USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

Вишиваний Луцьк: у яких національних вбраннях ходять лучани

24 Серпня 2015 11:11
За декілька останніх років вишита сорочка або блуза із розряду екзотики перейшла у категорію «маст-хеву» гардеробу будь-якого поважаючого себе «бандерівця» або «бандерівки». А якщо серйозно, то національне вбрання з кожним роком користується все більшою популярністю. Крім того, чимало лучан носять вишиванки, якщо не щодня, то декілька разів на тиждень.

У День міста та відзначення Дня Незалежності України у Луцьку - розмаїття вишиванок.

Вишиванки носять люди поважного віку. З традиційними орнаментами, вишиті чорними та червоними нитками, або ж іншими кольорами. Як правило, це традиційні фасони, а чимало із сорочок та блуз, які вони одягають, вишивали собі власноруч.

Вишиванки носить молодь, дозволяючи собі експерименти з фасоном, типом вишивки та кольором орнаменту. Найчастіше юнаки комбінують сорочки з джинсами або ж брюками. Проте досить часто таке дозволяють собі і дівчата.

Вишиванки носить дітвора. Спробуйте поспостерігати на вулицях міста: якщо молода пара одягнута у національне вбрання та гуляє з дитиною, швидше за все і на ній буде вишита сорочка або ж блуза. Молоді батьки з ранніх років прививають любов та повагу до традиційних українських оберегів, якими здавна були вишивані орнаменти. А тому є надія, що ці традиції і вбрання вони передадуть своїм дітям.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 9
Анатоль_ Показати IP 24 Серпня 2015 11:22
Ви би побачили у яку гарну вишиванку одягнута зараз пані Наталко Семенівна, як справжня нововолинська красуня! Луцьк відпочиває!
Луцьк Показати IP 24 Серпня 2015 11:32
На превеликий жаль для більшості це данина моді, а не патріотизм.
Лучанка Показати IP 24 Серпня 2015 12:29
і більша половина купили вишиванку готову, а не вишили...а вишиванка має значення оберега і символу лише тоді - коли вишита власноруч
ЗМІ Показати IP 24 Серпня 2015 12:35
Ті, хто говорить про "данину моді", прийшли сьогодні на свято в залоєних шортах, в пляжних гумових капцях, в тенісках з іноземними брендами і гаслами. Їх небагато - одиниці, але були такі. Демонструючи волохаті ноги і брудні, давно нестрижені нігті, вони теж віддали "данину моді", підкреслили своє хамство, відсутність поваги до себе і оточуючих, баранячий інтелект. А що одягнув на свято троль під загальним ніком "Луцьк"? Вийшов в підштанниках чи в пошматованих джинсах, з легкою "європейською" пятиденною неголеністю, але з серцем, сповненим патріотизму? Цікаво, однак...
Віра Показати IP 24 Серпня 2015 13:28
Головне не вишиванка а НОРМАЛЬНА людина, яка не готова сусіда "забити" бо в нього краща хата а допомагати один одному, виховувати правильно дітей, щоб поважали старших, допомагали слабшим, не були один на одного злі, ненависні , оце українці такі мають бути а не тільки одягнути вишиванку і кричати -Я Українець а ти ні, бо в тебе немає сорочки вишитої
лучанка Показати IP 24 Серпня 2015 14:01
на фото одиниці гарних вишиванок.... Більшість так.... Стандарт....
Бармалєй до лучанка Показати IP 24 Серпня 2015 18:22
Цьоцю, класні вишиванки, це як одяг від кутюр. Не всі мають смак, гроші, талант, щоб одягнути своє. Ви теж, цьоцю, носите сподні не від Діора, а ті, що продають на ринку. Не треба бути снобихою
Теж лучанка Показати IP 24 Серпня 2015 14:44
Яку б мотивацію не мали лучани, які вдягнули вишиванки- патріотичну ти данину модному тренду, загальне враження супер...Святкова національна атмосфера на вулицях...
Андрей до Луцька Показати IP 26 Серпня 2015 13:01
Вы написали - На превеликий жаль для більшості це данина моді, а не патріотизм. Я проживаю очень далеко от Луцка и даже от Украины и смотрю на это все со стороны.Лично я не вижу ничего печального в том что патриотизм в Украине входит в моду.А вышиванка это проявление патриотизма и приверженности украинским ценностям.