USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Валютні кредити українців не реструктуризують: Рада скасувала закон

27 Січня 2016 15:51
Верховна Рада України не підтримала пропозиції президента України Петра Порошенка скасувати скандальний законопроект №1558-1, яким передбачена реструктуризація усіх споживчих кредитів, виданих в іноземній валюті, за курсом на дату укладення такого договору. Про це пише УНІАН.

За пропозицію глави держави проголосував 101 депутат із 226 необхідних.

Водночас депутати не змогли подолати президентське вето. За подолання президентського вето проголосували 54 депутати.

«Ми всі розуміємо, що людям потрібно допомогти врегулювати їх проблеми, а це можна зробити тільки через новий закон. Закон скасовано, і у нас є можливість попрацювати над цим питанням», – зазначив спікер парламенту Володимир Гройсман.

Нагадаємо, 2 липня парламент ухвалив закон №1558-1, що зобов'язує банки реструктуризувати усі споживчі кредити, отримані для придбання будь-якого майна, без обмеження суми заборгованості за курсом на дату укладення такого договору (тобто, у більшості випадків за курсом 5,05 грн за долар). За закон проголосували 229 народних депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.

При цьому в парламенті вже зареєстровано проект постанови про переголосування цього закону у зв'язку з порушенням регламенту ВР, зокрема через неперсональне голосування.

Наприкінці грудня 2015 року президент України застосував право вето до вказаного законопроекту.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 13
дідо Показати IP 27 Січня 2016 15:58
Позичальники повинні домовлятися тільки з банком, а не влаштовувати істерики та вимагати списання через закон. Коли брали кредит ,потрібно було думати.
Бульба юоровець до дідо Показати IP 27 Січня 2016 16:40
все вірно , тільки от перекос пішов - коли чиновники несли хабарі в банки на підставних осіб і потім банки лопнули, то їм держава і фонд гарантування і виплати через державані банки з бюджету, а коли інші в скуті то викарадкуйтесь самі. а скільки бюджетних грошей на покриття курсової різниці банкам видали , то з ким радились??? я переконуюсь все більше, що в цій державі нічогшо толкового небуде. я оголошую акт громадянської непокори.
Анонім до Бульба юоровець Показати IP 27 Січня 2016 17:03
і як буде виглядати той акт ? навалиш купу біля входу в банк ? ти не плутай кредит з депозитом. ти думав бути самим хитрим, коли брав кредит в валюті ? прояви далі свою хитрість і віддай кредит
Хлоп до Бульба юоровець Показати IP 27 Січня 2016 17:17
Так вони гривню несли - гривню і отримали, валюту несли - валюту і отримали. А ці позичальники валютні кредити брали не маючи доходу, пов"язаного із доларом, а щоб не сплачувати великі відсотки за гривневим кредитом, то валюту і повертайте, і хто кому винен?
віка до дідо Показати IP 28 Січня 2016 11:55
Треба було думаьи?!люди брали на житло і по нормальних умовах чи бомжувати..держава повина хоть якось допомогати,тим паче люди просять тільки платити по тому курсу по якому брали
в Показати IP 27 Січня 2016 17:05
плачу за навчання дитини 1000 євро було 11 тисяч стало 29 може також хай вертають різницю
в Показати IP 27 Січня 2016 17:10
постраждали всі жителі і ніхто не верне різниці але є хитрож*пі
Санчез Показати IP 27 Січня 2016 17:30
Ви що в валюті платите?
Санчез Показати IP 27 Січня 2016 17:35
Крепко розумним поясню, коли мій брат брав квартиру у кредит ОБОВ'ЯЗКОВОЮ умовою видачі кредиту була умова у ВАЛЮТІ!!!!!!!Так що хто не знає, що це таке( вам пощастило) то не говоріть...
дідо до Санчез Показати IP 27 Січня 2016 17:54
а довідку про доходи для чого підробив?
Хлоп до Санчез Показати IP 27 Січня 2016 18:03
Вашого брата хтось заставляв брати валютний кредит? В місті, де він проживає, немає інших банків? Чи будувався тільки один новий будинок?
111 Показати IP 27 Січня 2016 18:46
Коли береш кредит на кілька десятків років, тим більше у валюті, то потрібно зважувати всі ризики, а не перекладати всю відповідаліність на державу. Якби долар подешевшав і був наприклад по 3 гривні, вони би теж вимагалали реструктуризувати за курсом на момент укладання?
до Санчеза Показати IP 27 Січня 2016 18:51
В валюті плачу бо навчається в Польщі і злотий був 2.50 а зараз 6.50 і не кінець