USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

Вчені з'ясували, чому COVID-19 може бути смертельно небезпечним

3 Травня 2021 07:29
COVID-19 з потрійною згубною силою впливає на уражені легені, що може бути причиною довгострокових ускладнень після COVID-19 і того, чому коронавірус настільки небезпечний.

Це з’ясували вчені з Лікарсько-хірургічного коледжу Колумбійського університету та Онкологічного центру Герберта Ірвінга. Їхню роботу опублікували у журналі Nature, пише Українська правда.Життя.

Дослідження показало, що у пацієнтів, які померли від інфекції, COVID-19 спричинив потрійну згубну реакцію у вигляді:

– неконтрольованого запалення,

– порушення та пошкодження регенерації легеневих клітин, які беруть участь в газообміні,

– прискорене рубцювання легеневої тканини.

Хоча в дослідженні вивчалися легені пацієнтів, які померли від цієї хвороби, воно дає переконливі докази того, чому у тих, хто вижив після важкої форми COVID, можуть виникати довготривалі респіраторні ускладнення.

«Це руйнівне захворювання, але картина, яку ми отримуємо з уражених COVID-19 легень, є першим кроком до виявлення потенційних методів лікування.

Зокрема, націлювання на клітини, відповідальні за фіброз легенів на ранній стадії, можливо, може запобігти або полегшити довгострокові ускладнення у тих, хто вижив після важкої форми COVID-19», – каже доктор медичних наук, один із авторів дослідження Бенджамін Ізар.

Команда дослідила легені 19 людей, які померли від COVID-19, а також легені пацієнтів, не інфікованих COVID-19. Вчені порівняли свої результати з легенями пацієнтів з іншими респіраторними захворюваннями.

Команда вчених ретельно проаналізувала клітини легень за допомогою методу, який може ідентифікувати кожну клітину в тканині і реєструвати її активність, в результаті чого створюється такий собі «атлас клітин», уражених COVID-19.

Неконтрольоване запалення

Дослідження показало, що в порівнянні з нормальними легенями органи пацієнтів з COVID-19 були заповнені імунними клітинами, які називають макрофагами.

Зазвичай, під час інфекції ці клітини поглинають хвороботворні мікроорганізми та регулюють інтенсивність запалення, що також допомагає в боротьбі з інфекцією.

Читати ще: Нюх і смак зникають дедалі рідше: лікар розповів про нові симптоми COVID-19

«При COVID-19 ми бачимо зростання і неконтрольовану активацію макрофагів. Вони повністю розбалансовані і дозволяють запаленню неконтрольовано розростатися.

Це призводить до порочного кола, коли більше імунних клітин викликають ще більше запалення, яке в кінцевому підсумку пошкоджує тканину легенів», – розповідає Ізар.

Важка форма COVID-19 перешкоджає відновленню легень

При типовій інфекції вірус пошкоджує клітини легень, імунна система видаляє патоген і його відходи, а легені відновлюються.

Але у випадку COVID-19 коронавірус не тільки руйнує альвеолярні епітеліальні клітини, важливі для газообміну. Спричинене запалення також знижує здатність клітин регенерувати уражені легені.

Хоча легені все ще містять клітини, які можуть виконувати регенерацію, запалення назавжди утримує їх в проміжному стані і робить нездатними замістити епітелій легень і відновити орган.

Рубцювання легеневої тканини

Дослідники також виявили велику кількість специфічних клітин фібробластів, які спричиняють рубцювання легень, уражених COVID-19.

Читати ще: Інфекціоністка розказала, скільки разів можна захворіти на коронавірус

Процес, коли клітини фібробластів заповнюють легені рубцевою тканиною, називається фіброзом. В органах залишається все менше місця для клітин, що беруть участь в газообміні, і вони незворотно пошкоджуються.

Завдяки дослідженню вчені виявили потенційні мішені для ліків.

«Ми сподіваємося, що, поділившись цим аналізом і величезним ресурсом даних, інші дослідники і фармацевтичні компанії зможуть знаходити методи лікування не тільки для тяжкохворих пацієнтів, але і для зменшення ускладнень у людей, які пережили важку форму COVID-19», – кажуть вчені.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus