USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.76 9.94

Як на Волині з річки піднімали тисячолітній човен: унікальні фото

7 Вересня 2015 22:57
З'явилися фотографії, які демонструють, як з річки піднімали старовинний козацький човен. Поділився світлинами громадський активіст Луцька Сергій Рижков на сторінці Креативний простір "Озерний вітер" у мережі Фейсбук.

Нагадаємо, Інформаційне агентство Волинські Новини повідомляло, що старовинний козацький човен знайшли на річці Стир на Маневиччині.

Човен претендує на унікальність в Україні. Знахідку планують передати Маневицькому музею. В Маневичах уже знайшли приміщення, відповідне для його зберігання та консервації.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 11
Штефан,Луцьк Показати IP 7 Вересня 2015 23:05
Тисячу років тому козаків ще не було. Була древня Русь!
876 до Штефан,Луцьк Показати IP 8 Вересня 2015 07:31
І скільки ж років нашому Стиру?
Валєрка до Штефан,Луцьк Показати IP 8 Вересня 2015 08:39
Київська Русь, неук!
ху Показати IP 7 Вересня 2015 23:26
Ого, еще вчера говорили, что этой подводной лодке - 500 лет. А сегодня уже 1000. А завтра ей будет уже 140 тыс лет..... Так и пишется история!
калькулятор Показати IP 7 Вересня 2015 23:27
Реально Крутяк
Сiрко Показати IP 8 Вересня 2015 01:22
Такий човен, та в музей?... Покрасити та в АТО! На Крим! Гей!
дідо всевідо Показати IP 8 Вересня 2015 05:57
Якщо чесно, то він і не козацький. Такими "дубами" в Колки по Стиру доставляли солотвинську сіль. Жиди мали тут великі склади солі якраз ще за козацьких часів. Прощай, романтика. Прощай, тисячолітня "козацька" історія. Ах...
Правдивий Штефан, Лу Показати IP 8 Вересня 2015 09:45
Саме так, у козацькі часи і називалися такі човни - "дуб". Більші, військові - "чайка". Тим, кого беруть сумніви про козаччину на Волині раджу прочитати унікальну книгу І.Левковича "Нарис історії Волинської землі". Вінніпег, Канада, 1953 рік. Передруковану у 1992 році Волинською обласною друкарнею. Ви ахнете! Ми тут всі покозачені. Принаймні такими були. Найперший гетьман України - Дмитро Байда-Вишневецький родом із наших країв. І взагалі, наших Гетьманів та Кошових отаманів у Війську Запорожському Низовому - гать гати. Саме із Волині та Галичини. Ну, не гоже писати коментарі, хлопці, зовсім не володіючи знаннями про стародавні часи землі Волинської. Та ще й збивати людей зі шляху істини. Цими човнами і сіль возили, і кузнь (залізо), і рибу, мед, віск, шкіру, поташ, зброю та іще всяку всячину. Це у мирні часи. І воювали на них, ставлячи гарматки... Наші предки були сильні духом і мали тверді характери. Їх неможливо було зазомбувати. Не те, що тепер... Всі наші нинішні біди - саме від цього. Виродився народ. Здрібнів.
55 до Правдивий Штефан, Лу Показати IP 8 Вересня 2015 11:27
+книгу Григорія Гуртового "Волинь-край козацький" Хоча конкретно про човен - скоріш за все, він звичайний місцевий "роботяга"... Хоч, як на мене, то не применшує його цінність
Ігор Показати IP 8 Вересня 2015 10:14
Я не розумію чому він повинен бути в Маневичах. Знайшли в Колках нехай там і створюють музей. Маневичі це взагалі пристанок біля залізничного вокзалу, а колкам більше 900 років.
Вячеслав Показати IP 9 Вересня 2015 00:19
Если предположить что чёлн был использован как гребное судно,то в карме его дожен быть устройство для руления при маневрировании.а в бортах отверстия для уключин вёсел.Скорее всего этот чёлн,имеет брата, ,тоесть до комплекта по системе катамарана.И устойчивее будет и челны можно будет накрыть что увеличит жевучесть всего судна.