USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.75 9.94

У Японії створюють величезний надпотужний мікроскоп

25 Березня 2009 19:36
Японські вчені завершують проект вартістю понад $ 20 мільйонів за створення надпотужного електронного мікроскопа, який дозволить стежити за переміщенням атомів під час хімічної реакції. Про це 25 березня повідомляють «Волинські Новини».
Як інформує Корреспондент, надпотужний мікроскоп дозволить японцям спостерігати за переміщенням атомів
Висота мікроскопа, який дозволить бачити руху атомів, перевищує 7,5 метра, він дає можливість бачити об’єкти розміром 0,1 нанометра. Такого ефекту вченим вдалося домогтися завдяки хвилям електронного випромінювання, прискореним за допомогою постійного струму напругою в мільйон вольт.
Лабораторна система не просто показує хімічні реакції в «прямому ефірі», а й створює тривимірне зображення процесів на екрані підключеного до неї комп’ютера. Розробники вважають, що мікроскоп дозволить науці зробити революційні кроки у створенні нових матеріалів.
Реалізують розробку фахівці з японського університету в місті Нагоя і група приватних компаній. Він буде готовий до використання приблизно через рік. Як зазначає газета The Tokyo Shimbun, на реалізацію цього проекту уряд Японії виділив 2 мільярдів ієн – понад $ 20 мільйонів.
Нагадаємо, в жовтні минулого року вчені зі Стенфордського університету в США створили мініатюрний мікроскоп, що здатний спостерігати за діяльністю мозку в режимі реального часу.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus