USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

Важкий перебіг коронавірусу порушує здоров'я кишківника. Дослідження

20 Лютого 2022 08:27
Нове дослідження на зразках кишківника людей, які померли від COVID-19, продемонструвало вплив вірусу на імунну систему цього органу.

Про це повідомляє 24 Здоров’я з посиланням на Frontiers in Immunology.

Дослідження проводили вчені з Королівського коледжу Лондона. Вони вивчили зразки шлунково-кишкового тракту пацієнтів, які померли після того, як їм поставили діагноз COVID-19 під час першої хвилі пандемії.

Лімфоїдна тканина в кишківнику зазвичай підтримує здорові кишкові мікробні популяції, які потрібні для хорошого функціонування організму.

Читати ще: Чому після коронавірусу випадає волосся: лікарі назвали кілька факторів

Дослідники помітили, що система, яка зазвичай регулює склад мікробних угруповань, інакше відома як пеєрові бляшки, була серйозно порушена при важкому перебігу COVID-19. Це не залежало від того, чи були докази присутності вірусу в кишківнику.

У той час як важка форма COVID-19 може призвести до проблем з диханням та високої температури, у деяких пацієнтів можуть виникнути діарея, нудота та блювання, що передбачає ураження шлунково-кишкового тракту.

Професор Джо Спенсер із Королівського коледжу Лондона сказав, що «це дослідження показує, що при важкому перебігу COVID-19 цей ключовий компонент імунної системи порушується, незалежно від того, чи інфікований сам кишківник SARS-CoV-2, чи ні».

Спостереження за зразками показали, що структура та клітинність пеєрових бляшок (групи лімфоїдних фолікулів, які вистилають тонкий кишківник) були змінені незалежно від локальних рівнів вірусу. Це включало виснаження зародкових центрів, які зазвичай розмножують клітини, що продукують антитіла, у померлих від коронавірусу пацієнтів.

В результаті поганий місцевий імунітет може призвести до зниження мікробної різноманітності, більш відомої як дисбактеріоз.

Дослідники зазначили, що отримані дані свідчать про те, що пероральна вакцинація може бути неефективною, якщо пацієнт уже хворий, оскільки імунна система кишківника вже скомпрометована.

ЯК ми писали, Міністерство охорони здоров’я скоротило тривалість амбулаторного і стаціонарного лікування хворих на COVID-19.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus