USD 39.00 39.37
  • USD 39.00 39.37
  • EUR 39.20 39.60
  • PLN 9.76 9.94

Волинянин у суді довів, що законно вивозив бурштин з України

20 Листопада 2015 16:54
Волинянин відстояв у суді право законно вивозити бурштин за кордон. Мешканець Любомльщини намагався вивезти з України майже 5 кг бурштину, проте під час митного огляду і автомобіль і каміння вилучили працівники митниці. Проте через суд чоловік зумів не лише повернути собі затримане авто та бурштин, а й уникнути штрафу в сумі понад 160 000 гривень. Про це інформує Під прицілом.

Все почалося з того, що на початку серпня молодик намагався через зелений коридор митного посту «Ягодин» виїхати до Республіки Польща.

Раптово чоловіка зупинили та відправили авто на огляд. Таким чином, митники виявили в машині волинянина кілька сховків з бурштином. Зокрема, сонячні камінці водій заховав в автомобільну аптечку, в пляшку, яку примостив між середніми сидіннями, в шкарпетку, яка знаходилася на верхній полиці над водієм, в косметичці кермувальника та повітряному фільтрі. Загальна маса знайдено бурштину складала майже 5 кілограмів.

Враховуючи те, наскільки напруженою зараз є ситуація з видобутком бурштину, та враховуючи, що чоловік так ретельно заховав камінці в машині, митники прийшли до висновку, що він намагався вивезти бурштин з України з приховуванням від митного контролю.

На підставі цього, працівники митного посту «Ягодин» склали протокол про адмінпорушення, а машину та товар волинянина затримали.

Любомльський районний суд визнав чоловіка винним у перевезенні бурштину через митний кордон з приховуванням від митного контролю та постановив накласти на чоловіка штраф у розмірі понад 160 000 гривень, тобто в повному розмірі вилученого бурштину, а сам товар та автомобіль конфіскувати.

Проте чоловік в апеляційному порядку оскаржив постанову суду та доводив, що законодавство України передбачає дозвіл на перевезення товарів, коштів або ж коштовного каміння через митний кордон без декларування, якщо їхня вартість не перевищує 10 000 євро. А тому, скаржник просив скасувати постанову суду І інстанції та повернути йому вилучене авто та каміння.

Тож враховуючи те, що вартість бурштину не перевищувала допустиму норму, суддя Апеляційного суду Олег Клок задовольнив скаргу волинянина.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 15
Анонім Показати IP 20 Листопада 2015 17:08
Я фігею з наших суддів?! Що не несе покарання за скоене?!!!!!!!!!!!!!!!!)
Анонім до Анонім Показати IP 20 Листопада 2015 19:30
Смех да грех. Но, исходя из действующего украинского законодательства, он абсолютно прав. Ведь, что не запрещено законом, разрешено. Хочешь возразить, укажи закон Украины, который он нарушил.
бандеровець Показати IP 20 Листопада 2015 17:17
цирк! Нехай ще вибачитися не забудуть! У нас самі чесні та справедливі суді в світі)))
Анонім до бандеровець Показати IP 20 Листопада 2015 21:50
А в цивилизованных странах еще бы и заплатили весьма приличную компенсацию за нарушение его гражданских прав. Правда там после этого поимели бы полицейских, так как они не по той статье его раскручивали. А надо было бы раскручивать либо за незаконную добычу либо за скупку незаконно добытого бурштину.
дідо Показати IP 20 Листопада 2015 17:35
суддя ,який живе у квартирі 50 метрів та їздить на старенькій шкоді. Пора будуватися.
до дідо Показати IP 20 Листопада 2015 22:32
у нього є будинок і він в ньому живе
Опа Показати IP 20 Листопада 2015 23:27
Невже закон про заборону вивезення бурштину без ліцензіі відмінили? Суддя молодець. Є прицендент, то можна вивозити законно. А танк вартістю у 9999 євро вивести можна? Це питання до судді
Анонім до Опа Показати IP 21 Листопада 2015 00:14
Згідно з пунктом першим Постанови Кабінету Міністрів України №448 від 21.05.2012 року «Про порядок вивезення (пересилання) за межі митної території України громадянами дорогоцінних металів ( за винятком банківських металів, пам'ятних та ювілейних монет України із дорогоцінних металів), дорогоцінного каміння та виробів із них, а також культурних цінностей з метою їх відчуження» установити, що вивезення (пересилання) за межі митної території України дорогоцінних металів ( за винятком банківських металів, пам'ятних та ювілейних монет України із дорогоцінних металів), дорогоцінного каміння та виробів із них з метою їх відчуження здійснюється у разі, коли сумарна фактурна вартість дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння та виробів із них не перевищує суму, еквівалентну 10000 євро ( крім заборонених до вивезення за межі митної території України), шляхом вчинення дій, усного або за бажанням власника таких товарів чи на вимогу посадової особи митного органу письмового декларування.
Анонім до Опа Показати IP 21 Листопада 2015 00:17
А танк вартістю 9999 євро можете без будь-яких перешкод вивозити за межі території України, щоправда, лише за умови, що цей танк іграшковий...
Анонім до Опа Показати IP 21 Листопада 2015 00:18
А танк не является драгоценным камнем либо банковским металлом.
НОНА Показати IP 21 Листопада 2015 13:18
Суд напевно "забув" зясувати чи законним шляхом громадянин отримав цей буштин? Ось в чому питання брате.
555 до НОНА Показати IP 21 Листопада 2015 14:30
дід раніше грубу розпалював і подарив внукові...
МсМ Показати IP 21 Листопада 2015 20:33
Молодець.
777 Показати IP 22 Листопада 2015 00:26
Суддя апеляційного суду став багатою людиною! Нетарифне регулювання по дорогоцінному камінню не потрібне?
Анонім Показати IP 22 Листопада 2015 07:45
Ну дибили, вас ти судди и депутати гноблять, а ви ше за них захищаетесь..