USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.90

В Уряді вже натякають на необхідність ліквідації районів

7 Січня 2017 17:53
ОДА спільно з облрадами мають визначитися щодо доцільності існування районів, межі яких повністю співпадають з межами ОТГ, утворених на їх території.

Про це в коментарі журналістам сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода, йдеться на сайті «Децентралізація влади».

«У таких районах зникають правові підстави для функціонування відповідних районних рад, які відповідно до Конституції України є органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, оскільки виключається можливість представлення таких спільних інтересів територіальних громад у зв’язку з їх фактичною відсутністю.

Також встановлення прямих міжбюджетних відносин місцевих бюджетів об’єднаних територіальних громад із Державним бюджетом забезпечило фактичну передачу всього обсягу повноважень райдержадміністрацій, районних рад відповідним радам та їх виконавчим органам об’єднаних територіальних громад», – сказав Перший заступник Міністра.

Він пояснив, що із відсутністю доцільності функціонування на території району, межі якого співпадають з межами ОТГ, районної ради та районної державної адміністрації, виникла необхідність вирішити питання про доцільність існування цього району як окремої адміністративно-територіальної одиниці.

«Сьогодні в Україні є чотири таких райони: Лиманський – у Донецькій області, Народицький – у Житомирській, Старосинявський – у Хмельницькій та Сновський – у Чернігівській області. Їхні території є повністю територіями об’єднаних громад. Мінрегіон вже направив листа Кабінету Міністрів з проханням доручити відповідним обласним державним адміністраціям за участі обласних рад розглянутице питання та надати свої пропозиції Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України», – поінформував В’ячеслав Негода.

Нагадаємо, в Україні з 2014 року впроваджується реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Одним з перших етапів її втілення є добровільне об’єднання територіальних громад відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад. Протягом 2015-2016 років в Україні утворилося 366 ОТГ.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 3
234 Показати IP 7 Січня 2017 18:09
чиста правда в таких районах голови рад та голови рда не потрібні
Пропоную Показати IP 7 Січня 2017 20:10
В уряді натякають, поки що, про доцільність ліквідації районів ! А витає вже в умах і є на паперах в шухляді і наступна ліквідація областей ! А найдоцільніше би було центрами об'єднаних громад зробити сьогоднішні деякі районні міста чи селища - 14 і точка. Адже там є зконцентрована вся соціальна інфраструктура і не треба нічого видумувати. Райони ліквідувати. А границі майбутніх повітів чи волостей - по границях історичних земель ! Луцьку, правда, нічого не світить. Ну, буде Житомир, або швидше за все Рівне. А всіх спраглих до роботи чинуш - у с/г, промисловість, сферу послуг або до війська. А потім столицю перенести. Правда, тих столиць на території України було десь близько 12, - але на референдумі вирішимо - може у географічний центр України,як у Казахстані чи Бразилії .
Анонім Показати IP 8 Січня 2017 19:13
правильно. у королівстві РОШЕН вистачить 15 васалів. решта - смерди

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus