USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

Вакцинація по-новому: що незабаром зміниться

6 Травня 2018 22:26
Міністерство охорони здоров’я України хоче ввести нові правила вакцинації, таким чином одночасно заощадити гроші і підвищити рівень щеплень серед населення.

Як повідомляє «Сегодня», у МОЗ хочуть перенести другу дозу щеплення проти гепатиту В з першого на другий місяць.

Це дозволить використовувати комбіновану вакцину проти дифтерії, коклюшу, правця, гемофільної інфекції та гепатиту В.

Адже купувати комбіновану вакцину проти кількох інфекцій дешевше, ніж ту, яка бореться тільки з однієї.


Тож відомство пропонує об’єднати імунізацію проти гепатиту В з прищепленням проти дифтерії, правця, кашлюку та поліомієліту.

У міністерстві вважають, що таке нововведення зменшить черги у медичних закладах, а діти отримуватимуть менше навантаження на організм і стрес від щеплення.

Окрім того, опираючись на рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я, МОЗ планує скасувати повторне щеплення проти туберкульозу, яке роблять дітям у 7 років.

Медики переконані – комбіновані вакцини ніяк не вплинуть на якість щеплення.

Що думають лікарі

Комбіновані вакцини ніяк не вплинуть на якість щеплення, каже головний лікар мережі дитячих клінік “Добробут” Олексій Риков. Такі вакцини навіть безпечніші.

“По-перше, зменшується ризик небажаних явищ, пов’язаних з додатковими компонентами вакцини, зменшується кількість відвідувань лікаря, і, врешті-решт – зменшується кількість уколів дитині. Ефективність комбінованих вакцин не відрізняється від моновакцин, тому їх багато років використовують у всьому світі”, – каже він.

З практичної точки зору, запропоновані зміни зменшать кількість ін’єкцій і поліпшать охоплення дітей щепленнями. Дитина отримає захист від тих же інфекцій при зменшенні кількості уколів і візитів в поліклініку, додає глава правління організації “Батьки за вакцинацію” Тимофій Бадіков.

А ось ревакцинація в сім років проти туберкульозу – низькоефективна.

“Особливість вакцини в тому, що вона не захищає від інфікування, а захищає від важких форм інфекції, це більш актуально для дітей перших років життя. БЦЖ в більш старшому віці не має високої ефективності”, – пояснює лікар.

Замість повторної вакцинації проти туберкульозу потрібно зосередитися на сучасній діагностиці хвороби, каже Бадіков.

Але сам календар можна доповнити, вважає Риков. Наприклад, бажано було б додати в календар щеплення від ротавірусної, пневмококової, менінгококової інфекцій, вітряної віспи. Додати ревакцинацію від кашлюку в 6 років і для дорослих.

Як робити щеплення дорослим

Довічний імунітет формується тільки після деяких щеплень, наприклад, проти кору, паротиту, краснухи. Імунітет проти дифтерії, правця та кашлюку зберігається протягом 7-10 років. Перша ревакцинація для профілактики останніх захворювань у дорослих повинна пройти в 26 років. Потім має повторюватися кожних 10 років. У деяких країнах дорослих також вакцинують проти кашлюку – в Україні це відбувається з епідеміологічною ситуацією. Особистий календар щеплень для кожної людини становить і контролює лікар-імунолог або терапевт за місцем проживання.

Перш ніж зробити щеплення, лікар повинен вивчити медкарту, виміряти температуру і провести загальний огляд. Лікар також надасть пацієнту форму згоди для проведення вакцинації. Заповнений документ залишається в медичній установі.

Крім того, лікар повинен повідомити про:

- можливі реакції на вакцину і терміни, під час яких вони можуть виникнути;

- симптоми, при яких потрібно терміново звертатися за медичною допомогою;

- дозування і про те, яке саме жарознижувальне можна приймати;

- коли необхідно зробити наступні щеплення.

Україна вперше за сім років забезпечена всіма вакцинами, заявила заступник міністра охорони здоров’я Ольга Стефанишина.

Охоплення плановими щепленнями проти кору в 2017 році збільшилось більш ніж удвічі і перевищило 90%. Але рівень вакцинації від дифтерії, кашлюку та правця критично низький. За даними Центру громадського здоров’я, в минулому році тільки половину українських дітей 18 місяців вакцинували від дифтерії, правця та кашлюку, і менше половини дорослих пройшли планову ревакцинацію від дифтерії і правця. Проти поліомієліту щеплено 75%, проти гепатиту В – 50% дітей.

Вакцини закуповуються за бюджетні кошти і надаються пацієнтам безкоштовно.

Як визначити якість вакцини

Батьки і лікарі самі можуть перевірити якість вакцини. На кожному флаконі є термоіндикатори, вони дозволяють визначити, чи правильно зберігалася вакцина до її використання.

“На кришечці є білий квадрат – це термоіндикатор. Він показує, чи було підвищення температури. Вакцина проти кору боїться високих температур. Якщо її неправильно зберігали – квадратик змінює свій колір, і її більше не можна використовувати”, – розповідає головний дитячий імунолог Києва Федір Лапій.

Ще один індикатор сірого кольору прикріплений до флакончика. Він показує, чи заморожували вакцину. Якщо так, то він змінює свій колір.

Вакцини дають ефективність 98%, каже Лапій. Ті 2%, для яких вакцина не спрацювала, повинні бути захищені за рахунок 98%, які зробили щеплення.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 10
Вакцина Показати IP 6 Травня 2018 22:35
Зомбі
інна Показати IP 6 Травня 2018 23:07
вакцина - знищення націії!!
Зновутесаме Показати IP 7 Травня 2018 00:21
Вакцинація - це насамперед зараження людини пригніченою хворобою. Далі в залежності від імунітету людина може перебороти швидко цю хворобу, або захворіти нею з усіма витікаючими. Окрім того вакцина ще містить різні сполуки дуже шкідливі для здоров'я, хоч і в дуже маленьких дозах. Це нормальна вакцина, а не те що зараз є на ринку України. Відповідно якщо вакцинувати комбінованою вакциною, то ми отримаємо цілий букет хвороб. Хто точно знає як наш організм буде на це реагувати? Якщо з однією хворобою ми ще справимося, можливо, і з часом відновимо імунітет, то з цілим букетом навіть в разі що все буде добре, наслідків у вигляді набутих хронічних хвороб нам не уникнути. Нажаль це є факт. А от для чого це робиться і до чого це може призвести вирішуйте вже самі.
Аліна Показати IP 7 Травня 2018 06:39
Придумали ще один варіант заробляти гроші на бідних немовлятах. Бісовська система.
Лучанин Показати IP 7 Травня 2018 10:19
"а діти отримуватимуть менше навантаження на організм і стрес від щеплення." - хоча в медичних закладах розказують, що щеплення ніякого навантаження не несе і що хвороби чи алергії не є причиною для того щоб не проводити щеплення. Таке враження, що по тих щепленнях є вказівка і її т*по виконують не дивлячись на наслідки, якість вакцин і стан здоров"я дитини.
ПРОДАВЕЦЬ Показати IP 7 Травня 2018 10:55
МЕНІ ЩЕ "ПОДОБАЮТЬСЯ " МАМОЧКИ ЯКІ НА ФАНАТИЧНОМУ РІВНІ ЗАМОВЛЯЮТЬ НЕВІДОМО ЗА СКІЛЬКИ ТІ ВАКЦИНИ ...ХОЧ БИ Й ДНЯ НЕ ПРОПУСТИТИ! ЦЕ ЯКЕСЬ БОЖЕВІЛЛЯ ЯКЕ ПЕРЕХОДИТЬ В МАСИ ДИВЛЮСЬ НА НИХ І ДУМАЮ КРАЩЕ ЗАВЕЗИ ДИТИНУ НА МОРЕ ЧИ В САНАТОРІЙ ДЛЯ ОЗДОРОВЛЕННЯ НА ТЕРМІН ЯКИЙ ВІДВЕДЕНИЙ НА ОЗДОРОВЛЕННЯ ДІТЕЙ , А ЦЕ ДОБРОВІЛЬНЕ КАЛІЧЕННЯ ВЛАСНИХ ДІТЕЙ! p.s. ОСОБИСТО МОЯ ДУМКА
Уебани Показати IP 7 Травня 2018 20:07
Походу мои предки не особо парились о моей вакцинации. Счас заболел... забавно все же. Вакцина 100 грн доза , а курс терапии (должен признать без успешной ) перевалил уже за 220 000 грн. Вот и спрашиваю себя : нах рожали , если про имунитет и хотя би шанс бить здоровим не побеспокоились???!
Альона Показати IP 7 Травня 2018 22:52
Мда...то може не треба було колись людей від віспи вакцинувати ?тож аяяй імунітет і похєр, що люди масово вмирали.А ви читали про дифтерію,кашлюк,поліоміліт і правець?вам не страшні всі наслідки цієї хвороби.????І ще дивують люди ,які впихають в дітей анбіотик треба чи ні за те вакцинувати ні-ні!
Наталя Показати IP 8 Травня 2018 11:08
Просто Європа вимагає щоб ми прищеплювалися
I'm Bogdan Показати IP 8 Травня 2018 11:23
Хто не знає, в організмі кожної людини є біологічна і генна пам'ять. Якщо вас щепили, то організм вашої дитини вже повідомлений про дані захворювання. Ми, коли ходимо по вулиці (особливо жителі міст), вдихаємо міліарди бактерій, ми ж не знаємо хто і носій чого пройшов попри нас, хтось кашляє, хтось ще з чимось. Організм знає досконало все, і ми люди, дуже мілко плаваємо у його розумінні. Природа передбачила усе, і все нам дає для зміцнення імунітету. Імунітет або є, або його немає і треба відновити. Дбайте краще за хороше і якісне натуральне харчування, зменшіть стреси, сварки у домі, говоріть хороші слова, наповніть дім сміхом, і здоров'я вам забезпечено. Не купляйте дітям солодкої хімії, сухарики і різний непотріб, працюйте з ними, тоді результат перевершить ваші очікування. Я працював у о департаменті охорони здоров'я, і зрозумів багато чого. Наприклад як розумово здорова людина може добровільно заражувати свою дитину хворобою, платити за це гроші, і миритися з наслідками? Від щеплень помирає більше дітей як від тих хворіб, проти яких щеплять! Говорять, що мовляв легше діти переносять хворобу ))). Немає ідентично генних двох дітей, щоб одного спитати як тобі, і другого. Кому легко а кому справді гірше з них обох. Ми даємо згоду на дію, а не на склад, який вводять в організм дитини. Щеплення на генному рівні руйнують імунітет набутий поколіннями. А нові так звані віруси, вони штучно придумані, бо для еволюції вірусу потрібно не один десяток років, він враз не з'являється. Віруси запускаються штучно, тому звідси і інфа наприклад: у Києві спалах кору, хоча вітер дує всюди. Вирішуйте самі.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus