У Європі тарифи на електроенергію для бізнесу нижчі, ніж в Україні, - експерт
Спотова оптова ціна електроенергії в Україні на 30%-40% вища, аніж у сусідніх європейських країнах.
Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив експерт з питань енергетики, екс-член НКРЕ Андрій Герус, інформує Економічна правда.
"Роздрібні тарифи для непобутових споживачів вищі, аніж усереднені тарифи у деяких європейських країнах (Норвегія, Швеція, Данія). Вищі, аніж у Канаді, США", - написав Герус.
З його слів, тарифи для промислових споживачів в Україні на 10%-40% вищі, аніж у Росії і на 20%-70% аніж у Казахстані.
"Ці країни є одними з основних конкурентів України на експортних ринках металургії, де е/е складає 10%-40% собівартості продукції", - повідомив екс-член НКРЕ.
Герус також наголосив, що після останнього підняття (+10%) тариф 2-го класу для непобутових споживачів став в 1,83 раза вище, аніж тариф для населення (1,97 гривні проти 1,075 гривні).
"Тобто відбувається збільшення перехресного субсидування всупереч публічним деклараціям про ліквідацію перехресного субсидування", - сказав він.
"Хоча бізнес давно платить ринкову ціну (доплачує за населення), якість послуг у нас незрівнянна із європейською: приєднання відбуваються повністю за рахунок споживача (у Європі частково вже є у тарифі); кількість переривань у подачі е/е набагато вища", - підсумував Герус.
Як повідомлялося, 27 вересня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, підвищила роздрібні тарифи енергопостачальних компаній на електроенергію на жовтень 2016 року майже на 10%.
У той же час НКРЕ в своєму повідомленні про встановлені на жовтень тарифи зазначила, що діючі на сьогодні в країні ціни на е/е для промисловості на 54% нижче середньоєвропейського рівня загального тарифу для промисловості.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив експерт з питань енергетики, екс-член НКРЕ Андрій Герус, інформує Економічна правда.
"Роздрібні тарифи для непобутових споживачів вищі, аніж усереднені тарифи у деяких європейських країнах (Норвегія, Швеція, Данія). Вищі, аніж у Канаді, США", - написав Герус.
З його слів, тарифи для промислових споживачів в Україні на 10%-40% вищі, аніж у Росії і на 20%-70% аніж у Казахстані.
"Ці країни є одними з основних конкурентів України на експортних ринках металургії, де е/е складає 10%-40% собівартості продукції", - повідомив екс-член НКРЕ.
Герус також наголосив, що після останнього підняття (+10%) тариф 2-го класу для непобутових споживачів став в 1,83 раза вище, аніж тариф для населення (1,97 гривні проти 1,075 гривні).
"Тобто відбувається збільшення перехресного субсидування всупереч публічним деклараціям про ліквідацію перехресного субсидування", - сказав він.
"Хоча бізнес давно платить ринкову ціну (доплачує за населення), якість послуг у нас незрівнянна із європейською: приєднання відбуваються повністю за рахунок споживача (у Європі частково вже є у тарифі); кількість переривань у подачі е/е набагато вища", - підсумував Герус.
Як повідомлялося, 27 вересня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, підвищила роздрібні тарифи енергопостачальних компаній на електроенергію на жовтень 2016 року майже на 10%.
У той же час НКРЕ в своєму повідомленні про встановлені на жовтень тарифи зазначила, що діючі на сьогодні в країні ціни на е/е для промисловості на 54% нижче середньоєвропейського рівня загального тарифу для промисловості.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 4
234
Показати IP
4 Жовтня 2016 19:10
енергетики завжди були 3.14дарасами та г.ндонами - скільки крові, грошей і нервів вимотали людям - сталін пишався б ними
Буде бунт.
Показати IP
4 Жовтня 2016 21:51
Скоро
Не буде. до Буде бунт.
Показати IP
4 Жовтня 2016 22:38
Не дозволять.
Укр
Показати IP
5 Жовтня 2016 10:07
Влада зараз брехатиме що не так порахували або винен у наших тарифах Путін.
Затриманий у Луцьку наркоторговець сяде на десять років
Сьогодні 23:06
Сьогодні 23:06
Усик відмовився від усіх чемпіонських поясів
Сьогодні 21:51
Сьогодні 21:51
Підгайцівській громаді повернули земельну ділянку, за яку не платив недобросовісний орендар
Сьогодні 21:32
Сьогодні 21:32
У центральному парку Луцька відбувся День адаптивного спорту
Сьогодні 21:14
Сьогодні 21:14
У Росії помер один із найдавніших соратників Путіна
Сьогодні 20:55
Сьогодні 20:55
Падає тиск: волинян просять не поливати городи водою з крана
Сьогодні 20:36
Сьогодні 20:36
У Луцькій художній школі вітали випускників
Сьогодні 20:17
Сьогодні 20:17





Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.