2016 19:45
Левчук все всіх задрав. Сам нічого не робить, а тільки шкодить. Назбирає навколо себе псевдоактивістів і хоче пропіаритися. Влада хоче зробити місто гарним і привабливим, а Левчуки тільки гальмують процеси будь-якого будівництва. Якщо він хоче жити у срачі то хай їде у Брище на звалку. Там теж вивезено багато раритетів. Хай риється серед сміття і находить "історичні" цікавинки.
А Показати IP 14 Серпня 2016 19:55
коли АТС №-2 і банк "Аваль" будували, а перед тим поляки будинок у котрому знаходився тодішній універмаг, чи "Одяг", чи "ЦУМ", як на той час, там археологічні пам'ятки поляки теж зберегли. А залишки коня "святого" Андрія Боголюбського на місці держбанку пошукати (звісно знісши споруду банку") не хочеться?
А Показати IP 14 Серпня 2016 19:59
у міськраді сидять ваші сестри, брати, батьки, друзі, сусіди... То Ви їм про те що вони б...о і скажіть , при нагоді. Отак, прямо в обличчя. Навіщо тут дурниці писати.
свідок Показати IP 14 Серпня 2016 20:06
Ну, усім відома нелюбов ВН до чинної міської влади, але Ігор Левчук -- не зовсім адекватний громадянин.... Хто його знає підтвердить це
Вася до свідок Показати IP 15 Серпня 2016 08:14
Не совсем адекватен - слишком мягко сказано
Инквизитор до свідок Показати IP 15 Серпня 2016 16:59
Этот человек в подтяжках наводит на мысль обходить его стороной. что-то этакое странноватое кроется в этом образе.
заява в прокуратур Показати IP 14 Серпня 2016 20:37
"Тут проходив і підземний хід від монастиря бернардинів і можливо стояла вежа...". І цілком можливо, що під тією вежею покакав бернардир, що теж могло бути історичною памяткою. Тепер збитки потягнуть на 4 млн.грн.
бора Показати IP 14 Серпня 2016 20:53
Там половину давно треба пересадити. Ви не вірите, а так воно й буде. Коля тікай. Роби пенсію по інвалідності.
лучанка Показати IP 15 Серпня 2016 01:14
Місто населене людьми яким плювати на історію і варварів серед себе вибирають в міськраду. Проїзджаєш по Ковельській а аптеки вже немає наче й не було ніколи.
Анонім Показати IP 15 Серпня 2016 08:15
Хай цей Лквчук розповість що за секту він організовував в підвалі старого міста і за які нецензурні звуки його пинками вигнали сусіди.
Юрій Показати IP 15 Серпня 2016 12:32
А пан Левчук може змоделювати (макет чи 3Д формат) як би виглядала вказана ним історична пам'ятка у форматі вулиці? Це всеж таки центр міста і повинно містити архітектуру пов'язану з естетикою. Чи там повинна бути якась яма з фундаментом, але при цьому збудована декілька століть назад? Наробити шуму всі можуть... І сума збитку з чого взялась 3 000 000грн.???
а Показати IP 15 Серпня 2016 16:49
народ, в нас за гроші робиться так, що історичної спадщини там немає. і можна будувати. і всі в шоколаді
ИМЕЮ МНЕНИЕ Показати IP 15 Серпня 2016 17:03
Когда было "закатано" в асфальт, то это не интересовало Игорька. а тут: как только решили немножко красивее сделать центральную улику, как нашёлся тот, который "узрел" ущербнось сией реконструкции. Голова в порядке - спасибо зарядке
1111 Показати IP 17 Серпня 2016 00:55
"знамо откедова ушки растут!" так це ж якісь безликі вулиці нищать. а "знатоки" - за КРАСИВО!!!!