В Україні запровадили винагороди для військових, які розробляють технології для фронту
Уряд підтримав новий порядок ліцензування оборонних технологій, які розробляють у Силах оборони. Щонайменше 25% коштів від вартості ліцензій отримуватимуть військові – автори розробок.
Про це повідомляє Міністерство оборони України.
Ухвалена за ініціативи Міноборони постанова визначатиме чіткі правила для управління інтелектуальною власністю, що народжується у Силах оборони України.
«Військові розробки, що належать державі, можуть передаватися у серійне виробництво на платній основі через прозору систему ліцензування. Щонайменше 25% коштів від платних ліцензій виплачуватимуть безпосередньо військовослужбовцям-розробникам відповідних технологій. Решта суми буде спрямована на потреби військового R&D та розвиток оборонних інновацій. В окремих випадках технології можуть ліцензуватися безоплатно», – йдеться у повідомленні.
Читати ще: У Міноборони анонсували механізм «контрольованого переміщення» військових
Постанова розширює та доповнює механізм ліцензування інтелектуальної власності у сфері оборони, запроваджений в жовтні 2025 року в межах експериментального проєкту з передачі у виробництво технологій Міноборони.
Новий порядок видачі ліцензій:
– відкриває ринок для оборонних технологій, які належать не тільки Міноборони, а й іншим складовим Сил оборони;
– надає нові стимули для оборонних підприємств: державні технології можуть передаватися на умовах платних виключних ліцензій, що дозволяє підприємствам інвестувати як у виробництво, так і у довгостроковий розвиток технології, отриманої від держави;
– встановлює конкурентні умови для виробників: передбачено конкурсний відбір ліцензіатів для виключних ліцензій та закріплено рівні умови отримання невиключних ліцензій;
– стосується не лише технологій для виробництва, а й використання контенту (аудіо, відео, зображень) та інших об’єктів права інтелектуальної власності, що належать Силам оборони.
«Таким чином утворюється єдина екосистема розпорядження інтелектуальною власністю у сфері оборони, що дозволяє державі у партнерстві з бізнесом реагувати на виклики війни у всіх її доменах», – підкреслили в МОУ.
Зазначається, що отримані від ліцензування кошти матимуть чітке цільове призначення.
«Крім винагороди військовослужбовцям-авторам, отримані кошти будуть спрямовані на фінансування діяльності підрозділу, де створена відповідна технологія, що є важливим фактором розбудови R&D компетенцій у війську», – йдеться у повідомленні.
Читати ще: Військові, які не підпишуть нові контракти, служитимуть до демобілізації, – Міноборони
Частина коштів буде спрямована на відповідні заходи для розвитку оборонних технологій в Україні та їх юридичного захисту.
Очікується, що реалізація цієї ініціативи забезпечить повноцінну комерціалізацію державних оборонних розробок, пришвидшить цикли R&D і у війську, і в приватному секторі.
Це також має дозволити вітчизняним оборонним підприємствам масштабувати ефективні технологічні рішення та створювати технологічну перевагу у співпраці із державою.
Як зазначив міністр Михайло Федоров, створюється систему винагороди для військових, які розробляють технології для фронту.
«Рішення, які народжуються на фронті, мають не лише швидко потрапляти у виробництво, а й справедливо винагороджувати тих, хто їх створює», – зазначив він.
Новий механізм, за словами Федорова, формує справедливу систему винагороди для військових та конкурентні правила роботи з державними розробками.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це повідомляє Міністерство оборони України.
Ухвалена за ініціативи Міноборони постанова визначатиме чіткі правила для управління інтелектуальною власністю, що народжується у Силах оборони України.
«Військові розробки, що належать державі, можуть передаватися у серійне виробництво на платній основі через прозору систему ліцензування. Щонайменше 25% коштів від платних ліцензій виплачуватимуть безпосередньо військовослужбовцям-розробникам відповідних технологій. Решта суми буде спрямована на потреби військового R&D та розвиток оборонних інновацій. В окремих випадках технології можуть ліцензуватися безоплатно», – йдеться у повідомленні.
Читати ще: У Міноборони анонсували механізм «контрольованого переміщення» військових
Постанова розширює та доповнює механізм ліцензування інтелектуальної власності у сфері оборони, запроваджений в жовтні 2025 року в межах експериментального проєкту з передачі у виробництво технологій Міноборони.
Новий порядок видачі ліцензій:
– відкриває ринок для оборонних технологій, які належать не тільки Міноборони, а й іншим складовим Сил оборони;
– надає нові стимули для оборонних підприємств: державні технології можуть передаватися на умовах платних виключних ліцензій, що дозволяє підприємствам інвестувати як у виробництво, так і у довгостроковий розвиток технології, отриманої від держави;
– встановлює конкурентні умови для виробників: передбачено конкурсний відбір ліцензіатів для виключних ліцензій та закріплено рівні умови отримання невиключних ліцензій;
– стосується не лише технологій для виробництва, а й використання контенту (аудіо, відео, зображень) та інших об’єктів права інтелектуальної власності, що належать Силам оборони.
«Таким чином утворюється єдина екосистема розпорядження інтелектуальною власністю у сфері оборони, що дозволяє державі у партнерстві з бізнесом реагувати на виклики війни у всіх її доменах», – підкреслили в МОУ.
Зазначається, що отримані від ліцензування кошти матимуть чітке цільове призначення.
«Крім винагороди військовослужбовцям-авторам, отримані кошти будуть спрямовані на фінансування діяльності підрозділу, де створена відповідна технологія, що є важливим фактором розбудови R&D компетенцій у війську», – йдеться у повідомленні.
Читати ще: Військові, які не підпишуть нові контракти, служитимуть до демобілізації, – Міноборони
Частина коштів буде спрямована на відповідні заходи для розвитку оборонних технологій в Україні та їх юридичного захисту.
Очікується, що реалізація цієї ініціативи забезпечить повноцінну комерціалізацію державних оборонних розробок, пришвидшить цикли R&D і у війську, і в приватному секторі.
Це також має дозволити вітчизняним оборонним підприємствам масштабувати ефективні технологічні рішення та створювати технологічну перевагу у співпраці із державою.
Як зазначив міністр Михайло Федоров, створюється систему винагороди для військових, які розробляють технології для фронту.
«Рішення, які народжуються на фронті, мають не лише швидко потрапляти у виробництво, а й справедливо винагороджувати тих, хто їх створює», – зазначив він.
Новий механізм, за словами Федорова, формує справедливу систему винагороди для військових та конкурентні правила роботи з державними розробками.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 1
халва
Показати IP
19 Червня 2026 18:14
просто Луцьк не може уявляти собi затайившихся однокласнiкофф з минулого
Волинян попереджають про екстремальну спеку
Сьогодні 17:23
Сьогодні 17:23
Пішов з життя відомий український режисер Бата Недич
Сьогодні 16:51
Сьогодні 16:51
На Харківщині загинув лучанин Олександр Радивонік
Сьогодні 16:34
Сьогодні 16:34
Діяли на замовлення російських спецслужб: двоє 19-річних мешканців Рівненщини у Луцьку підпалили банк і суд
Сьогодні 16:08
Сьогодні 16:08
У Луцьку на вулиці Федорова знайшли тіло чоловіка
Сьогодні 15:48
Сьогодні 15:48

Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.