USD 39.75 40.04
  • USD 39.75 40.04
  • EUR 39.80 40.10
  • PLN 9.85 10.00

У жовтні тарифи на опалення злетять на 40%. Прогноз

8 Липня 2021 15:28
З 1 жовтня тарифи на опалення в Україні можуть зрости до 40%, але це не вирішить, а посилить системну кризу в теплоенергетиці, вважають в асоціації «Укртеплокомуненерго».

Про це повідомили в пресслужбі асоціації, передає УНІАН.

«За розрахунками підприємств теплокомуненерго, ціна теплової енергії має зрости від 15 до 40% залежно від структури споживачів в тому чи іншому місті. Однак очевидно, що без подальшого втручання всіх гілок влади у врегулювання кризи, оперативності та злагодженості їх дій, ми маємо колосальні ризики для початку і стабільного проходження опалювального сезону у всіх містах з централізованим опаленням», – зазначили в пресслужбі асоціації.

За інформацією пресслужби, збільшення тарифів на тепло призведе до поглиблення кризи в тепловій галузі, оскільки це може обернутися зростанням боргів населення, в той час, як у тепловиків немає дієвих механізмів для їх врегулювання.

Тепловики вважають дискримінаційними угоди з держкомпанією «Нафтогаз України» про постачання газу, оскільки реальна ціна газу для виробництва теплової енергії для населення складе понад 9 грн за куб. м плюс вартість його розподілу 2,3 грн за куб. м, при тому що декларативна ціна в договорі з «Нафтогазом» вказана 7,42 грн за куб. м.

Для врегулювання ситуації з боргами за поставлений газ, які накопичили підприємства теплокомуненерго, в асоціації вимагають термінового прийняття в другому читанні законопроекту № 3508-д. він дозволить підприємствам ТКЕ списати борг в 50 млрд грн.

Крім того, такий борг є причиною ризику, що в будь-який момент роботу ТКЕ можуть зупинити, навіть серед зими, – якщо не НАК «Нафтогаз України» або «Нафтогаз Трейдинг», то оператори газорозподільних мереж (облгази).

«Також мають бути внесені зміни до державного бюджету щодо наявності джерела коштів на відшкодування різниці в тарифах на теплову енергію. Наша асоціація вже направила президенту України, Кабінету Міністрів України та РНБО відповідні звернення», – повідомила пресслужба.

Нагадаємо, раніше міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що в травні 120 міст України, в яких проживають 5 млн осіб, можуть залишитися без гарячої води, оскільки теплокомуненерго не в змозі платити ринкову ціну за газ.

А з жовтня все населення може залишитися без централізованого опалення, оскільки з 20 травня припиняється зобов’язання НАК «Нафтогаз» постачати підприємствам теплопостачання природний газ за фіксованою ціною і без передоплати.

21 травня 2021 року у Зеленського розповіли, яким буде наступний опалювальний сезон.

На початку червня Шмигаль заявив, що Україна в рамках підготовки до опалювального сезону накопичила 16 млрд кубометрів газу в підземних сховищах, а також 1,4 млн тонн вугілля.

У Міненерго до опалювального сезону 2021-2022 року планують накопичити в підземних газосховищах 19-20 млрд кубометрів газу.

14 червня 2021 року радник міністра енергетики Лана Зеркаль заявила про те, що якщо Росія вирішить перервати транзит газу через Україну, він значно подорожчає для вітчизняних споживачів.

ЯК ми писали, тарифи на опалення в Україні встановлюватиме місцева влада.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 20
73% Показати IP 8 Липня 2021 16:00
Мало ! Піднімайте на 100% !
Лучанка до 73% Показати IP 8 Липня 2021 16:44
Ага! Щоб точно всі вимерли. а землю продати
здивований Показати IP 8 Липня 2021 16:34
Та заберіть вже останні штани...
ага до здивований Показати IP 8 Липня 2021 17:44
а як голосував в числі 73% не дивувався? І Порошенко тут уже точно ні до чого!
Анонім до ага Показати IP 8 Липня 2021 19:13
У вас крім Порошенка щось в житті є?
Анонім до ага Показати IP 9 Липня 2021 09:59
ха . та порошенко вже давно зробив би газ по 12 і відкрив би отой ринок газу . так шо ну трохи пізніш але то є не відворотне
Геноцид Показати IP 8 Липня 2021 16:42
Ну що, скільки ще будемо терпіти?
Дідо до Геноцид Показати IP 8 Липня 2021 18:34
треба більше переворотів - правда, тепер одним більше одним менше різниці немає, профукали вже все в угоду "партнерам", тепер ви дурні нікому не треба, у вас вже можливостей маніпулювати сусідом 0, труба пішла, крим пішов, земелька вже теж йде, усього доброго, холопи.
Анонім до Дідо Показати IP 9 Липня 2021 10:01
від тих революцій і переворотів тільки гірше живеться . може вже вистачить скакати. бо голими дуп.ми скоро світитемо.
Дідо до Анонім Показати IP 14 Липня 2021 15:36
Я так розумію сарказм для вас щось далеке, а майдани потрібно було зачавити з самого початку, то й порядок був би
Анонім до Геноцид Показати IP 8 Липня 2021 19:13
Терпіти що? Встановлення нормальних цін на комуналку?
Всезнайко Показати IP 8 Липня 2021 17:18
Картоплю зберемо і всі на Майдан!!!
911 Показати IP 8 Липня 2021 17:18
Зарплату ж не піднімуть на 40 %... Моя сім я ще за карантин кредит не виплатила,який брала на оплату комунальних Твоя сім я,твої проблеми.....
Я Показати IP 8 Липня 2021 17:42
а якщо їх пиндити по тихому?7 вони угомоняться з тарифами????
Дідо Показати IP 8 Липня 2021 17:53
"14 червня 2021 року радник міністра енергетики Лана Зеркаль заявила про те, що якщо Росія вирішить перервати транзит газу через Україну, він значно подорожчає для вітчизняних споживачів." - а чим ви раніше думали ідіоти маніпулюючи своєю трубою? купуйте далі "європейський дешевий який тепер буде дорогуй виявляється газ" валянки. Очі в них відкрилися.
Василь Показати IP 8 Липня 2021 18:37
За останніми повідомленнями,2/3 газу-це газ українського видобутку.Отже його ціна набагато менша за російський з Європи.Далі-на опалення житла Україна споживає прибл. в 2 рази більше,ніж Польща,і в 4рази-ніж Німеччина.Тарифи на опалення самі більші саме в Луцьку.Поки-що на ці питання немає пояснень від влади.що може обернутись значним справедливим невдоволенням населення.
32раси у владі до Василь Показати IP 8 Липня 2021 19:39
Радій, що маєш 2 нирки, бо і їх комусь можуть подарувати.
Xa-Xa Показати IP 8 Липня 2021 20:52
збирайтеся на поклон до московітів дурні, нічого вас не вчить, плюєте в той колодязь, а потім з нього пити доведеться
Правда Показати IP 9 Липня 2021 07:56
Якщо врахувати двоставковий тариф(не забувайте лучани-ви платите за теплову енергію цілий рік),то ціна Гкал в Луцьку сягає близько 2200 грн.(в річному вимірі).Це найвища ціна в Україні,при найнижчих доходах населення.То куди далі???А ще ж є абон.плата,обслуговування ІТП,яке тільки зростатиме...Не забуваємо,що відповідно до Закону до серпня 2022р.має бути весь облік теплової енергії і гарячої води,тобто вузли встановлені у всіх без виключення будинках,інакше штрафи Луцьктеплу.Цікаво,що вони для цього роблять...скоріш нічого,чекають...
думаю що Показати IP 9 Липня 2021 09:34
профукали і проскакали усе що мали .і трубу газову і Крим і Донецьк і землю ліс . людей бо виїжають. керують так що після нас хоч трава не рости.