USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Вчені нарахували 18 мутацій коронавірусу в організмі однієї пацієнтки

11 Січня 2021 22:08
Коронавірус зробив прискорену еволюцію в організмі пацієнтки зі зниженим імунітетом, накопичивши 18 мутацій за майже півроку хвороби.

Про це в своєму звіті на Virological пишуть російські медики, передає Кореспондент.

Відзначається, що 47-річна жінка з В-клітинною лімфомою, яка проходила курс хіміотерапії наприкінці березня і початку квітня 2020 року, заразилася коронавірусом від літньої жінки, з якою була в одній палаті.

Розшифровка геному з серпневого мазка хворої С. і порівняння його з генетичною послідовністю з весняного мазка показала наявність 18 нових мутацій, дві з яких (Y453F і Δ69-70HV) зачіпали S-білок: той самий, який утворює шипи на поверхні вірусних часток.

Вчені відзначають, що цей білок відповідає за «абордаж» клітин-жертв, і зміни в ньому дуже важливі, тому що можуть впливати на силу зв’язування вірусних частинок з клітиною, а антитіл – з цією частиною вірусу. Тобто, мутації в S-білку потенційно можуть зробити вакцини неефективними: їх доведеться оперативно коригувати під штами, що вислизають від імунної відповіді.

Комбінація мутацій Y453F і Δ69-70HV відома як «норкова»: її вперше виявили в цих тварин у Данії. Але штам пацієнтки С. жодним чином не був пов’язаний генеалогічно з норками: він розвинувся самостійно.

Автори підкреслюють: раніше мутацію Δ69-70HV вже знаходили у штаму іншого пацієнта з ослабленим імунітетом, якого лікували плазмою з антитілами від перехворілих на ковід.

Інші вчені висловлювали припущення, що більш заразний «британський» штам B.1.1.7 з’явився також у пацієнта з хронічною інфекцією: у таких пацієнтів нібито відбувається прискорена еволюція патогена. Тобто, їх імунітет не може ефективно і швидко знищити інфекцію: в результаті, вірус встигає мутувати і деякі корисні для нього зміни (наприклад, в частині вислизання від антитіл) закріплюються. Проте це не доведено, і залишається тільки однією з теорій.

Автори застерігають: штами, які з’явилися у пацієнтів з ослабленим імунітетом (або у норок), «можуть пізніше поширитися в популяції і впливати на характеристики циркулюючих там штамів».

Раніше повідомлялося, що в Японії виявили нову мутацію коронавірусу. Новий штам виявили у чотирьох осіб, які прилетіли з Бразилії. Він відрізняється від «британського» і «південноафриканського» варіанту.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Нострадамус Показати IP 12 Січня 2021 10:28
Що i наводить на думку проштусне походження вiрусу....

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus