USD 39.70 40.00
  • USD 39.70 40.00
  • EUR 39.75 40.05
  • PLN 9.76 9.92

У Волиньраді виступили за заборону УПЦ МП в області

5 Квітня 2023 15:09
Зміцнити національну безпеку та заборонити діяльність УПЦ МП – з такою ініціативою вийшли фракції політичних партій «За майбутнє», ВО «Свобода» та ВО «Батьківщина».

Про це повідомили у Волинській обласній раді.

«Враховуючи значний суспільний резонанс, викликаний антидержавницькою позицією Української православної церкви московського патріархату в умовах повномасштабної війни, очільники фракцій звернулися до голови обласної ради з клопотанням про скликання у найкоротші терміни позачергової сесії Волиньради, на розгляд якої винести питання «Про зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та заборону діяльності УПЦ МП на території Волинської області», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, депутати Хмельницької міської ради 4 квітня на позачерговій сесії припинили право користування земельними ділянками релігійним організаціям, що належать до УПЦ (МП). Це 13 земельних ділянок, що перебувають у власності громади, зокрема і Свято-Покровський кафедральний собор, де 2 квітня сталась сутичка між священниками й колишнім військовим.

У Хмельницькому того ж дня під час зібрання біля собору більшістю голосів парафіяни проголосували за перехід Свято-Покровського кафедрального собору УПЦ (МП) до ПЦУ.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 27
лучанин Показати IP 5 Квітня 2023 15:22
Довго думали депутати області ?!
Макс до лучанин Показати IP 5 Квітня 2023 15:33
З 2014 року ...
Петро до Макс Показати IP 5 Квітня 2023 16:14
з 1991 року...
Дупутат Показати IP 5 Квітня 2023 15:52
Нема такої церкви, можете забороняти
Ізраїльтянин до Дупутат Показати IP 5 Квітня 2023 16:53
Все вірно, немає, є -РПЦ, яка чомусь називає себе УПЦ
Сераховичі до Ізраїльтянин Показати IP 5 Квітня 2023 18:22
Попробуйте про це сказати в нас в селі! Очі повиколюють! і навіть люди з вищоою освітою тупо вірять попу .і усі бачили документи... хоч церква є фактично московська
Александр - 1 Показати IP 5 Квітня 2023 15:55
Пішла жара..
444 Показати IP 5 Квітня 2023 16:43
Ще забороніть солдатам, які підтримують УПЦ, брати участь у війні!!!
Анонім до 444 Показати IP 6 Квітня 2023 00:48
Можуть здаватись у полон до ЗСУ. Є віра лише у Бога. Із сатанинської секти треба виходити.
111 Показати IP 5 Квітня 2023 17:08
Давно пора гнати московських попів з Волині.
дідо Показати IP 5 Квітня 2023 17:17
майже всі депутати ходять до рпц мп,дітей та хрестили.. Волинь - це оплот рпц...
Анонім до дідо Показати IP 5 Квітня 2023 17:45
Дідо ти правий! . В Хмельницьку захотіли і за 20хв усе вирішили! А волиняки як завжди- хочуть однією дупою всидіти на двох стільцях- не знають куди піти -до розумних чи до красивих!
Анонім Показати IP 5 Квітня 2023 17:47
Чому вони не виходять і не протестують проти 2 тисячі пенсії? Вони ж це на виборах обіцяли, пенсії зарплати, що будем гарно жити. Цибуля по 55 грн і картопля по 3 грн нікого не обурює? Дайте простому селянину збути по нормальній ціні городину. Тим пенсіонерам нема з чим в магазин піти. Вони за церкву переживають. Вас церква не наймала, щоб ви нею керували. Вас народ найняв, чому вам всерівнона народ простий?.Руйнують тільки, свого нічого не створивши. Одні залізли все бомблять вже рік неясно чого, а наші і собі давай чуже забирати.
Лучанин Показати IP 5 Квітня 2023 17:56
Московській нечесті тут не місце.
Симон Петлюра Показати IP 5 Квітня 2023 18:08
Забронити все! Хай живе заборона!
Задумайтесь, всі ми Показати IP 5 Квітня 2023 19:10
нема страху Божого! не знають що творять! Легко боронити віру, якщо віри немаєш!!! Нікому нічого поганого УПЦ не робить, а ті хто хочуть знаходять там слово Боже! Не можна хреститись, вінчатися, дітей хрестити в цій церкві і потім бац заборонити, бо безбожники так захотіли... Ні. віра одна на все життя...
Вікторія Показати IP 5 Квітня 2023 19:25
Президент офігєл.....Немає бідьше проблем у державі?Нехай спочатку розбереться з крадунами гуманітарки.Слабо?
Анонім до Вікторія Показати IP 6 Квітня 2023 11:46
Філіал ФСБ в Україні, що прикидується релігійною організацією є однією з найбільших проблем. Та й займатися можна більш ніж однією проблемою за раз, то ж не тринди.
ще не зовсім свідоми Показати IP 5 Квітня 2023 19:36
ВО "Свобода" - дуже вдалий проект луб"янки. Всі провокаціії, які дають кацапам "підстави" базікати про "ущємлєнія русскоязычного населения", цими "патрійотами" і були зроблені. Запізно вичислив цих московських "ряжених". На жаль.
Теократ Показати IP 6 Квітня 2023 08:35
Пропоную план, до якого не додумались депутати. Перше, через обласне управління освіти і науки підготувати наочні матеріали та разом з ними провести, проводити до логічного завершення, роз'яснювальну роботу у всіх школах області, серед вчителів та учнів, з питань юридичного та канонічного статусу "УПЦ(МП)" станом на вересень 1990 року та лютий-квітень 2023 року, а також участі священників цієї конфесії в колабораціонізмі, іншій антидержавної та анти національної діяльності. Друге. Розслідувати факти антидержавної, антиконституційної діяльності очильника "УПЦ(МП)" у Волинській області Нафанаїла. Третє. закликати всі проукраїнські ЗМІ в області регулярно розміщувати матеріали про "УПЦ(МП)": історія, діяльність, сепаратизм, колабораціонізм, опір духовному, культурному суверенітету України
Теократу Показати IP 6 Квітня 2023 10:03
На росії УПЦ називають РПЦ, то якого милого Україна дозволяє цій конфесії використовувати неправдиву назву? Перереєструвати негайно, виконавши закон 2019 року
Анонім до Теократу Показати IP 6 Квітня 2023 17:42
в расії багато що говорять про Україну. це ж не значить що це правда.
Лучанин Показати IP 6 Квітня 2023 10:17
Хто розділяє народ, коли йде війна - той вчиняє великий злочин. Здобудьте перемогу над ворогом зовнішнім і над ворогом внутрішнім - корупцією, а тоді вже в релігію лізьте.
Maха Показати IP 6 Квітня 2023 11:03
тільки заборона мп і приведе Україну до перемоги ! разом ми переможемо, Слава Україні !
Лучанину Показати IP 6 Квітня 2023 11:09
Зовнішній ворог - це ерефія і весь її народ. Ворог внутрішній - це священики УПЦ(МП), які підтримують в свідомості українців розмите уявлення про Україну, переконують їх у відсутності різниці між ерефією та Україною, торочать про якусь братську єдність "во Христє" з народом, який щодня вчиняє військові злочини, злочини проти людяності на території України. Верховні попи УПЦ (МП) не засудили жодного державного зрадника, жодного колаборанта зі свого складу, натомість миттєво відлучають від своєї організації кожного священика, який встав на бік Української держави. Таку організацію однозначно потрібно заборонити, а її прихожанам допомогти зрозуміти в яке "біле братство" вони вляпались
Підтримую до Лучанину Показати IP 6 Квітня 2023 15:23
Має бути заборон авсього що нас повязує з ереф - фільми з рф, книги з рф, ютуб канали з рф, телебачення з рф, програмне забезпечення з рф і релігія з рф. ВСЕ. Колючий дріт і рів з голодними (це важливо !) крокодилами на кордоні. Крапка.
?? до Підтримую Показати IP 7 Квітня 2023 11:52
І що томик Достоєвського теж спалити?