USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

Волинський льон приваблює китайців

8 Травня 2009 15:45
На Волині варто зберегти галузь льонарства. Такої думки дотримується постійна комісія Волинської обласної ради з питань сільського господарства, продовольства, інвестування села та земельних відносин. Про це 8 травня інформує репортер «Волинських Новин».
 
Директор навчально-науково-виробничого інституту неперервного навчання Луцького національного технічного університету Володимир Дідух розповів, що напрацювання у галузі льонарства волинські науковці пропонували вже десятиріччя тому. Наразі науковці пропонують реалізувати пілотний проект на базі Ковельського та Старовижівського районів. Для цього необхідно прийняти програму «Льонарство − інноваційні пропозиції щодо комплексного рішення від посіву льону-довгунця до отримання готових виробів». Науковці вважають, що льонарство зможе «підтягнути» й інші галузі.
 
Перший заступник голови Волинської облдержадміністрації Віталій Заремба розповів, що подивився статистику виробництва льону в Україні. «Це катастрофа», – вважає пан Заремба.
 
Начальник головного управління агропромислового розвитку ОДА Анатолій Аршулік розповів, що в сусідній Білорусі держава вкладає багато коштів як у вирощування льону, так і у його переробку. На думку посадовця, льонарство можна відновити, як галузь хмелярства. Пан Аршулік проінформував, що на Волині все ще діють два льонозаводи. З 14-ти льононасіннєвих станцій, які діяли в Україні, залишилася лише Луківська, що на Волині. Проте нещодавно надійшов лист з Мінагрополітики, де вважають, що станцію слід закрити через її нерентабельність, збитковість. Анатолій Аршулік розповів, що виготовлене на Волині лляне волокно йде на переробку аж у Китай.
 
Голова Волинської облради Анатолій Грицюк підтримав пропозицію представників ЛНТУ щодо реалізації пілотного проекту, «щоб не втратити галузь взагалі». Очільник Волиньради наголосив, щоб кошти на реалізацію відповідної програми були передбачені в обласному бюджеті на 20010 рік. Крім того, до відродження льонарства варто залучити селян-одноосібників.
 
Анатолій Аршулік запропонував розпочати процес передачі Луківської льононасіннєвої станції з державної у комунальну власність. Крім того, до пілотного проекту слід долучити третій район – Турійський.
 
Програму і пропозиції до неї «аграрна» комісія облради схвалила.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus