USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

В Україні стартували вибори сільських старост

17 Січня 2016 10:42
У неділю, 17 січня, в Україні стартують вибори сільських старост, посади яких запровадили в рамках децентралізації.

Про це повідомляє BBC.

Першими старосту обиратимуть мешканці села Ірдинь на Черкащині, яке торік утворило єдину об'єднану територіальну громаду з селищем Білозір'я.

24 січня вибори старост пройдуть ще в 30 селах, а 28 лютого – в наступних 14. Після цього обиратимуть старост решти населених пунктів, які ввійшли до вже створених 159 об'єднаних громад.

До слова, як повідомляло Інформаційне агентство Волинські Новини, наприкінці 2015 року на Волині сформувалось 5 повноцінних об’єднаних громад, які пройшли всі процедури. Ще 5 – готуються до об’єднання. Кожна з них – по-своєму унікальна: є багаті громади, є бідні, є громади, в яких об’єдналися між собою села, є – де об’єдналися села і міста, а є – де об’єдналися міста з селами.

Отже, старост обиратимуть у тих селах, де раніше була сільська рада та виконавчий комітет, які перестали функціонувати внаслідок об'єднання з більшими населеними пунктами. Відповідно до закону, власних старост матимуть села з населенням понад 50 мешканців.

Населені пункти, які визначені центром об'єднаної громади, власних старост не матимуть. Кожна громада ухвалюватиме власне положення про старосту, де чітко прописуватиме особливості роботи старости та перелік повноважень.

Головне, староста представлятиме інтереси своїх мешканців у громаді, входитиме до її виконавчого комітету, братиме участь у підготовці бюджету, допомагатиме мешканцям готувати документи для подачі в органи влади та матиме низку інших обов'язків.

Старост обиратимуть мешканці села на прямих виборах, коли переможцем стає кандидат, який набере просту більшість голосів. У майбутньому вибори старост проходитимуть одночасно з черговими місцевими виборами, коли обиратимуться ради і голови.

Проте цього року перші вибори старост проходять за відмінною схемою. Спочатку створюється об'єднана громада і ЦВК оголошує в ній перші вибори ради та голови. Після цього новообрана рада громади затверджує положення про старосту та оголошує його перші вибори.

Тому процес перших виборів старост в Україні може розтягнутись на цілий рік.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
волинським новинам Показати IP 17 Січня 2016 12:42
так все мейже правильно)))) але все завсім не так!!!!! навіщо ще зараз вибори старост, коли виконавча влада зовсім не цікавиться життям громад ( об єднаних), краще хай забезпечать просто простими комп ютерними програмами бюджетними, соціальними і так далі, а вибори старост можна провести через рік два коли все буде фунцкіонувати, журоналісти поцікавтесь проблемамом в громадах які утворились, взнайте хто їм не хоче допомагати, хоча проблеми можна вирішити за тиждень, до роботи!!!

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus